2010.03.25. 03:27

Röplabda: idegenben nyert rangadót a Vasi Sport Akadémia

Az éllovasok csatájában idegenben, Ajkán kerekedett felül a Vasi Sport Akadémia, így már pontelőnnyel vezeti az NB II-es női röplabda-bajnokság nyugati csoportját.

VSA: NÉMETH, HOR- VÁTH, MIKOS, SIMON, KOLTAYNÉ, MÉSZÁROS. Csere: SIPOS (liberó), FÜLÖP, KISS. Edző: Mucsi Péter.

Nem voltak jók az előjelek, hiszen a mérkőzés előtti napon Tarlaczné és Koronczai megbetegedett, és nem tudott a csapattal tartani. További izgalmakat jelentett, hogy a mérkőzés játékvezetői nem érkeztek meg, így szükség-játékvezetőkkel, 40 perces késéssel kezdődött az éllovasok rangadója.

A szombathelyiek nehezen lendültek játékba, a hazaiak megérdemelten nyerték az első szettet (25:18). A második játszmában feljavult a VSA nyitásfogadása, védekezése, s tetszetős játékkal egalizált (17:25). A szombathelyiek lendülete a harmadik szett közepéig tartott ki, akkor fordított az ARC (20:17). De nagy akarattal, lelkes, jó játékkal utolérte, majd állva hagyta a hazai csapatot a VSA (21:25). A negyedik etapot jól kezdő szombathelyiek a játszma közepére hullámvölgybe kerültek, az ajkaiak pedig éltek a lehetőséggel (25:21). A döntő szettben 8:3-as vasi vezetésnél váltottak térfelet a csapatok. Már 13:11-re vezetett a VSA, de egyenlítettek a hazaiak. A színvonalas, kiélezett meccs utolsó két jó támadása azonban az Akadémiáé volt (13:15), amely ezzel a sikerével már pontelőnnyel vezeti a nyugati csoport tabelláját.

Szombathelyi ESE-Győri Dózsa 0:3 (-17, -13, -16). - Szombathely, NB II-es női mérkőzés, vezette: Vasák, Kiss L.

SZoESE: KELE, Szanyi, Tóth L., Kenesei, Szárnyas, Werkman. Csere: Molnár Zs. (liberó), Magvas. Edző: Magyarósi Andrea.

Az első szett 11:2-es hazai vezetéssel kezdődött, ezután a győri csapat állva hagyta a kevés cserelehetőséggel rendelkező egyetemistákat. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a győzelmet jobban akaró csapat nyert.

Haladás VSE-Sümegi RE 0:3 (-9, -12, -19). - Szombathely, NB II-es női mérkőzés, vezette: Aranyosi, Őri.

Haladás: Bencsics, Varga R., Solt, VARGA A., SKRIBA, Virág. Csere: Baracska, Bognár. Edző: Dr. Koltai Miklós.

Bár iskolai elfoglaltságok és betegség miatt erősen tartalékosan tudott csak felállni a hazai csapat, különösen a harmadik játékrészben sikerült nagyobb küzdelemre bírni a tabella harmadik helyén álló Sümeg együttesét.