Sportvilág

2013.09.27. 18:51

Németh Eszter bronza

Az Oxygen Adrenalin Parkban, a 12. Mátra Maraton nemzetközi hegyikerékpáros versenyen vasiak is indultak.

A rangos nemzetközi versenyen közel 1400-an indultak, köztük a teljes magyar élmezőny. A megszokott három táv, 32, 60 és 90 kilométer várt a résztvevőkre. A pálya talaja főként köves, gyökeres útvonalon vezetett, de voltak hosszabb aszfaltos részek is. Sok bukás történt, de sok volt a defekt is. Vas megyét hat hegyikerekes képviselte: Gergácz Péter, Hernáth Attila, Hernáth Kornél, Hernáth Márton, Németh Eszter és Samu Krisztina.

Közülük a legjobban Németh Eszternek sikerült a verseny, aki a 60 km-es távon master II. kategóriában a dobogó harmadik fokára állhatott. De a többieknek is igen jó teljesítményekkel rukkoltak elő.

Vasi eredmények, rövid táv, 32 km, 800 méter szintkülönbség, 519 induló, felnőtt nő: 12. Samu Krisztina 02:29,59 (ProGym Fitness– Intersport Racing Team). Felnőtt férfi: 28. Gergácz Péter 02:07,25 (ProGym Fitness– Intersport Racing Team ). Középtáv, 60 km, 1430 méter szintkülönbség, 438 induló, felnőtt férfi: 18. Hernáth Márton 03:16,14 óra (Agro-Alfa Team). Master II., női: 3. Németh Eszter 04:29,03 óra (Száguldó Virágok SE). Master III., férfi: 12. Hernáth Attila 03:34,45 (Agro-Alfa Team).