2006.07.19. 02:28

Senior tájfutó világbajnokság

Wiener Neustadt (tg) - Az ausztriai Wiener Neu-stadt, Bécsújhely térségében rendezték az idei senior tájfutó világbajnokságot, ahol két vasi futó is remek eredményt ért el.

Mórocz Zsolt

A 2006. évi senior tájfutó világbajnokságra több mint 4200 versenyző nevezett a 35 évnél idősebb korcsoportokban - a legidősebb futó 90 éves volt. A senior futamokkal párhuzamosan betétversenyeket rendeztek, melyeken a 35 év alatti futók is kipróbálhatták a nehéz világbajnoki pályákat. Fiatalabb korosztályban is népes mezőny gyűlt össze, 1858-an álltak rajthoz. A nagyszabású rendezvény nyitó futamát - melyen minden korosztály próbára tehette tudását - a belvárosi utcákon, parkokban rendezték. Itt állt rajthoz a Szombathelyi Főiskola SE versenyzője, Tóth Réka, aki kihasználva futógyorsaságát aranyérmet nyert a 16 éves lányok mezőnyében, maga mögé utasítva a dobogón svéd és dán ellenfelét.

A seniorok között 174 magyar versenyzőt lehetett megszámolni, a vasi színeket egyedül a jánosházi Rétfalvi Lajos képviselte, F60-as kategóriában. Ebben a kategóriában 444-en indultak, így selejtező csoportokba sorsolták a versenyzőket. Rétfalvi Lajos a selejtezőket a 21. helyen zárta, ezzel az eredménnyel pedig a B döntőbe kvalifikálta magát. A fináléban végül, a korosztály legjobb magyarjaként a 36. helyen ért célba. Jövőre Finnországban rendezik a senior vb-t.