Szombathely

2011.01.19. 03:27

Jubileumi ünnepség: húsz éves a séi Aranykör Klub

Múlt szombaton ünnepelte megalakulásának huszadik évfordulóját a séi Aranykör Klub. Az alkalomra a gyöngyösfalui Szent Márton kórust és oladi barátaikat is meghívták.

Tersztyánszky Krisztina

S hogy miért lett a nyugdíjas klubból Aranykör klub? Az évek során az aktív nyugdíjas közösség számos fiatalt, sőt gyermeket - unokákat - is maga köré vonzott. Ezért döntöttek úgy 1997-ben, hogy az Arany patak nevéből és az örökkévalóságot jelképező kör szóból álló Aranykör klub nevet választják.

A klub tagjai, zömükben hölgyek, húsz éve ott vannak a falu minden közösségi rendezvényén. A falunapon ők állnak a kondér mellett, gondoskodnak a finom falatokról, fogadják a vendégeket. Éves tevékenységüket mindig nagy gondossággal tervezik meg. A havonkénti találkozókra előadókat hívnak meg, vagy csak közösen nosztalgiáznak a régi szép időkről, bálokról, szüretekről, a szív gárdáról, vagy a sok sikert aratott színjátszó egyletről.

Az éves program fénypontja mindig a nyári autóbuszos kirándulás, melynek keretében már az egész országnevezetességeit bejárták. Egy dél-magyarországi túrájuk gyümölcse a Kiskorpáddal létrejött testvérközségi kapcsolat - a somogyi barátokkal azóta minden évben meglátogatják egymást. Rendszeres kapcsolatot ápolnak az oladi nyugdíjasklub tagjaival is. Kétszáz éves hagyomány fűzi össze a két faluban élő híveket, hiszen egyházközségeik a legutóbbi időkig összetartoztak. Húsvéti körmenetre, búcsúra ma is az oladi templomba járnak.

A húsz éves jubileumi ünnepséget egybekötötték a minden évben megtartott közös születés- és névnapokkal. A Faluházba meghívták a gyöngyösfalui Szent Márton énekkart, akik vidám számokkal, operett slágerekkel teremtettek jó hangulatot. Természetesen képviseltette magát az oladi testvérklub is. Meghívták - és megtáncoltatták - azokat az idős alapító tagokat is, akik egészségi állapotuk miatt már nem vehetnek részt rendszeresen a klubéletben.

S hogy miért lett a nyugdíjas klubból Aranykör klub? Az évek során az aktív nyugdíjas közösség számos fiatalt, sőt gyermeket - unokákat - is maga köré vonzott. Ezért döntöttek úgy 1997-ben, hogy az Arany patak nevéből és az örökkévalóságot jelképező kör szóból álló Aranykör klub nevet választják.

A klub tagjai, zömükben hölgyek, húsz éve ott vannak a falu minden közösségi rendezvényén. A falunapon ők állnak a kondér mellett, gondoskodnak a finom falatokról, fogadják a vendégeket. Éves tevékenységüket mindig nagy gondossággal tervezik meg. A havonkénti találkozókra előadókat hívnak meg, vagy csak közösen nosztalgiáznak a régi szép időkről, bálokról, szüretekről, a szív gárdáról, vagy a sok sikert aratott színjátszó egyletről.

Az éves program fénypontja mindig a nyári autóbuszos kirándulás, melynek keretében már az egész országnevezetességeit bejárták. Egy dél-magyarországi túrájuk gyümölcse a Kiskorpáddal létrejött testvérközségi kapcsolat - a somogyi barátokkal azóta minden évben meglátogatják egymást. Rendszeres kapcsolatot ápolnak az oladi nyugdíjasklub tagjaival is. Kétszáz éves hagyomány fűzi össze a két faluban élő híveket, hiszen egyházközségeik a legutóbbi időkig összetartoztak. Húsvéti körmenetre, búcsúra ma is az oladi templomba járnak.

A húsz éves jubileumi ünnepséget egybekötötték a minden évben megtartott közös születés- és névnapokkal. A Faluházba meghívták a gyöngyösfalui Szent Márton énekkart, akik vidám számokkal, operett slágerekkel teremtettek jó hangulatot. Természetesen képviseltette magát az oladi testvérklub is. Meghívták - és megtáncoltatták - azokat az idős alapító tagokat is, akik egészségi állapotuk miatt már nem vehetnek részt rendszeresen a klubéletben.

A klub tagjai, zömükben hölgyek, húsz éve ott vannak a falu minden közösségi rendezvényén. A falunapon ők állnak a kondér mellett, gondoskodnak a finom falatokról, fogadják a vendégeket. Éves tevékenységüket mindig nagy gondossággal tervezik meg. A havonkénti találkozókra előadókat hívnak meg, vagy csak közösen nosztalgiáznak a régi szép időkről, bálokról, szüretekről, a szív gárdáról, vagy a sok sikert aratott színjátszó egyletről.

Az éves program fénypontja mindig a nyári autóbuszos kirándulás, melynek keretében már az egész országnevezetességeit bejárták. Egy dél-magyarországi túrájuk gyümölcse a Kiskorpáddal létrejött testvérközségi kapcsolat - a somogyi barátokkal azóta minden évben meglátogatják egymást. Rendszeres kapcsolatot ápolnak az oladi nyugdíjasklub tagjaival is. Kétszáz éves hagyomány fűzi össze a két faluban élő híveket, hiszen egyházközségeik a legutóbbi időkig összetartoztak. Húsvéti körmenetre, búcsúra ma is az oladi templomba járnak.

