2015.02.26. 14:04

Körmend-MAFC kosármeccs - A Körmend a vártnál nehezebben húzta be a találkozót

Az EGIS Körmend férfi kosárlabdacsapata csütörtök este Budapesten, a MAFC otthonában lépett parkettre.

Pungor Csaba

A közel kéthetes pihenő biztosan jót tett a csapatoknak, így kiélezett találkozó várható. Déri mester által dirigált vendégek kerete átalakult, hiszen Sonyák és Sömenek személyében 2 játékos távozott kölcsönbe. Továbbá Seals és Burgess sorsa is eldőlt. Utóbbi játékos szerződése február végén lejár, míg előbbi a szezon végéig marad a piros-feketék mezében.

A feldobást a Körmend hozta el - az akció végén Timkó faultolta Tóth Norbertet, aki nem ront a büntetővonal mögül.

A vendég gyűrű alól Misek rontott dobást.  Walker és Seals pontos dobására Brown és Fodor vválaszolt

(3. perc: 5:6)

Seals nagyon elemében van ma este. Labdát lop és a pontokat is Ő szerezte. A MAFC csapatából egyedül Misek próbálja tartani a lépést a piros-feketékkel, ráadásul a hazaiak rengeteg labdát eladnak.

(6. perc: 12:13)

Az utóbbi 2 percben mintha gödörbe került volna a vasi csapat. A támadásokban sem találják a ritmust és a védekezésük is nagyon lyukas.

Érzi ezt Déri mester - időt kér!

(7. perc: 14:13)

Hunter zsákolására, Richards hárompontos kosárral felelt. Lakosa és a vasi center ismét elsüllyeszt 1-1 trojkát. Igazi kosárparádé van Újdubán.

(9. perc: 19:21)

Eddig a légiósokról szól a mérkőzés. Az első negyed végén Tóth triplája mellett Richards és Hunter-Brown duó gyűjti szorgosan a pontokat.

Ez az etap nem a védekezésről marad emlékezetes!

(10. perc: 25:27)

Hunter emberrel együtt dobott egy szép triplát. Ez pedig a hazai vezetést jelenti. A körmendi játékosok tüzelnek, de nagyon pontatlanul teszik mindezt.

Török ziccerével azonban ismét a vasiaknál az előny.

(12. perc: 28:29)

Szigorított védekezésén - Ferencz vezetésével - a Körmend, viszont a lepattanók megszerzésével hadilábon állnak. Mócsán büntetőire Seals ziccerrel válaszolt, majd Tursics hármasára azonnal válaszolt Török. Jó formában van a piros-feketék centere.

(14. perc: 33:34)

Pazarul játszik Seals! Labdákat szerzett az elmúlt másfél percben, majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta Ryan Richards-ot.

Timus időt kért, hogy rendezze a MAFC sorait.

(15. perc: 33:36)

Walker javította hibáját - az amerikai irányító nagyon pontosan helyére küldött egy hármast.

Glenn gyötri be a palánkról a labdát,

Richards a gyűrű alól nem talált be! Nem csoda, hogy Déri vezetőedző ismét időt kért.

Nem igazán megy a csapatoknak ebben a negyedben!

(16. perc: 35:39)

Hiába tett kisebb előnyre a vendég csapat, pontatlan dobások és eladott labdák miatt végig látótávolságon belül marad a MAFC.

Latinovic passzolt pontatlanul, így Glenn, Brown és Fodor kosarával az előny már a hazaiaknál!

Stefan Timus is időt kér.

(18. perc: 42:39)

Lohol a hazaiak nyakában a Körmend. A vendég csapattól Richards és Walker gyűjti szorgosan a pontokat, de a MAFC támadójátéka nem fekszik a vasi kosarasoknak!

A félidő utolsó kosarát Latinovic triplája jelentette!

(20. perc: 47:48)

FÉLIDŐ:

MAFC: Brown 10/3, Hunter 9/3, Glenn 7, Fodor 6/6, Lakosa 5/3, Misek 5, Tursics 3/3, Mócsán 2.

