Vasi foci

2013.11.24. 16:10

Az NB III. bajnokság állása

A labdarúgó NB III. Nyugati-csoportjának 15. fordulójában a Körmend zsinórban másodszor is nyert. A Haladás II. döntetlent játszott.

vaol.hu

Körmend - Balatonfüred 1-0 (1-0). Körmend, 100 néző, vezette: Hofbauer.

Körmend: HATEJER Makai, Bezdi, CSENTERICS, SZALAI Baranyai, (Horváth), Balikó (Kósik), TAKÁCS M., CZAFIT SIPOS (Varga), TAKÁCS Á. Edző: ifjabb Molnár Károly.

A találkozó nagy részében mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. Így a kevés helyzetek mérkőzésén Szalai 30 méteres bombagólja döntött döntött a kapuban Hatejer János személyében újoncot avató, fegyelmezett, csupaszív játékkal előrukkoló körmendiek javára.. Gólszerző: Szalai a 17. percben.

A körmendi Takács Mártont (labdával) Szabó Levente gyötri. Jobbra hátul Csenterics János áll Fotó: Szendi Péter

ifjabb Molnár Károly: Van úgy, hogy az egyik nap sikerül,a másik nap nem. Így most borzasztóan örülök, hogy ez ma megint az egyik nap volt.

Mosonmagyaróvár - Haladás II. 2-2 (0-0). Mosonmagyaróvár, 100 néző, vezette: Horváth T.

Haladás II.: Megyeri Angyal, Jagodics B. (Dedics), Füredi, MILKÓ JANCSÓ, HALMAI TÓTH M., Grabant B. RÁCZ, Hoós (Vlasics). Edző: Tóth László.

Az első félidő meglehetősen eseménytelen játékot hozott, jobbára a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. A kapuk szinte egyáltalán nem forogtak veszélyben. Szünet után az 56. percben Jancsó passzát Rácz helyezte a kapus hasa alatt a hálóba. Öt perc múlva büntetőből egyenlítettek a hazaiak, majd újabb négy perc múlva a vasi védelem szunyókálását kihasználva már vezettek is az óváriak. A szombathelyiek óriási rohamokat indítottak az egyenlítésért, és a 85. percben egy kipattanó labdát Milkó 17 méterről a jobb sarokba bombázott. A sok ziccert elhibázó vasiak győzelmet szalasztottak el. Gólszerzők: Schmatovich (11-esből) a 62., Molnár T. a 66., illetve Rácz az 57, Milkó a 86. percben.

Tóth László: A támadóink időnként tetszetősen, gólratörően játszottak, de helyzeteiknek csekély százalékát használták ki. A hazaiak két védemli megingásunkat könyörtelenül megbüntették.

További eredmények: Budaörs - ETO II. 3-1, Veszprém - Nagyatád 3-0, Dorog - Tököl 1-2, Csákvár - Csepel 3-2, Diósd - Andráshida 0-2 Újbuda BKV -  Előre 0-0.

1. Csákvár                       15 10 2 3 33 - 17 32

2. Andráshida                 15 9 2 4 26 - 14 29

3. Csepel                         15 7 6 2 27 - 12 27

4. Győr II.                          15 8 3 4 30 - 25 27

5. BKV Előre                    15 7 5 3 24 - 11 26

6. Budaörs                       15 7 3 5 29 - 14 24

7. Nagyatád                      15 6 4 5 15 - 17 22

8. Haladás II.                   15 5 6 4 22 - 17 21