Sportvilág

2015.07.23. 14:06

Arany-kupa: Jamaica–Mexikó a döntőben

Körkép – Az észak- és közép-amerikai, valamint a Karib-térség labdarúgó-válogatottjainak kiírt CONCACAF Arany-kupa első elődöntőjében Jamaica óriási meglepetésre 2-1 arányban legyőzte a házigazda, címvédő, idén is a legfőbb esélyesnek tartott Egyesült Államokat.

A másik ágon Mexikó érdekes körülmények között gyűrte le 2-1-re Panamát. Panama a 25. perctől emberhátrányban játszott, mégis megszerezte a vezetést (57.), ám Mexikó 7(!) perccel a rendes játékidő vége után 11-esből egyenlített. Majd a hosszabbítás első félidejének utolsó pillanatában, a 105. percben ismét büntetőből volt eredményes. A Jamaica–Mexikó döntőt hétfőn (1.30), az USA–Panama bronzmeccset (22.00) szombaton rendezik. Mexikó már hat alkalommal nyert Arany-kupát, Jamaica még nem volt bajnok.