2017.03.23. 16:57

Tájolás a Lipica Openen

Postojna - Rangos, ötnapos nemzetközi versenyen mutatkoztak be jó eredményekkel a frissen létrejött Alpokalja Szabad-idősport és Környezetvédő Egyesület (ASK) tájfutói.

A Lipica Open elnevezésű versenyt, amelyen 26 nemzet több mint 1400 sportolója indult Postojna térségében, naponta változó, technikás, zömében sziklás terepen rendezték a szlovén Karszt-hegységben.

Az Alpokalja Szabad-idősport és Környezetvédő Egyesület kilencfős delegációja szép eredményekkel tért haza. Juhász Júlia a szenior nők 45-ös kategóriájában a második helyen ért célba. F12-ben Veszelszki Márton megnyerte a futamát.

A 14 éves fiúk között Molnár Péter lett a harmadik helyezett. A csapat ifjúsági korú válogatott versenyzője, Szalay Levente napról napra javuló formát mutatva, az öt nap összesített eredménye alapján hatodik helyen zárta az erőpróbát.