2012.10.28. 18:55

Szombathelyi Haladás II.: Bravúr a javából

Gyirmót - A labdarúgó NB II. Nyugati-csoportjában a Szombathelyi Haladás II. Zsirai és Németh Márió góljával 0-1-ről fordítva 2-1-re nyert a bajnokesélyes Gyirmót othonában.

Sámel József

Gyirmót-Szombathelyi Haladás II. 1-2 (1-0)

Gyirmót, 100 néző, vezette: Szilasi.

Gyirmót: Holczer - Balog, Csizmadia, Kardos, Regedei - Fitos (Nagy G., 56.), Lázár (Ferenczi, 78.), MAGASFÖLDI, Erős (Horváth R., 46.) Cseri, Oross. Edző: Csank János.

Haladás II.: Mursits - ZSIRAI, JAGODICS, Iszlai (Fider, 54.), FARKAS - Szeles,SIMON (Tóth L., 78.), SZAKÁLY - Gyurján, Czafit (Rácz, 82.), NÉMETH M. Edző: Tóth László.

A 8. percben Oross büntetőjével a Gyirmót szerzett vezetést (1-0). Kiegyenlített volt a játék, mindkét kapu előtt sok helyzet adódott, a vasiak több ziccert alakítottak ki ellenfelüknél. Az 53. percben Cseri megkapta második sárga lapját, tíz főre fogyatkozott a Gyirmót. Ezt követően egykapuzott a szombathelyi csapat, sorra maradtak ki a helyzetek. A 72. percben Gyurján jobb oldali szögletét kifejelték a hazaiak, Zsirai pedig 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1-1). A 88. percben Farkas bal oldali beadása után Németh Márió 16 méterről kilőtte jobb sarkot (1-2).

Tóth László: - A Gyirmót gólja után óriási fölényben futballoztunk, csak idő kérdése volt, mikor egyenlítünk. A kiállítás után esélyünk nyílott a győzelemre is, melyet sikerült kiharcolunk.

További eredmények: Ajka-Kozármisleny 3-1, Győr II.-Paks II. 1-0, Veszprém-Sopron 2-2, Tatabánya-BKV 0-0, ZTE-Baja 3-0, Kaposvár II.-Puskás Akadémia 0-4, Szigetszentmiklós-Csákvár 1-3.