2011.03.08. 03:27

Teke: jól hajrázik a Csákánydoroszló

CBravúros győzelmet aratott a tabella második helyén álló Kaposvár ellen az NB I-ben újonc hazai gárda.

Gergácz Zoltán

Csákánydoroszló: Sütő 561, Márton 560, Horváth R. 549, László 552, Marton 564, Meixner 558. Edző: Musits József.

Kaposvár: Borbás 540, Vörös 549, Oláh 483, Magyar 559, Kálny 549, ifj. Horváth 543. Játékos-edző: Magyar József.

Az újonc hazaiaknak a kiesés elkerüléséért vívott harcban égetően szükségük volt a két pontra, ám ez a tabella második helyén álló kaposváriak ellen nehéz diónak tűnt. Ami viszont doppingolta őket, hogy a hétvégén három fronton is Vas-Somogy összecsapás volt, és szombaton a Hali focistái és a Körmend kosarasai is legyőzték a Kaposvárt. Ők sem akartak lemaradni tőlük.

A mérkőzés nem a legkedvezőbben indult számukra. Hiába ütött Sütő és Márton is több fát riválisánál, utóbbi szettpontokkal alulmaradt. A folytatásban Horváth ellenfele betlizett, László viszont egál állásban hét fával veszített, így a finis ugyan 2:2-ről, ám 91 fás csákányi előnyről indult. A fordulatos csatában mindkét pályán az utolsó sorozat döntött a hazaiak javára, így bravúros teljesítménnyel a bentmaradás szempontjából fontos két bajnoki pontot szereztek. - Ifi: 4:0 (1027-946). Horváth F. 516, Kovács 511, ill. Szilasi 474, Győrffy 472 fát ütött.