Sportvilág

2017.07.28. 18:24

EYOF: az U16-os fiú az 5. helyért játszhat

GYŐR Az 5–8. helyért rendezett keresztjátékban a magyar U16-os fiú kosárválogatott legyőzte az olasz együttest, így szombaton az ötödik helyért játszhat a hazai rendezésű Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF).

Horvát Erika

Magyarország–Olaszország 78-74 (22-14, 17-20, 23-17, 16-23)Villámrajtot (12-0) vett Váradi Attila együttese, de a folytatásban kiegyenlítettebb lett a játék.

A 18. percben egyenlítettek az olaszok, ám a nagyszünetre magyar előnnyel térhettek a csapatok. A második félidőben visszaverték ellenfelük minden felzárkózási kísérletét a mieink és teljesen megérdemelt győzelmet arattak a tavalyi U16-os A divíziós Európa-bajnokságon hetedik olasz együttes ellen.

A vasi játékosok közül Kiss Benedek 5/3, Dokmanovic Milán 4, Verasztó Péter 2 pontot szerzett.A másik mérkőzésen: Észtország–Bosznia-Hercegovina 87-62. Magyarország együttese tehát Észtország ellen játszhatja utolsó meccsét az EYOF-on az ötödik helyért. Az észt csapattal a csoportkörben egyszer már találkoztak Dokmanovic Milánék, akkor 74-63-re a magyarok nyertek.