2009.03.19. 03:29

Sárvári és celldömölki siker a nőknél

<b>Körkép</b> - Az NB II-es női kézilabda-bajnokság hétvégi fordulójában győzelmet aratott a Sárvár és a Celldömölk, a többi találkozón a papírforma érvényesült.

Gergácz Zoltán

Sárvári Kinizsi-Tapolca 24:20 (14:10). - Ikervár, 50 néző, vezette: Büki, Nyéki.

Sárvár: TAKÁCS - KERTÉSZ 5, SOÓS 3, PUPP 3, ZSOHÁR 6, GOLOVKO 4, HORVÁTH 3. Csere: Bátorfiné (kapus), Molnár, Varga D., Regős, Varga E., Pártli, Fehér. Edző: Vilics Tamás.

A sárváriak az agresszív védekezésükkel és az ötletes támadójátékukkal alaposan meglepték a dobogós vendégeket. Ez gólokban is realizálódott (15. perc: 9:5), és az első játékrészben állandósult is a 4-5 gólos előnyük. Szünet után nyitott védekezésre és kettős emberfogásra tértek át a vendégek, ám a hazaiak számára ez sem jelentett problémát. Az 55. percben tíz gólra nőtt az előnyük, amiből négyet sikerült megőrizniük. - Ifi: 23:18. Ld.: Molnár 9, Soós 8.

Celldömölki VSE-Mávépcell-MOGAAC 30:19 (15:8). - Celldömölk, 50 néző, vezette: Őri, Varga.

Celldömölk: Mendel - Kazári 3, Fűzfa 1, Geiger Cs. 1, Szomorkovits A. 6, Matetits 5, Szilvágyi 8. Csere: Balogh (kapus), Farkas 4, Geiger Sz. 2, Foglszinger. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

Az első 20 percben fej fej mellett haladtak a csapatok (6:6), majd jó védekezésüknek és gyors indításaiknak köszönhetően egy 9:2-es sorozatot produkálva a cellieknek sikerült meglépniük. Szünet után a vasiak akarata érvényesült, így tovább nőtt a két csapat közti különbség. - Ifi: 16:30. Ld.: Dobány 5, Németh 4.

Körmendi DMTE-Móri KSC 32:35 (17:14). - Körmend, 50 néző, vezette: Antal, Antalné.

Körmend: Seiler - Balogh 7, Tóth 10/2, Németh 3/2, Szőke 4, Kiskós 5, Vincze N. 1. Csere: Dévai A. (kapus), Szoták 2, Dévai K. Játékos-edző: Kiskós Kitti.

Az alsóházi rangadón a vendégek egy 6:0-as sorozatot produkálva jelentősen elhúztak, ám a körmendiek az időkérést követően rendezték soraikat, és visszavették a vezetést. A 40. percben még 21:17 volt a hazaiak javára, öt perccel később már egál (22:22). Az 55. percben 27:32-es móri vezetést mutatott az eredményjelző, és innentől a körmendi lányok erejéből csak kozmetikázásra futotta. - Ifi: 32:23. Ld.: Szoták 9, Vincze N. 8/2.

SZESE Győr-Dr. Lupo Büki TK 28:18 (10:10). - Győr, 50 néző, vezette: Hégli, Kronavatter.

Bük: Harasztovics - Pupp K., Szalai 2, Elekes 2, Szondy, Varga 7/2, Hegyi 2. Csere: Palkovits (kapus), Petrik 2, Pupp R. 1, Farkas 2/1, Fazekas, Kovács. Edző: Mátés István.

Két alapemberét, Bindert és Horváthot sérülés, illetve betegség miatt nélkülözte a Bük. A hazaiak gyors indításokkal hamar megléptek négy góllal (5. perc: 4:0), ezt követően magukhoz tértek a bükiek, és egyenlítettek (17. perc: 6:6). A második játékrészben szétesett a vendégek védekezése, így a gyors győri indítások rendre eredményesek voltak. Ennek tulajdonítható a tízgólos vereség. - Ifi: 30:26. Ld.: Radics 10, Kovács, Pupp K. 6-6.