sima vereség

2017.12.21. 20:05

Kecskeméten kapott ki a Falco

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 12. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Kecskemét vendégeként szenvedett sima vereséget.

Kecskeméti TE-Duna Aszfalt-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 92-81 (19-14, 25-20, 17-23, 31-24). – Kecskemét, 800 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy P., Török R., Balog Gy.

KTE: Pongó 9/6, Thompson 20/3, Derasimovic 12, Dramicanin 21/6, Karahodzsics 8. Csere: Wittmann 13/9, Molnár M. 5, Horváth K. 4. Edző: Forray Gábor.

Falco: Govens 12/6, Norfleet 18/9, Perl 15/6, Pustahvar 7/3, Zigeranovic 9. Csere: Tóth N. 2, Borisov 10, Váradi B. 8/6. Edző: Srecko Sekulovic.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 6-3. 7. perc: 11-8. 13. perc: 25-19. 17. perc: 36-30. 20. perc: 44-34. 24. perc: 47-42. 27. perc: 49-52. 30. perc: 61-57. 34. perc: 73-63. 37. perc: 80-69. 39. perc: 85-76.

Lendületesen, 6-0-s rohammal nyitott a házigazda. Govens dudaszó pillanatában behulló triplája vetett véget a szombathelyi gólcsendnek (2. perc: 6-3). De a folytatásban is rendre a KTE volt előnyben (7. perc: 11-8). Jól védekezett a házigazda, nehezen kerül helyzetbe a vasi alakulat – ha mégis, akkor kimaradtak a dobások. A lepattanó pedig általában hazai kézben landolt, jobb volt palánk alatt (is) a Kecskemét. A Falco közelített, közelített, de a KTE rendre visszaverte a támadásokat, valaki mindig betalált amikor nagyon kellett. Akadozott a sárga-feketék támadójátékra, nehezen bírtak a felállt védelemmel. Igaz, látótávolságban tartották ellenfelüket. A KTE nagyon sok 2+1-es akciót csinált – és közben agresszívan, a faulthatáron védekezett. Már a tízet súrolta a hazai fór, nagyon kellett Váradi triplája (17. perc: 36-30). Mégis a félidő hajrájában tíz pont fölé tornázta a különbséget a – talán a hazai pálya előnyét is élvező – Kecskemét (19. perc: 41-30). Kritikus pillanatokat élt át a Falco. Wittmann triplája zárta a második etapot, így kereken tíz pontos hazai előny mutatott a szünetben az eredményjelző (44-34).

Kapkodó játékkal, kimaradt helyzetekkel nyitották a csapatok a második félidőt.

Pustahvar szerezte a játékrész első kosarát – két perc kellett hozzá. Rendezte sorait a Falco, sebességet váltott, Zigeranovic is feljavult palánk alatt. Időt is kért a házigazda (24. perc: 47-42). De a Falco rohant tovább, Perl triplájával egy pontra zárkózott, Govens büntetőivel pedig fordított (26. perc: 47-48). A hazaiak faultal tördelték a játékot, próbálták lassítani a Falcót. Váltott vezetéssel folytatták a felek, túlélte a nehéz pillanatokat az időközben több szerencsés triplát is jegyző házigazda. Maradt izgalom a negyedik negyedre (30. perc: 61-57). A Falco ott loholt ellenfele nyomában, ám a KTE foggal, körömmel őrizte néhány pontos előnyét (32. per: 67-63). Belelendült a Kecskemét, szinte minden támadását ponttal zárta, elúszni látszott a hajó a szombathelyiek számára – főleg úgy, hogy a játékvezetők alaposan megszórtál faultokkal a vasi csapatot. Sekulovic mester időt kért. Hiába, stabil előnyt épített ki magának a házigazda (34. perc: 73-63). Norfleet tripláival éledtek ismét a vasi remények. De csak egy pillanatra. Ismét időt kellett kérnie a hazai kispadnak (37. perc: 80-69). Ám innen már nem volt visszaút, a hazaiak sorozatban dobhatták a büntetőket, és kényelmesen nyertek.

A találkozó nagy részében a KTE diktálta a tempót, megérdemelten, biztosan nyert – a Falcónak ezúttal csak felvillanásai voltak.