2010.04.16. 17:30

Sorozatban harmadszor játszhat Magyar Kupa döntőt a Falco!

A szombathelyi és a soproni szurkolóknak köszönhetően igazi kupahangulatban, heroikus küzdelemben győzött a Falco Szova KC a Sopron ellen. A soproniak a 35. percben még 14 ponttal vezettek, innen hozták a vasi fiúk hosszabbításra a meccset, ahol aztán már lélektani előnyüket kihasználva megnyerték a mérkőzést. A találkozó hőse a 36 pontot, közte 8 triplát dobó Vinsome Frazier volt.

Urbanics Pál

Falco KC - Soproni KC 104-99 (16-22, 26-18, 19-25, 27-24, 16-11)

Székesfehérvár

Jv.: Hartyáni, Kapitány, Farkas

Falco KC: Kálmán 8, Frazier 36/24, Pankár 5/3, Kazlauskas14/12, Dies 13. Csere: Wilson 20/6, Borszéki 8/6, Horti -, Hajmásy -.

Soproni KC: Richardson 10/6, Molnár 8, Brooks 26/15, Szabó 14/9, Knight 29. Csere: Couisnard 4, Pojbics 8/6, Gombás -.

1. negyed:

1. perc: A vasiak hozzák el a labdát, de Pankár bejátszását Knight el tudja ütni, jöhet a Sopron. Knight nem tudja begyötörni a labdát, így újra a Falco jöhet.

2. perc: A mérkőzés első pontját Kazlauskas szerzi triplájból: 3-0. Nem késik sokat a válasz Molnártól: 3-3. Kazlauskas bejátszását Dies vágja a kosrába: 5-3.

3. perc: Brooks hibáz, majd Pankár is. Óriási a küzdelem a palánk alatt Kazlauskas és Knight között, utóbbi büntetőt dobhat. Mindkettő jó, az ausztrál center nem hibázik: 5-5.

4. perc: A Falco elveszíti a labdát, Szabó hárompontosa viszont hosszú. Frazier ellen szabálytalankodnak a soproniak, de a Falco nem tud élni a lehetőséggel, ugyanis rögtön a beadás után eladják a labdát. Brooks betörése után leperdül a gyűrűről a labda.

5. perc: Frazier hármasával 8-5. Knight ellépi, így újra a szombathelyiek támadhatnak. Kazlauskas hint egy középtávolit, így már 5 ponttal vezet a Falco: 10-5.

6. perc: Richardson leoszását Szabó váltja kosárra: 10-7. Frazier 2+1-es kombinációja után 13-7. Richardson hárompontosa lejön, Dies szerez lepattanót, de a kosara érvénytelen, mivel közben ellépi.

7. perc: Kinght elhibázott dobását Szabó visszaszerzi, majd ugyanő dob kosarat, és még plusz egy büntetőt is kap. Ez is bent van. 13-10. Kazlauskas triplája ezúttal lejön, Brooksé nem, egyenlít a Sopron: 13-13.

8. perc: Kálmán távoli dobása nem jó, ellenben Richardsoné igen, így 3 ponttal vezet a Sopron: 13-16. Időt kér a Szombathely. Knight lop labdát Fraziertől, zsákolásával már 13-18.

9. perc: A pályán Pojbics és Couisnard a Sopronnál. Pankár hárompontosa behull, így 16-18 az állás. Couisnard dobását Knight segíti vissza a gyűrűbe: 16-20.

10. perc: Knight ellen szabálytalankodik Dies, az ausztrál center dobhat büntetőt. Csak az egyik jó: 16-21. Kálmán betörését megakadályozzák a soproniak, akik támadhatnak, de Pojbics kezéből kicsúszik a labda. A negyed vége: 16-21.

2. negyed:

1. perc: Richardson passza nem jó Couisnardnak, a Falco jöhet. Kálmán következő távolija sem jön be. Richardson helyén újra Brooks a pályán.

2. perc: Brooks adja el a labdát, Cousinard pedig szabálytalankodik Frazierrel, a bíró szándékost ítél. Az amerikai két büntetője után újra a Falco jöhet. Frazier hint egy hármast, ezzel az állás egyenlő: 21-21. Pojbics betörésével újra a Sopronnál az előny: 21-23. Kálmán egyenlít: 23-23.

3. perc: Knightnak Kazlauskas üt oda, utóbbi mindkét büntetőjét kihagyja. Szép számmal jöttek el Szombathelyről, mindezt Frazier egy újabb triplával köszöni meg. Vezet a Falco: 26-23.

