2012.11.13. 16:57

Továbbra is veretlen a VSA

Megyei körkép - A női röplabda NB II. nyugati csoportjának 5. fordulójában ötödször is nyert a Vasi Sport Akadémia. A HVSE-SZoESE viszont idegenben rangadót vesztett.

Vasi Sport Akadémia_Dabronc SE 3:1 (-20, 8, 16, 13).
- Szombathely, NB II-es női röplabda-mérkőzés, vezette:  Éri, Prukner.

VSA: Németh J., Takács, Mikos, Simon, KISS, Gőczi. Csere: Sipos (liberó), Kutasi, Illés, Németh A., Molnár, BOKOR. Edző: Mucsi Péter.

Sok hibával kezdett mindkét csapat. Mivel a hazaiak jártak élen a rontásokban, el is úszott az első játszma (20-25). A folytatásban összekapta magát a VSA, s elsősorban jó szerváinak köszönhetően könnyedén egyenlített (25-8). A jó nyitások mellett a hazaiak szervezett támadásai is megoldhatatlan feladatot jelentettek a dabronciaknak (25-16). Az utolsó játszmában sem változott a játék képe, a hazai csapat érvényesítette a papírformát úgy, hogy közben mindenki szerephez jutott (25-13). Junior: 3:1 (-21, 13, 12, 13).

Honvéd Zrínyi SE_Haladás VSE-SZoESE 3:2 (-18, 19, -24, 13, 8).
- Budapest, NB II-es női röplabda-mérkőzés, vezette:  Hanuska, Árpás.

HVSE-SZoESE:  Koronczai, Szalontai P., Tóth, Szalontai E., Erdős, Werman.  Csere:  Horváth M., Wágner (liberók), Lukács. Edző:  Bodzer Attila.

Az első két hazai pont után a vasiak vették kezükbe az irányítást, és lelkes játékkal meg is nyerték az első szettet (18-25). A második a veszélyesen nyitó, jól blokkoló, eredményesen támadó hazaiaké lett (25-19). A harmadik játékrészben 23-16-ig úgy tűnt, a Zrínyi szerezhet előnyt, de néhány játékvezető ítélet zavart okozott a soraiban, s a szombathelyiek ezt kihasználva fordítani tudtak (24-26). A negyedik játszma 7-6-ig hozott kiegyenlített küzdelmet, onnantól jó nyitásokkal és centertámadásokkal elhúztak a hazaiak (25-13). Színvonalas játék jellemezte a döntő szettet is; 8-6 után azonban az egyetemistákat zavarták meg a játékvezető ítéletek, és alulmaradtak (15-8). Junior: 3:2 (-27, 15, 15, -23, 3).

Öt forduló után a VSA veretlenül vezet a csoportban, második a Zrínyi SE, harmadik a HVSE-SZoESE.