A húsz éves jubileumi ünnepséget egybekötötték a minden évben megtartott közös születés- és névnapokkal. A Faluházba meghívták a gyöngyösfalui Szent Márton énekkart, akik vidám számokkal, operett slágerekkel teremtettek jó hangulatot. Természetesen képviseltette magát az oladi testvérklub is. Meghívták - és megtáncoltatták - azokat az idős alapító tagokat is, akik egészségi állapotuk miatt már nem vehetnek részt rendszeresen a klubéletben.

A klub tagjai, zömükben hölgyek, húsz éve ott vannak a falu minden közösségi rendezvényén. A falunapon ők állnak a kondér mellett, gondoskodnak a finom falatokról, fogadják a vendégeket. Éves tevékenységüket mindig nagy gondossággal tervezik meg. A havonkénti találkozókra előadókat hívnak meg, vagy csak közösen nosztalgiáznak a régi szép időkről, bálokról, szüretekről, a szív gárdáról, vagy a sok sikert aratott színjátszó egyletről.

Az éves program fénypontja mindig a nyári autóbuszos kirándulás, melynek keretében már az egész országnevezetességeit bejárták. Egy dél-magyarországi túrájuk gyümölcse a Kiskorpáddal létrejött testvérközségi kapcsolat - a somogyi barátokkal azóta minden évben meglátogatják egymást. Rendszeres kapcsolatot ápolnak az oladi nyugdíjasklub tagjaival is. Kétszáz éves hagyomány fűzi össze a két faluban élő híveket, hiszen egyházközségeik a legutóbbi időkig összetartoztak. Húsvéti körmenetre, búcsúra ma is az oladi templomba járnak.

A húsz éves jubileumi ünnepséget egybekötötték a minden évben megtartott közös születés- és névnapokkal. A Faluházba meghívták a gyöngyösfalui Szent Márton énekkart, akik vidám számokkal, operett slágerekkel teremtettek jó hangulatot. Természetesen képviseltette magát az oladi testvérklub is. Meghívták - és megtáncoltatták - azokat az idős alapító tagokat is, akik egészségi állapotuk miatt már nem vehetnek részt rendszeresen a klubéletben.

Az éves program fénypontja mindig a nyári autóbuszos kirándulás, melynek keretében már az egész országnevezetességeit bejárták. Egy dél-magyarországi túrájuk gyümölcse a Kiskorpáddal létrejött testvérközségi kapcsolat - a somogyi barátokkal azóta minden évben meglátogatják egymást. Rendszeres kapcsolatot ápolnak az oladi nyugdíjasklub tagjaival is. Kétszáz éves hagyomány fűzi össze a két faluban élő híveket, hiszen egyházközségeik a legutóbbi időkig összetartoztak. Húsvéti körmenetre, búcsúra ma is az oladi templomba járnak.

A húsz éves jubileumi ünnepséget egybekötötték a minden évben megtartott közös születés- és névnapokkal. A Faluházba meghívták a gyöngyösfalui Szent Márton énekkart, akik vidám számokkal, operett slágerekkel teremtettek jó hangulatot. Természetesen képviseltette magát az oladi testvérklub is. Meghívták - és megtáncoltatták - azokat az idős alapító tagokat is, akik egészségi állapotuk miatt már nem vehetnek részt rendszeresen a klubéletben.

Az éves program fénypontja mindig a nyári autóbuszos kirándulás, melynek keretében már az egész országnevezetességeit bejárták. Egy dél-magyarországi túrájuk gyümölcse a Kiskorpáddal létrejött testvérközségi kapcsolat - a somogyi barátokkal azóta minden évben meglátogatják egymást. Rendszeres kapcsolatot ápolnak az oladi nyugdíjasklub tagjaival is. Kétszáz éves hagyomány fűzi össze a két faluban élő híveket, hiszen egyházközségeik a legutóbbi időkig összetartoztak. Húsvéti körmenetre, búcsúra ma is az oladi templomba járnak.

A húsz éves jubileumi ünnepséget egybekötötték a minden évben megtartott közös születés- és névnapokkal. A Faluházba meghívták a gyöngyösfalui Szent Márton énekkart, akik vidám számokkal, operett slágerekkel teremtettek jó hangulatot. Természetesen képviseltette magát az oladi testvérklub is. Meghívták - és megtáncoltatták - azokat az idős alapító tagokat is, akik egészségi állapotuk miatt már nem vehetnek részt rendszeresen a klubéletben.

A húsz éves jubileumi ünnepséget egybekötötték a minden évben megtartott közös születés- és névnapokkal. A Faluházba meghívták a gyöngyösfalui Szent Márton énekkart, akik vidám számokkal, operett slágerekkel teremtettek jó hangulatot. Természetesen képviseltette magát az oladi testvérklub is. Meghívták - és megtáncoltatták - azokat az idős alapító tagokat is, akik egészségi állapotuk miatt már nem vehetnek részt rendszeresen a klubéletben.

A húsz éves jubileumi ünnepséget egybekötötték a minden évben megtartott közös születés- és névnapokkal. A Faluházba meghívták a gyöngyösfalui Szent Márton énekkart, akik vidám számokkal, operett slágerekkel teremtettek jó hangulatot. Természetesen képviseltette magát az oladi testvérklub is. Meghívták - és megtáncoltatták - azokat az idős alapító tagokat is, akik egészségi állapotuk miatt már nem vehetnek részt rendszeresen a klubéletben.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!