2009.03.09. 03:29

Spint SC: két győzelem egy vereség az ülőröplabda hetedik fordulójában

<b>Szombathely</b> - Két győzelemmel és egy vereséggel zárta a horvát bajnokság hazai környezetben rendezett hetedik fordulóját a Sprint SC ülőröplabda-csapata.

Tizenkét csapat vetélkedik a 2008/2009-es horvát ülőröplabda-bajnokságban, köztük egyetlen külföldiként a szombathelyi Sprint SC. Összesen 11 fordulót rendeznek, egyet-egyet két vagy három helyszínen három-négy csapattal. A vasiak háromszor rendezhetnek ilyen tornát. November után másodszor vendégeskedtek a Gépipari szakközépiskolában horvát csapatok saját bajnokságukban. Ezúttal öt mérkőzést rendeztek, de a szombathelyiek mindhárom vendégükkel, a Zadarral, a Splittel és a Kninnel is összecsaptak.

Sprint SC-OKI Zadar 1:3 (-27, -21, 12, -18). - Hatalmas csatát vívott a két csapat. Az első szettben a hazaiak látványos labdamenetekkel két-hárompontos előnnyel érkezett 20 pontig. Ezután azonban utolérte a vendégcsapat a sprinteseket, és az izgalmas végjátékban nyugodtabbnak bizonyult (25:27). A második szett hasonlóan alakult, mint az első, 20:20-nál három hazai out-ütés és egy nyitásrontás elég volt a zadariaknak a szett megnyeréséhez (21:25). A harmadik játszmában a hazaiak elkapták a játék ritmusát, és végig vezetve nyertek (25:12). A térfélcsere után elfogyott a Sprint lendülete. Ebben a játszmában már csak felvillanásaik voltak a szombathelyieknek (18:25).

Sprint SC-OKI Split 3:0 (15, 18, 15). - A vasiak második ellenfele a Split volt, amelytől egy hónapja Zágrábban 3:0-ra kikaptak. A hazai pályán sikerült a visszavágás, és viszonylag sima meccsen nyertek.

Sprint SC-KSO Knin 95 3:0 (14, 14, 18). - Egy mérkőzésnyi pihenő után a Knin csapatával találkoztak Dominekék. Felszabadult, jó játékkal sikerült fokozatosan felőrölni ellenfelüket - az első két játszmát könnyedén nyerték. A harmadikban a vendégek mindent megpróbáltak, de csak szorosabbá tudták tenni a szettet (25:18).

A Sprint SC csapatában Schützenhoffer, Sipos, Döbröntey, Dominek, Laki S., Kovács, Biró, Ruck, Laki K. és Bauer jutott játéklehetőséghez a hétvégén.

A torna további eredményei: KSO Knin 95-OKI Zadar 1:3, OKI Zadar-OKI Split 3:1.