Vasi foci

2009.08.22. 20:24

NB I.: 10 emberrel verte a Pápa a Győrt a Soproni Ligában

Körkép - Kiütötte a Diósgyőr a Kecskemétet, ikszelt az MTK, simán kikapott Kaposvár Pakson, a Pápa pedig 10 emberrel is legyőzte a Győrt - a Borsodi Liga szombati összefoglalója. A Haladás vasárnap este lép pályára a veretlen Videoton ellen.

zaol.hu

Lombard FC Pápa-Győri ETO 1-0 (1-0). Pápa, 3300 néző, vezette: Vad II
Gólszerző:
Bali (24.)
Kiállítva: Dlusztus (26.)
Sárga lap: Bárányos (27.), Tóth G. (43.), Farkas A. (43.), Heffler N. (74.), illetve Fehér (33.), Szabó O. (77.), Koltai (83.)

Pápa:  Szűcs L. - Tóth G., Dlusztus, Farkas A., Mészáros M. - Varga G., Gyömbér, Heffler - Bárányos (Granát, 75.) - Rebryk (Nagy S., 30.), Bali (Orosz, 64.)
Győr:  Molnár - Fehér, Djordjevic, Stanisic, Szabó O. - Kiss M. (Brnovic, 30.) - Dudás (Koltai, 68.), Pilibaitis, Józsi, Bicak (Copa, 37.) - Kink

Az első félidőben lendületes támadójátékot mutatott be a Pápa, amely annak ellenére ellenfele fölé nőtt, hogy a játékrész közepén Dlusztust könyöklésért kiállították. A második 45 percben az emberhátrányban lévő hazaiak tartották a labdát, s időnként gyors kontratámadásokat vezettek.

A Győr nem találta a játék ritmusát, a tíz emberrel futballozó hazaiak közelebb álltak az újabb gólszerzéshez, mint a vendégek az egyenlítéshez.

Nyíregyháza Spartacus-MTK Budapest 1-1 (1-1).  Nyíregyháza, 4000 néző, vezette: Iványi
Gólszerzők
: Homma (29.), illetve Gosztonyi (46.)
Sárga lap: Goia (76.), illetve Balogh (24.)

Nyíregyháza: Vojinovic - Miskolczi (Varga, a szünetben), Mboussi, Goia, Lakatos I. - Zabos (Ambrusz, 59.), Müller, Andorka (Czanik, 9.) - Bogdanovic - Homma, Dosso
MTK: Szatmári - Rodenbücher, Szekeres, Balogh, Hídvégi - Bori (Vadnai, 80.), Pintér, Zsidai, Gosztonyi - Pátkai, Lencse (Könyves, 15., Molnár, 61.)

Jó iramú mérkőzésen, nagy csatában szerzett vezetést a Nyíregyháza, de a szünet előtt Gosztonyi egyenlített. A fordulást követően mindkét oldalon rengeteg helyzet adódott, a kapusoknak többször is bravúrt kellett bemutatniuk.

A döntetlen igazságosnak mondható, az MTK először vesztett pontokat ebben a szezonban.

Paksi FC-Kaposvári Rákóczi 2-0 (0-0).  Paks, 2000 néző, vezette: Szabó S.
Gólszerzők:
Éger (62.), Böde (92.)
Sárga lap: Báló (84.), Böde (86.), illetve Petrók (56.), Maróti (65.), Zahorecz (80.)

Paks: Csernyánszki - Horváth L., Éger, Szabó J., Nikolov - Lisztes (Heffler, 78.), Böde, Zováth, Sipeki (Báló, a szünetben) - Kiss T. (Urbán, 57.), Tököli
Kaposvár:  Milinte - Grúz, Petrók, Zahorecz, Junior - Gujic (Maróti, 55.), Stanic, Bank, Farkas Z. (Pest K., a szünetben) - Farkas K. (Reszli G., 81.), Nikolic

Az első félidőben a Paks előtt adódtak nagyobb helyzetek, ám Milintével ekkor még nem bírtak a hazaiak, így gól nélkül térhettek pihenőre a felek.
A második játékrészben is a paksiak akarata érvényesült, és két szép góllal el is döntötték a három pont sorsát.

Diósgyőri VTK - Kecskeméti TE-ERECO 4-1 (3-1).  Diósgyőr, 2500 néző, vezette: Németh Á.
Gólszerzők
: Milicic (4.), Szabó V. (24.), Balajti (26., 90.), illetve Csordás (32.)
Sárga lap: Ivancsics (68.), Milicic (70.), Kovács Z. (82.), illetve Koncz (50.)

Diósgyőr:  Kovács Z. - Lakatos, Milicic, Horváth, Gohér - Lipusz, Takács P., Búrány, Ivancsics (Nagy R., 73.) - Szabó V. (Bokros, 90.), Balajti (Kállai, 91.)
Kecskemét: Mitrovic (Lazareanu, 54.) - Koszó (Veselic, 55.), Koller, Koncz, Farkas I. - Alempijevic, Némedi (Rakic, 71.), Savic - Csordás - Yannick, Litsingi

A Diósgyőr nagyon bekezdett és remek első 30 percet produkált. A kapujához szegezte ellenfelét, remekül kihasználta helyzeteit és gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát.