Körmend: Richards 12/6, Walker 10/3, Seals 9/3, Török 5, Tóth N. 5/3, Popadic 4, Latinovic 3/3

Ferencz Csaba az első támadás végén szép hármassal nyitotta a negyedet, ráadásul a szigorított védekezésnek köszönhetően kibekkelte a MAFC akcióját.

Richards tovább növeli a körmendi előnyt.

A 2. perc végén időt kért a hazai kispad - ebben a negyedben még nem szerzett pontot a MAFC,

(22. perc 47:54)

Nagyon idegesen játszanak a résztvevők. Nagyon gyengén céloznak most a játékosok, pedig egyre biztosabbnak tűnik a vasi előny.

Walker ziccerével elhúz a Körmend. Intő jel viszont, hogy Ferencz megkapja a negyedik személyi hibáját Hunter ellen.

(24. perc 49:56)

Hunter büntetőjét követően Seals adta el a labdát, de Glenn támadóhibát vét - borzasztóan sok a hiba a pályán.

Richards előbb mezőnyből, majd büntetőből is betalált. Ez a mai mérkőzésen már utcahossznak tekinthető

(26. perc: 50:60)

Misek, majd Seals is bebizonyította, hogy jól büntetőznek.Lakits és Tóth Norbert pedig mezőnykosarakat szereztek.

Seals labdalopása és óriási zsákolását követően Timbus mester időt kér. Nagy fejmosást kapnak a MAFC játékosai!

(28. perc: 54:66)

Ez a negyed egyértelműen Seals-ről szól. Mezőnyből és büntetőből is eredményes, valamint rengeteg labdát szerzett. Ennek tetejében dob egy triplát. Hiába próbálja kozmetikázni az eredményt - Hunter által - a hazai csapat.

(30. perc: 60:71)

Továbbra sem tudnék mit kezdeni Seals játékával a hazaiak. A légiós zsinórban dobálja a pontokat. A MAFC védekezése és a támadása is egyre gyengébb, Hunter akarása dicsérhető hazai részről.

(32. perc: 63:75)

Egyre megnyugtatóbb előnyre tesz szert a Körmend. Richards után, Latinovic küld helyére egy triplát - hiába válaszol Tursics, már 14 pont a vasi előny.

(34. perc: 66:80)

Nem adja könnyen magát a hazai csapat. Tursics elsüllyeszti a harmadik trojkáját. Majd egy gyors labdaszerzés Browntól és máris időt kényszerült kérni Déri Csaba a Körmend vezetőedzője.

(36. perc: 71:80)

Richards triplájával fordultak a mérkőzés hajrájára a csapatok. Hunter zsákolásával próbálta tartani a lépést a MAFC, de Tóth Norbert is betalál kintről.

Timbus mester egyből időt kért, Richards alley-oop zsákolását követően.

Pörögnek az események rendesen!

(77:88)

Hunter és Glenn kosaraival lopja a távolságot a  MAFC. Sok az eladott labda a vasiak oldalán és nem céloznak pontosan.

Kipontozódott: Glenn (MAFC)

(39. perc: 81:88)

Popadic és Richards kosaraival araszol a Körmend, válaszként - hazai részről - Brown mezőnyből, Hunter pedig a triplavonal mögül eredményes. Már nincs 1 perc sem a mérkőzésből!

(40. perc: 86:96)

Az utolsó fél perc leginkább a büntetőpárbajokról szólt. Popadic, Walker valamint Brown próbált pontokat gyűjteni csapata számára.
VÉGE!

(40. perc: 91:101)

A mérkőzés döntő momentuma a harmadik negyed volt. Akkor Seals volt, akit nem bírtak tartani a hazaiak. Mindkét csapat - tudásához mérten - maga alatt játszott, ez leginkább a védekezésre nézve kritika. Pontatlan átadások, eladott labdák mellett eljutott a Körmend 100 pontig, amely a vártnál nehezebben húzta be a találkozót.