Szombathely

2006.08.18. 02:29

Virágos városért

Szombathely (van) - A Virágos Magyarországért környezetszépítő verseny szakmai zsűrije tegnap látogatott városunkba. A megyeszékhely bokros-fás-parkos részeit járták be a szakemberek.

Mórocz Zsolt

A Virágos Magyarországért környezetszépítő verseny 1990-ben kezdődött, az európai turizmus évében. Hazánk azonnal csatlakozott az európai versenyhez, mert az országkép javítására, a vendégváró környezet megteremtésére kitűnő eszköz ez a megmérettetés. Az első Virágos Magyarországért versenyt 1994-ben hirdették meg az Országos Idegenforgalmi Hivatal támogatásával. A megmérettetésen önkormányzatok vehetnek részt, ezért egy adott település csak akkor lehet sikeres, ha az önkormányzat és a lakosság együtt dolgozik. Németh Sándor, a Vas, Zala, Győr-Moson-Sopron megyék alkotta régió zsűrielnöke elmondta: fontos bírálati szempont, hogy az önkormányzat hogyan képes mozgósítani a lakosságot. Egy településen a virág csak akkor érték, ha a körülötte lévő környezet rendben van. Fontos a környezetvédelmi előírások tiszteletben tartása, ellenőrzik a település tisztaságát, gyommentességét.

- Összesen száz pont adható, és az összpontszámok alapján alakul ki a végső sorrend. A bírálatok már a vége fele járnak, Szombathely kérte, hogy a Fő téri munkálatok miatt augusztusban zsűrizzünk. Idén külön értékeljük az 1956-os emlékhelyek kialakítását, ápoltságát. 2006-ban négyszáz település jelentkezett a versenyre, város és falu kategóriában. A győztes város jutalma egyrészt, hogy a díjkiosztó ünnepséget náluk rendezik, másrészt a nyertes város és falu részt vehet a Virágos Európai Városok és Falvak versenyén - tudtuk meg a zsűri elnökétől.

- Szombathely 1997 óta vesz részt a versenyben, eddig minden évben különdíjjal jutalmazták városunkat. Idén több mint 20 kilométeres kört teszünk meg a megyeszékhelyen. A zsűri a Gáyer parkba átültetett fákat nézi meg elsőként, aztán a Joskar-Ola lakótelep játszótere a következő állomás. A Jáki úti temető, uszoda, Tó fürdő, Csónakázótó, Kalandváros, az Oladi lakótelep és az arborétum megtekintése után a felújított Fő téren sétál a szakmai zsűriből és a városvezetőkből álló delegáció - mondta el a szemle előtt tegnap Tubolyné Balázs Nóra városi kertész.

- Összesen száz pont adható, és az összpontszámok alapján alakul ki a végső sorrend. A bírálatok már a vége fele járnak, Szombathely kérte, hogy a Fő téri munkálatok miatt augusztusban zsűrizzünk. Idén külön értékeljük az 1956-os emlékhelyek kialakítását, ápoltságát. 2006-ban négyszáz település jelentkezett a versenyre, város és falu kategóriában. A győztes város jutalma egyrészt, hogy a díjkiosztó ünnepséget náluk rendezik, másrészt a nyertes város és falu részt vehet a Virágos Európai Városok és Falvak versenyén - tudtuk meg a zsűri elnökétől.

- Szombathely 1997 óta vesz részt a versenyben, eddig minden évben különdíjjal jutalmazták városunkat. Idén több mint 20 kilométeres kört teszünk meg a megyeszékhelyen. A zsűri a Gáyer parkba átültetett fákat nézi meg elsőként, aztán a Joskar-Ola lakótelep játszótere a következő állomás. A Jáki úti temető, uszoda, Tó fürdő, Csónakázótó, Kalandváros, az Oladi lakótelep és az arborétum megtekintése után a felújított Fő téren sétál a szakmai zsűriből és a városvezetőkből álló delegáció - mondta el a szemle előtt tegnap Tubolyné Balázs Nóra városi kertész.

- Összesen száz pont adható, és az összpontszámok alapján alakul ki a végső sorrend. A bírálatok már a vége fele járnak, Szombathely kérte, hogy a Fő téri munkálatok miatt augusztusban zsűrizzünk. Idén külön értékeljük az 1956-os emlékhelyek kialakítását, ápoltságát. 2006-ban négyszáz település jelentkezett a versenyre, város és falu kategóriában. A győztes város jutalma egyrészt, hogy a díjkiosztó ünnepséget náluk rendezik, másrészt a nyertes város és falu részt vehet a Virágos Európai Városok és Falvak versenyén - tudtuk meg a zsűri elnökétől.

- Szombathely 1997 óta vesz részt a versenyben, eddig minden évben különdíjjal jutalmazták városunkat. Idén több mint 20 kilométeres kört teszünk meg a megyeszékhelyen. A zsűri a Gáyer parkba átültetett fákat nézi meg elsőként, aztán a Joskar-Ola lakótelep játszótere a következő állomás. A Jáki úti temető, uszoda, Tó fürdő, Csónakázótó, Kalandváros, az Oladi lakótelep és az arborétum megtekintése után a felújított Fő téren sétál a szakmai zsűriből és a városvezetőkből álló delegáció - mondta el a szemle előtt tegnap Tubolyné Balázs Nóra városi kertész.

- Szombathely 1997 óta vesz részt a versenyben, eddig minden évben különdíjjal jutalmazták városunkat. Idén több mint 20 kilométeres kört teszünk meg a megyeszékhelyen. A zsűri a Gáyer parkba átültetett fákat nézi meg elsőként, aztán a Joskar-Ola lakótelep játszótere a következő állomás. A Jáki úti temető, uszoda, Tó fürdő, Csónakázótó, Kalandváros, az Oladi lakótelep és az arborétum megtekintése után a felújított Fő téren sétál a szakmai zsűriből és a városvezetőkből álló delegáció - mondta el a szemle előtt tegnap Tubolyné Balázs Nóra városi kertész.

- Szombathely 1997 óta vesz részt a versenyben, eddig minden évben különdíjjal jutalmazták városunkat. Idén több mint 20 kilométeres kört teszünk meg a megyeszékhelyen. A zsűri a Gáyer parkba átültetett fákat nézi meg elsőként, aztán a Joskar-Ola lakótelep játszótere a következő állomás. A Jáki úti temető, uszoda, Tó fürdő, Csónakázótó, Kalandváros, az Oladi lakótelep és az arborétum megtekintése után a felújított Fő téren sétál a szakmai zsűriből és a városvezetőkből álló delegáció - mondta el a szemle előtt tegnap Tubolyné Balázs Nóra városi kertész.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!