Sportvilág

2014.12.19. 17:36

Hosszú három arannyal kezdett

Budapest/Szentpétervár – Az itthon az év legjobb női sportolójának választott Hosszú Katinka kevesebb, mint egy nappal a budapesti díjátadó után pénteken már Szentpéterváron úszott, és három számban is aranyérmet nyert.

A Vasas versenyzője a hagyományos, rövidpályás Szalnyikov Kupán szerepel, s az első napon – az oroszországi esemény honlapja szerint – a 100 méter pillangó döntőjében remekelt igazán, ahol 55,71 másodperces országos csúccsal nyert (a régi rekordot is ő tartotta a tokiói világkupa-viadalon tavaly november 9-én elért 56,24 másodperccel). Hosszú két hátdöntőben győzött még: 50 méteren 26,66 másodperccel, 200 méteren pedig 2:01,80 perccel. Csak az 50 méter gyors fináléjában maradt le a dobogóról: itt – amúgy 24,58-as magyar csúcsához közel kerülve – 24.67-tel ötödikként végzett.