Vasi foci

2010.03.07. 18:01

Labdarúgó NB III.: kiesési rangadót nyert a Répcelak, tíz emberrel ikszelt a Körmend

A labdarúgó NB III. tavaszi nyitányán a kiesési rangadón a Répcelak 2:1-re győzött Bükön. A Haladás II. negyedóra alatt rúgott négy gólt Pápán, míg a Körmend 71 percen keresztül tíz emberrel játszva szerzett pontot.

Bakony-csoport, 14. forduló

Bük-Répcelak 1:2 (0:0). - Bük, 100 néző, vezette: Szántai.

Bük: SÁSDI - Németh, Horváth I. Á., Jagodics, Pados - NÉMETH G., Balikó, Németh N. (Szabó B.)  - Szalai (Szabó P.), VARGA A., Vörös. Edző: Takács Gábor.

Répcelak: Horváth G. (Kutasi)  - Kiss, VARGA G., BARANYAI, Hajós - VARGA T., Csordás (Bellovics), Szabó R. - TAMÁSI (Ulrich), Takács Sz., FARAGÓ. Edző: Tóth Zsolt.

Jól kezdte a meccset a hazai csapat, majd a félidő második felében a répcelakiak is magukra találtak. A találkozó ezen szakaszában Takács egyedül is eldönthette volna a mérkőzést, többször is csak a kapussal állt szemben a répcelakiak csatára. A második félidőben a gyors gólváltást követően hátrányba került a fiatal büki együttes, amely végig jól küzdött. - Gólszerzők: Szalai az 58., illetve Takács Sz. a 49., Tamási a 62. percben. - Ifi: Répcelak-Bük 6:1.

Takács Gábor: - Döntetlenszínezetű mérkőzésen egy egyéni hiba eldöntötte a találkozót.

Tóth Zsolt: - Az első félidőben kihagytuk helyzeteinket, így végig izgalmas, nyílt találkozót jászottunk.

Lombard Pápa II.-Haladás II. 1:4 (1:4).  - Pápa, 200 néző, vezette: Péter.

Haladás II.: Mursits (Dombó) - Szvoboda (Tar), Nagy B., Jagodics, Farkas - Szakály, Radó, Horváth D. -Gyurján, Szalai R., Simon A. (Burcsik). Edző: Máté Csaba.

Az első negyedórában a pápaiak birtokolták többet a labdát, aztán a vasiak első támadásukat góllal fejezték be. A szombathelyiek szép találatokat szerezve hamar eldöntötték a meccset. A második félidőben csak erőlködtek a hazaiak, miközben a remekül kontrázó vasiak három kapufát rúgtak. Nagyobb arányban is nyerhetett volna Haladás II.  - Gólszerzők: Vincze a 22., illetve Farkas a 16., Horváth D. a 17., Gyurján a 26., Simon A. a 31. percben.

Máté Csaba: - A mezőnyben jó adogató, de kapura veszélytelen hazaiak ellen látványos gólokat szerezve megérdemelten nyertünk.

Sárvár-Veszprém 1:4 (0:1). - Sárvár, 50 néző, vezette: Bálintfi.

Sárvár: Szakos  - Horváth L., Fülöp, GOSZTOLYA, Balassa - NÉMETH Z., Nyőgéri, Sümeghy, Varga G. -Osvald, Szalay. Edző: Németh József.

A mérkőzés elején a tabella éllovasa ellen kimondottan bátran és jól jászott a hazai gárda. Egy véleményes büntetővel aztán a vendégek megszerezték a vezetést. A második félidőt kicsit álmosan kezdte a Sárvár, így tíz perc alatt két gólt is lőtt a Veszprém. Ezt követően szépítettek a vasiak, ám az elfáradó hazaiak ellen mégegyszer betaláltak a veszprémiek. - Gólszerzők: Osvald M. a 67., illetve Tatai a 22. (11-esből) és a 83., Finta az 59., Kalcsó a 47. - Ifi: Veszprém-Sárvár 11:2.

Németh József:  - Egyenrangú félként kezdtünk, majd vitatható tizenegyesből kaptunk gólt. A második félidő elején tíz perc alatt eldőlt a találkozó.

Csesztreg-Körmend FC-Boldizsár Trans 1:1 (0:0). - Csesztreg, 100 néző, vezette: Erdős.

Körmend: Marton  - NAGY I. K., CSENTERICS, Bozóki, Németh Z. - Sárközi, Niksz (Seres), Takács M., Varga G. - NÉMETH B., NAGY II. K. (Réczeg). Edző: ifjabb Molnár Károly.

A mély és egyenetlen pályán jobbára a küzdelem dominált, a hazaiak többet birtokolták labdát, a vasiak viszont tíz emberrel is veszélyesebbek voltak. Igazságos döntetlen született. - Gólszerzők: Pintér a 65., illetve Németh B. a 67. percben. - Kiállítva: Sárközi a 19. percben, második sárga lap után.  - Ifi: Körmend-Csesztreg 2:1.

ifjabb Molnár Károly: - Idegenben 71 percet emberhátrányban játszva elfogadható eredményt értünk el.

Lipót-Celldömölk 3:1 (1:0). - Lipót, néző, vezette: Keszthelyi.

Celldömölk: TÓTH J.  - AMBRUS, GYŐRVÁRI, GYÖRKÖS, Velencei  - Baranyai (Gaál), Szilágyi, Süle (Borsos), Sebestyén R. (Kazári B.) - Csákvári, NÉMETH J. Edző: Csákvári Zsolt.

Teljesen egyenrangú ellenfele volt a Celldömölk a hazai csapatnak, jobb helyzetkihasználással meglepetést is szerezhetett volna. A találkozó utolsó húsz percében levegőben lógott az egyenlítés,de a ráadásban egy kontrából bebiztosították győzelmüket a hazaiak.- Gólszerzők: Gál a 35., Fajkusz az 59., Burkus a 93., illetve Németh J. a 79. percben. - Ifi: Celldömölk-Lipót 0:5.

Csákvári Zsolt:  - Nagyobb odafigyeléssel legalább egy ponttal távozhattunk volna.

További eredmények: SVSE-Badacsonytomaj 1:0, Csorna-Motim 2:0.