Triplazuhatag az utolsó meccsen

2018.06.11. 09:52

Sima győzelemmel zárt, megnyerte az alsóházat a SZoESE női kosárcsapata

Extra játékkal, 16 triplával, könnyed győzelemmel zárta a szezon utolsó mérkőzését a Szombathelyi Egyetemi SE amatőr NB I-es női kosárlabdacsapata.

Szabó-Haklits Zsuzsanna extra napot fogott ki, 42 pontig, közte 9 tripláig jutott Fotó: Hornyák Emőke

MTK Budapest-Szombathelyi Egyetemi SE 62-92 (18-24, 19-29, 7-24, 18-15). – Budapest, 50 néző, amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 19-26. helyért, vezette: dr. Szakáll, Hartai.

SZoESE: SIMON 22/18, JAKUBOVICS 15/3, SZABÓ-HAKLITS 42/27, Molnár 6, Uszkai 2. Csere: Plózer -, Mezősi -, Horváth L. 2, Balogh V. 3, Pankaczi -. Edző: Szabó László.

Fotó: Hornyák Emőke

Remekül kezdett a jó formában lévő, esélyesebb SZoESE (3. perc: 3-10).

A folytatásban aztán rendezte sorait a házigazda, de maradt az irányítás a parádésan dobó szombathelyieknél – a védekezésbe azért csúszott be némi hiba. A szünetben már tetemes volt a roppant motivált vasi alakulat fórja (20. perc: 37-53). De a találkozó igazából a fordulás után dőlt el, ugyanis a harmadik negyedet 16-0-s rohammal nyitotta a SZoESE (25. perc: 37-69), és innen már nem volt visszaút az amúgy lelkes hazaiak számára. A folytatásban ezt a 30 pont körüli előnyt már biztosan tartotta a vasi együttes – a vendégeknél a fiatal játékosok is kaptak bőven lehetőséget.

Szabó László: – Támadásban extra napot fogtunk ki, 31 távoli kísérletünkből 16 célba ért. A védekezésünkben ugyan akadt hiba, de ezt

ellensúlyoztuk kiváló dobóformánkkal. Csak gratulálni tudok a lányoknak, nagyot meneteltek az elmúlt hetekben, 12 mérkőzésükből 11-et megnyertek. Nem volt kérdés, hogy mi vagyunk az alsóház legjobb csapata.