A szünet után a diósgyőriek az eredmény tartására rendezkedtek be, a Kecskemét nagyobb teret kapott a támadások vezetésére, de igazi helyzetet az alföldiek nem nagyon tudtak kialakítani. A hajrában a Diósgyőr kontratámadásai rendre veszélyt hordoztak magukban és a kinyíló vendégvédelem mellett a fiatal Balajti újabb találatával bebiztosította a megérdemelt hazai diadalt.

4 gólos:
Alves (Videoton), Lencse (MTK), Zahorecz (Kaposvár)

3 gólos:
Balajti (Diósgyőr), Csordás (Kecskemét), Lázok (Vasas), Remili (Vasas), Yannick (Kecskemét)

2 gólos:
Bali (Pápa), Böde (Paks), Divic (Vasas), Gosztonyi (MTK), Hajdú (Honvéd), Kink (Győr), Lippai (Diósgyőr), Pölöskey (FTC), Tököli (Paks)

1 gólos:
Abraham (Honvéd), Alempijevic (Kecskemét), Andorka (Nyíregyháza), Ashmore (Ferencváros), Balázs (ZTE), Balogh (MTK) Bogdanovic (Nyíregyháza), Brnovic (60.), Copa (Győr), Coulibaly (DVSC), Czvitkovics (DVSC), Dosso (Nyíregyháza), Dragóner (FTC), Elek (Videoton), Éger (Paks), Farkas A. (Pápa), Farkas K. (Kaposvár), Fitos (FTC), Gyagya (Kecskemét), Horváth (Videoton), Horváth G. (Diósgyőr), Hrepka (Honvéd), Joaquin (FTC), Józsi (Győr), Kabát (Újpest), Könyves (MTK), Lattenstein (Haladás), Leandro (DVSC), Lipták (Videoton), Lisztes (Ferencváros), Litsingi (Kecskemét), Máté (ZTE), Milicic (Diósgyőr), Miskolczi (Nyíregyháza), Molnár M. (MTK), Montvai (Kecskemét), Nagy (Videoton), Némedi (Videoton), Nikolic (Kaposvár), Oláh (DVSC), Petrók (Kaposvár), Présinger (Videoton), Rakic (Kecskemét), Rebryk (Pápa), Reszli (Kaposvár), Rósa D. (FTC), Rudnevs (ZTE), Simon (Újpest), Sitku (Videoton), Szabó V. (Diósgyőr), Tisza (Újpest), Tóth P. (Haladás), Ugrai (Haladás), Vujovic (Videoton), Wedgbury (FTC)

Öngól:
Milicic (Diósgyőr az Újpest ellen)

Korábbi eredmények:
    1. forduló (július 24-26.): Győri ETO FC-Újpest FC 0-0,
Budapest Honvéd-Kaposvári Rákóczi 3-1, Diósgyőri VTK - DVSC-TEVA 1-0, ZTE FC-Paksi FC 2-1, Lombard FC Pápa-MTK Budapest 0-1, Kecskeméti TE-ERECO - Videoton FC 3-6, Nyíregyháza Spartacus-Vasas 5-1, Szombathelyi Haladás-Ferencváros - elhalasztva
    2. forduló (július 31.-augusztus 2.): Újpest FC - Kecskeméti TE-ERECO 3-1, MTK Budapest-Budapest Honvéd 2-1, Kaposvári Rákóczi-Szombathelyi Haladás 3-0, DVSC-TEVA - Lombard Pápa 2-0, Videoton FC-Diósgyőri VTK 3-2, Ferencváros-ZTE FC 4-1, Paksi FC-Nyíregyháza Spartacus 1-0, Vasas-Győri ETO 0-2
    3. forduló (augusztus 7-9.): Diósgyőri VTK-Újpest FC 1-2,
Szombathelyi Haladás-MTK Budapest 2-4, Vasas-Paksi FC 3-1, Kecskeméti TE-ERECO - Győri ETO 2-0, ZTE FC-Kaposvári Rákóczi 0-3, Lombard FC Pápa-FC Fehérvár 0-1, Nyíregyháza Spartacus-Ferencváros 3-1
    4. forduló (augusztus 14-16.): Újpest FC-Lombard FC Pápa 0-3,
Videoton FC-Budapest Honvéd 2-0, Ferencváros-Paksi FC 1-1,
Kecskeméti TE-ERECO - Vasas 5-1, Győri ETO-Diósgyőri VTK 3-1,
MTK Budapest-ZTE FC 1-0, Kaposvári Rákóczi-Nyíregyháza Spartacus 1-1, DVSC-TEVA - Szombathelyi Haladás 2-1