Sportvilág

2017.01.08. 19:53

Sabáli, Ivkovics és Petrauskas is búcsúzott

Körkép - Szombaton három NB I-es férfi kosárcsapat vezetőedzője is lemondott együttese veresége után.

A szegedi fiaskó után lemondott a címvédő Szolnoki Olaj KK vezetőedzője, Sztojan Ivkovics. A szolnokiak a legutóbbi öt bajnoki mérkőzésükből a negyediket veszítették el, előbb az Albától, aztán a Kaposvártól, majd a Kecskeméttől, szombaton pedig - hosszabbítás után - a Szegedtől is kikaptak.

Ivkovics már a kecskeméti vereség után fel-ajánlotta lemondását, ám akkor nem fogadták el. Most viszont igen. Utódja az utánpótlásért felelős Kmézics Zorán lehet.

Amúgy a Szolnok vezetősége kezdeményezi az egyik légiós, James Kinney szerződésének felbontását. Miután az Atomerőműnek Kecskeméten sem sikerült nyernie - kilenc vereség mellett csupán három győzelmet számlálnak a paksiak - lemondott Gediminas Petrauskas. A litván szakemberrel közös megegyezéssel bontottak szerződést, vasárnapra pedig már meg is volt az új vezetőedző, a Körmendről nemrég távozott Teo Csizmics személyében.

A szombati nap végére egy hazai edzői búcsú is jutott: a Falco elleni vereség után a Sopron vezetőedzője, Sabáli Balázs mondott le.

Döntését elfogadta a klub vezetősége. A 12. forduló további eredményei: MAFC-Kaposvári 71-72, Atomerőmű SE-Kecskemét 71-72, Jászberény-ZTE 84-93, Szedeák-Szolnok 98-97 - hosszabbítás után, PVSK-Alba Fehérvár 70-77.