4. perc: A Sopron elkapkodja a támadást, Frazier viszont - úgy tűnik - nem tud hibázni, betörése után 28-23. A Sopron időt kér. Brooks most azt is megláthatta, hogy Frazier mennyire jó védekezésben, a szombathelyiek amerikaia elképesztő szerelést mutat be ellene. Újabb Falco-pont, ezúttal is Frazier a szerzője. Couisnard betörésével: 30-25.

5. perc: Frazier újabb hármasával már 33-25. Brooks betörése után: 33-27. Frazier ezúttal kihagyja a tripla-kísérletét, viszont odaüt a támadni kívánó Richardsonnak. A Sopron jöhet oldalról, azonban Richardson rossz passza után újra a Falco támadhat.

6. perc: Borszéki triplája kimarad, Knight ellen szabálytalankodnak dobás közben, a center büntetői a kosrában: 33-29. Most Wilson mutat be egy rossz hármas-kísérletet.

7. perc: Molnár hasonlóan gyenge kísérlettel válaszol. Borszéki higgadt tud maradni, és közelről szerez 2 pontot: 35-29. Knight kosarával 4-re zárkózik a Sopron: 35-31.

8. perc: Molnár jut büntetőhöz, az egyiket bedobta, Kinght visszaszerzi a lepattanót, Richardson triplájával egyenlít a Sopron: 35-35.

9. perc: Kálmán nagyon rossz tripla-kísérelete után Knight átveszi a vezetést a soproniaknak: 35-37. Szabó szerez labdát, majd Frazier teszi ugyanezt, Wilson zsákolásával: 37-37. Brooks dobása nagyon hosszú, Wilson kezében most a labda.

10. perc: Kálmán a tőle megszokott nyugalommal veszi át a vezetést a Falcónak: 39-37. Brooks büntetőivel újra egyenlő 39-39. Kálmán szépen teszi vissza Kazlauskasnak, aki hasonlóan szépen dob triplát: 42-39. A Sopron kér időt. Richardson elkapkodja a dobást, így marad félidőben a 42-39-es eredmény.

3. negyed:

1. perc: A Falco kezdi a negyedet, Dies szerez kosarat és még büntetőt is dobhat, ami viszont lejön: 44-39. Molnár betörése után zárkózik a Sopron: 44-41.

2. perc: Wilson labdaeladása után Brooks dobja ki a labdát a nézőtérre. Újra támadhat a Szombathely. Wilsont takarja be Knight, Kálmán csap oda Richardsonnak. Molnár labdája után Szabó dob hárompontost, egyenlő az állás: 44-44.

3. perc: Frazier triplája lejön, Brooks kosarával újból vezet a Sopron: 44-46. Kálmán távoli próbálkozása kimarad, Molnár bravúros kosarával 44-48. A magyar válogatott játékos büntetőt is dobhat. Bedobja: 44-49.

4. perc: Kazlauskas kihagyja a távolit, újra jöhet a Sopron. Időkérés. Richardson kihagyja a duplát. Nehéz helyzetben a Falco, ugyanis az első félidőben remekül játszó Frazier már a 4.  hibájánál jár. Knight kosarával: 44-51.

5. perc: Brooks szerez labdát, távoli dobása viszont lejön a gyűrűről. Wilsoné szintén, akárcsak Richardsoné. Nagy a kapkodás és az idegesség, mindennek a számlájára írható az is, hogy színészkedésért kap technikai hibát Knight, így a Falco dobhat kétszer és utána oldalról jöhetnek. Frazier mindkettőt bedobja: 46-51. Támadásban marad a Falco.

6. perc: Horti ellen fúj támadóhibát a bíró. A fehér mezes Sopron támad, Richardsont szabálytalanul állítja meg Kálmán, így az amerikai játékos dobhat büntetőt. Mindkettő benn van: 46-53. Újabb hiba Horti ellen, mivel megvan az 5 csapat-személyije a Falcónak, Knight dobhat. Mindkettő csont nélkül: 46-55. Wilson hárompontossal próbálja visszahozni a mérkőzésbe csapatát: 49-55.

7. perc: A nézőtéren kissé elszabadulnak az indulatok, a szombathelyi szurkolók nehezen teszik túl magukat a bíró némely ítéletét illetően. Borszéki is bemutatkozik, triplájával: 52-55.

8. perc: Couisnard duplájával: 52-57, ugyanő szerez labdát, és büntetőt dobhat. Mindkettőt kihagyja. Hajmásy marad üresen, de nem tudja ezt kihasználni.

