Sportvilág

2009.08.19. 02:28

Junior női kézilabda Eb: értékes döntetlen a norvégokkal

Pápa, Szombathely - A magyar junior (U19) női kézilabda-válogatott a Norvégia elleni értékes, 24:24-es döntetlennel folytatta szereplését a hazai rendezésű Európa-bajnokságon.

Vastag Nándor

Az állás:1. Magyarország (52:41) 3 pont, 2. Norvégia (46:43) 3, 3. Franciaország 2, 4. Spanyolország 0. (A négyesből az első és a második helyezettek jutnak az elődöntőbe, a harmadikak és a negyedikek az 5-8. helyért léphet pályára pénteken.)

A szombathelyi meccsek eredményei: Dánia-Lengyelország 38:21, Szerbia-Románia 31:23, Oroszország-Svédország 33:23, Németország-Hollandia 24:21.

A magyar csoport mai programja (Sportklub). Győr, 17.00: Norvégia-Franciország. 19.00: Magyarország-Spanyolország. A szombathelyi mérkőzések, 12.30: Lengyelország-Románia. 14.30: Szerbia-Dánia. 16.30: Oroszország-Hollandia. 18.30: Németország-Svédország.