Sportvilág

2014.08.13. 18:40

Kosárlabda - Ezúttal Grúziát győzte le Magyarország

Kecskemét - A magyar férfi kosárlabda-válogatott az Európa-bajnoki selejtező-sorozat 2. fordulójában is győzött, ezúttal Grúziát verte meg.

Az első körben a magyar együttes bravúros, 58-38-as sikert aratott idegenben Portugália ellen, míg a grúzok hazai pályán győzték le 73-62-re Csehországot. A mérkőzésnek egyértelműen az NBA-s játékosokat (Zaza Pacsulija, Tornike Sengelija), Euroliga-részvevőket (Viktor Szanikidze) felvonultató, a csoport favoritjának tartott grúzok futottak neki esélyesként.

Tóth Nobert (labdával) remek játékkal és 12 ponttal vette ki a részét a nem várt győzelemből. Fotó: Kiss Teodóra/archív

Magyarország – Grúzia 74–73 (19–18, 18–18, 17–19, 20–18). – Kecskemét, Eb-selejtező, válogatott kosárlabda-mérkőzés.

Magyarország: Wittmann 15/9, Thomas 14, Vojvoda 20/3, Tóth N. 12/12, Keller –. Csere: Ruják –, Tóth Á. 3, Dénes 1, Ferencz 9/9, Csorvási –. Szövetségi kapitány: sztojan Ivkovics.

Grúzia: Tsintsadze 6, Patsatsia 2, Sanikidze 12/3, Shengelia 18/3, Pachulia 19. Csere: Phakadze –, Sanadze 5/3, Burjanadze 9/9, Lezhava 2.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 17-10. 13. perc: 23-31. 17. perc: 31-34. 20. perc: 37-36. 24. perc: 43-43. 28. perc: 52-54. 30. perc: 54-55. 34. perc: 62-64. 39. perc: 72-70.

Bátor játékkal, nagy dobókedvvel nyitott a magyar válogatott. A mieink szinte csak távolról tüzeltek, remekül céloztak, hullottak a triplák. Így az etap közepén már biztosan vezettünk (4. perc: 17-10). Aztán belelendültek a grúzok is, és a magassági fölényüket kihasználva szinte eltüntették a hátrányukat (10. perc 19–18). Szűk egy perc telt el a második negyedből, amikor Sztojan Ivkovics kénytelen volt időt kérni (19–22), ugyanis a grúzok magabiztosan mozogtak, eredményesen dolgoztak a palánk alatt.

Használta az időkérés, szívósan védekeztünk, remekül küzdöttünk, így látótávolságban tartottuk az ellenfelet (17. perc: 31-34). Sőt, olyannyira rendezte sorait csapatunk, hogy a félidő vége előtt Wittmann harmadik triplájával át is vette a vezetést (20. perc: 37-36). Sikerült alaposan meglepni a grúzokat! Fordulás után is folytatódott a kiélezett küzdelem, hol az egyik, hol a mások csapat talált gyűrűbe (24. perc: 43-43). Aztán a játékvezetők támogatását is élvező grúzok megléptek (48-54). De Vojvoda kihúzta a gödörből csapata szekerét (30. perc: 54-55).

Remekül kezdtük a záró negyedet (59-55), de Grúzia nem hagyta magát fordított (34. perc: 62-64). A végletekig kiélezett hajrában Ferencz triplájával vettük vissza a vezetést (39. perc: 72-70) és idegőrlő másodpercek következtek. A grúzok vezették (74-73) az utolsó támadást, de a tripla leperdült a gyűrűről, a lepattanót megszereztük, nyertünk. A csoport legerősebb csapatát fektettük két vállra, óriási meglepetést okoztunk!

A másik mérkőzésen: Csehország–Portugália 89-53.