kézilabda

2019.10.14. 10:17

SZKKA: papírforma vereség

Répcelak – Előrehozott mérkőzésen fogadta a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia a Siófok együttesét, biztosan nyert az esélyesebb vendég.

Fotó: © Unger Tamás

Az újonc fogadta az EHF Kupa-győztes, tavalyi bronzérmes Siófokot. Szeptember elején Siófokon csapatka össze a felek, akkor 21-40-re kapott ki a vasi alakulat. Természetesen most is Siófok lépett pályára esélyesként.

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–Siófok KC 26-36 (14-19). – Répcelak, 250 néző, NB I-es női kézilabda-mérkőzés: Hatos, Rózsahegyi.

SZKKA: Tomasevic – Jovetic 1, Virág N. 1, I. Mitrovics 3, Bandelier 7, Csire 1, Mayer Sz. 1. Csere: Gadányi (kapus), Varga N. 8, Horváth P., Pődör R. 2, Szendrei, Tamási 1/1, Mayer M. 1. Edző: Marosán György.

Siófok: Szikora – Böhme 3/2, Tomori 4, Niombla 6, Jezic 6, Aoustin 3/1, Hársfalvi 2. Csere: Such 2, Drabik 2, Wald, Mazák-Németh, Lapos, Kobetic 8. Edző: Tor Odvar Moen.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 3-3. 10. perc: 6-9. 17. perc: 6-12. 23. perc: 8-15. 24. perc: 11-17. 35. perc: 14-24. 45. perc: 20-28. 52. p.: 24-32.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc

Hétméteresek: 3/1, ill. 5/3

Bandelier találataival indult a mérkőzés (5. perc: 3-3), de aztán a percek múlásával átvette a vezetést, az irányítást a vendég – egyre nőtt a különbség. A válogatottak egész sorát felvonultató Siófok pontosan, keményen játszott, igyekezett gyorsan eldönteni a mérkőzés sorsát. Ám Varga Nikolett vezérletével, góljaival felvette a tempót a házigazda, és nagy küzdelemben látótávolságon belül tartotta ellenfelét (23. perc: 11-15). A fordulás után viszont egy 5-0- sorozattal nyitott a Siófok, tíz gólra növelte előnyét (35. perc: 14-24) - időt is kért Marosán György. Ám innen már nem volt visszaút az SZKKA számára. Mitrovic és Bandelier góljaival olykor ugyan be-benézett tíz gól alá a házigazda (52. perc: 24-32), de a siófoki győzelmet nem fenyegette veszély. Magabiztosan érvényesítette a papírformát a vendég.

Marosán György: – Az első félidőben csináltunk szép dolgokat, de 16 lövést hibáztunk. Pár hete tizenkilenc góllal kaptunk ki Siófokon, most pedig tízzel, vagyis épülünk, fejlődünk. Ugyanakkor ezt a mérkőzést beáldoztuk a következő bajnokiért, így lett felépítve az edzésmunka – ezért nem is erőltettem az apróbb sérülést szenvedő Horilska további játékát sem. Helyt álltunk egy EHF Kupa-győztes csapat ellen, amiért gratulálok a lányoknak, Varga Niki extra teljesítménye pedig minden dicséretet megérdemel.