9. perc: Brooks keverget, majd dob egy triplát: 52-60. Couisnard vetődik egy labda után, és marad lenn a földön. Jól láthatóan komoly fájdalmai vannak. A válla ugorhatott ki. A Falco és a Sopron orvosai együttes erővel segítenek a játékoson, aki saját lábán ballag le a pályáról. Folytatódhat a meccs, Wilson két büntetőjéből csak az egyik jó: 53-60. Knight zsákolásával már 9-cel vezet a Sopron: 53-62. Frazier újabb hárompontosa után Brooks eladja a labdát, így a Falco támadhat. Az állás: 56-62.

10. perc: Frazier újabb triplájával 59-62. Wilson és Richardson csap össze, utóbbi büntetőt dobhat. Mindkettő jó: 59-64. A negyed záróakkordjaként Wilson zsákol egy nagyot: 61-64 a vége.

4. negyed:

1. perc: Brooks gyötri be plusz még egyet dobhat. Ez is jó, így 61-67. Wilson hármasa ezúttal rossz, de Szabóé is a másik oldalon.

2. perc: Újra a Sopron támadhat. Brooks triplája lejön, Kazlauskas kezében a labda. Frazier nagyon rossz dobása után Richardson hagyja ki a középtávolit. Szépen megjáratott labda után Borszéki szerez hárompontost, amire Brooks válaszol: 64-70.

3. perc: Újabb tripla, ezúttal Fraziertől. Knight a következő kosárszerző: 67-72.

4. perc: Frazier most ront, Szabó egyedül marad és büntet. Triplájával 67-75. Wilson dobhat büntetőket. Az első jó. A második úgyszintén. Brooks újabb hármasával 69-78.

5. perc: Labdát veszít a Falco, Molnár büntet: 69-80. Időt kér a Falco. Dies horogdobása rossz, újra a Sopronnál a labda. Szabó triplájával eldőlni látszik a mérkőzés: 69-83.

6. perc: Kálmán középtávolija után 71-83. Lankad a figyelem a szombathelyieknél, elfelejtettek menni a lepattanóra, de a Sopron nem tudta kihasználni a helyzetet. Wilson annál inkább, tripálájval 74-83.

7. perc: Dies szerez labdát, Wilson zsákol, az állás 76-83. Időkérés. Nagyon jól védekezik a Falco, mindennek eredményeképp Molnár nem tud pontosan dobni, Dies viszont igen: 78-83.

8. perc: Richardson kikényszerített dobása óriási homály. Dies újabb kosarával: 80-83. Knight kihagyja a ziccert, de így tesz Frazier is.

9. perc: Knight újabb kosarával 5 pont a Sopron előnye: 80-85. Dies a követekző pontszerző. Az állás 82-85. Pojbics hármasával 82-88. Frazier dob hasonlót: 85-88.

10. perc: Brooks dobása lejön, egy nagyon szépen kijátszott akció végén Pankár 1 pontra hozza fel csapatát: 87-88. Pojbics dobása lejön a gyűrűről, a lepattanó Diesé, Brooks szabálytalankodik vele, így kettőt dobhat az amerikai óriás. Az első kimarad... A második jó. Egyenlít a Falco: 88-88. Pojbics dobása rövid, hosszabbítás következik.

Hosszabbítás:

1. perc: Dies óriási egykezes zsákolása után a Falco átveszi a vezetést: 90-88. Knight válasza nem késik, újra egyenlő 90-90.

2. perc: Dies középtávoli dobása a kosárban, Richardson távolija viszont lejön: 92-90. Most Wilson triplája marad ki.

3. perc: Brooks kiejti a kezéből a labdát. Dies nem tud befordulni Knight mellett, újra a soproniaknál a labda. Kapkodnak a csapatok. Wilson a legjobbkor szerez bravúros kosarat, plusz egy büntetőt is dobhat: 94-90. A Sopron időt kér.

4. perc: Dies újabb kosarával 98-90. Brooks dobhat büntetőket, Dies kipontozódott. Mindkettő jó: 98-92. Wilson újabb zsákolásával: 100-92. Knight hasonlóval válaszol: 100-94. Elszabadulnak az indulatok, Molnár és Kálmán összecsapása kettős faultot fúj a bíró. Kazlauskas triplája után Knight zsákol bődületeset: 103-96.

5. perc: A Sopron egész pályán letámad. Frazier csak egy büntetőt dob be: 104-96. Richardson hármasa lejön. A lepattanóért Kazlauskas megy, odaütnek neki, büntetőket dobhat, de egyiket sem dobja be. Pojbics triplával válaszol. A végeredmény: 104-99.

A Falco döntő került, sorozatban harmadszor játszhat Magyar Kupa finálét. Az ellenfél az ősi rivális Zalaegerszeg lesz.