2013.12.09. 16:05

Remekül zártak a gotthárdi kézisek

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság idei utolsó, 11. fordulójában is nyert a Szentgotthárd, így a tabella éléről várja a tavaszi folytatást.

A remek formában lévő Szentgotthárd számított a meccs esélyesének, ám a házigazda egy ideig megnehezítette a dolgát (13. perc: 7-5). A percek múlásával azonban a vendégek magukra találtak és átvették a vezetést, a játék irányítását (21. perc: 7-9). Fordulás után szinte végig biztosan vezetett a vasi gárda. A Pápa ugyan vezényelt egy rohamot a hajrában (51. perc: 19-21), de a szentgotthárdi győzelmet nem fenyegette veszély.

A Szentgotthárd (8 győzelem, 2 döntetlen, 1 vereség) a 12 csapatot felvonultató tabella éléről várja a tavaszi folytatást. Érdekesség, hogy a junior gárda is az első helyen telel: mind a 11 mérkőzését megnyerte.

Bakonyerdő PápaPawel Packing Szentgotthárdi KK 23-27 (10-14)

Pápa, 100 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Andorka, Varga.

Szentgotthárd: Páli – HERTELENDY 5, Csipszer 1, Mákos M., Sinka 1, Pars 5/1, Szakács 1/1. Csere: Surányi I., Surányi K. (kapus), MURÁNYI, KOZÁK 5, Jászberényi 1, Ernst P., HEGYI 5, WEIDL 1, Vadász 2. Edző: Ernst Attila.

Ifi: 26-31 (14-17)