2017.06.07. 19:21

Parádézott a Falco! - Elvette az Alba pályaelőnyét a szombathelyi együttes

SZÉKESFEHÉRVÁR Az Alba Fehérvár-Puebla+-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely mérkőzéssel megkezdődött a döntő az NB I-es kosárlabda-bajnokságban. Az egyik fél három megnyert meccséig tartó csata első felvonását megnyerte a Falco!

Mindkét csapat teljes kerettel futott neki a meccsnek.

Pustahvar triplája vezette fel a találkozót. Aztán az Alba Lóránt pontjaira - és a gyors indításokra - építve átvette az irányítást. Szekulovics mester a 4. percben kénytelen volt időt kérni (13-5). Erős tempót diktált, agresszívan védekezett a fehérvári csapat. De tartotta a lépést a Falco. Olyannyira, hogy Pustahvar újabb triplájával ki is egyenlített (7. perc: 13-13). A folytatásban felváltva vezettek a csapatok. Az első etapot végül egyetlen ponttal a Falco nyerte. Nagy rohamokkal nyitotta a második negyedet az Alba.

Akadozott a szombathelyiek támadójátéka, sok közeli dobást rontottak el. Távolról viszont jól céloztak, így tartották a lépést (14. perc: 29-27). Az Alba próbálta ráerőszakolni akaratát ellenfelére, többször is meglépett hat-hét ponttal. Ám a Falco nem hagyta magát: Govens dobott egymás után két triplát, átvette a vezetést a vasi alakulat, jött is a fehérvári időkérés (17. perc: 34-35).

Rendezte sorait az Alba, megnyomta a félidő hajráját, sokat is büntetőzhetett - a mérkőzés ezen szakaszában szinte csak a büntetővonalról volt eredményes a házigazda. De Govens és Medford nagyon belelendült - például utóbbi dudaszó pillanatában elengedett triplája zárta az első félidőt (20. perc: 44-43). Fordulás után folytatódott a kiegyenlített csata.

A Falco pedig egyre összeszedettebben, csapatként játszott - szép csendesen átvette a vezetést. És nem is lassított a roppant szervezett, remekül védekező Falco. Idegesnek tűnt az Alba, sok távoli dobást rontott. A szombathelyi előny pedig kezdett veszélyessé válni, kellett az időkérés a hazai kispadtól (25. perc: 50-57). Vissza is támadott az Alba (28. perc: 57-61). Szigorított a védekezésén a házigazda, nehezebben került helyzetbe a Falco, elmaradtak a vasi triplák is - gyűltek viszont a szombathelyi faultok. Az etap hajrája ismét a hazaiaké volt, de maradt némi szombathelyi előny (30. perc: 59-61).

A folytatásban is bőszen kapaszkodott az Alba, a játékrész elején egyenlített is (32. perc: 64-64). Majd a vezetést, az irányítást is átvette. Képtelen volt gyűrűbe találni a vendég, végül Barham triplája zárta le a vasi szenvedést (36. perc: 70-67). És ismét visszajött a meccsbe, átvette a vezetést a Falco (38. perc: 72-73)! A közvetlen hajrá óriási izgalmakat tartogatott. 23 másodperccel a vége előtt 74-77-re a Falco vezetett. Jöttek a büntetők. Végül a szombathelyiek kicsikarták a győzelmet - elvették az esélyesebb Alba pályaelőnyét!

Az egyik fél három megnyert meccséig tartó csatában 1-0-ra a Falco vezet. Folytatás szombaton (14.45) Szombathelyen!

JEGYZŐKÖNYV

Alba Fehérvár Puebla+-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 76-77 (18-19, 26-24, 15-18, 17-16)

Székesfehérvár, 1800 néző, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, döntő, első találkozó, vezette: Kapitány G., Benczur T., Söjtöry T.

Alba: Taylor 13/3, Mohammed 18/6, Shepard 6, Lóránt 10, Keller Á. 4 Csere: Farr 7/3, Edwards 18, Keller I. -. Edző: Dzunics Braniszlav.

Falco: Govens 25/9, Váradi B. 5/3, Barham 8/6, Tóth N. 2, Pustahvar 13/9. Csere: Zsigeranovics 8, Medford 16/6. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 13-5. 8. perc: 14-15. 14. perc: 29-27. 17. perc: 34-35. 20. perc: 44-43. 25. perc: 50-57. 28. perc: 57-61. 32. perc: 64-64. 36. perc: 70-67. 32. perc: 72-73. perc:

A "Falco öröme", cikkünk folytatása itt olvasható!