Vasi foci

2014.03.09. 19:30

NB III: fél tucat találatot kapott a Körmend

A labdarúgó NB III. 18. fordulójában a Körmend otthon kapott egy hatost a BKV Előrétől, a Haladás II. idegenben 1-0-ra nyert.

Vas Népe

Nagyatád– Haladás II. 0-1 (0-0)
Nagyatád, 150 néző, vezette: Jakab.
Haladás II.: DOMBÓ – Gabura, KORONCZAI, HAVASI, Milkó – GYŐRFFY, Sinanovic (Mátyás), Farkas (Sarang), Németh Á. – TIHANYI, Hoós. Edző: Tóth László.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, kevés helyzettel. Szünet után az 58. percben egy bal oldali szöglet után Havasi hat méterről a hálóba fejelt (0-1). Ezt követően a szombathelyieknek voltak újabb gólszerzési lehetőségei. A 71. percben a Nagyatád, majd negyedórával később a Haladás II. is tíz főre fogyatkozott. Utóbbi esetnél Sarang nem engedett elvégezni egy szabadrúgást, a bíró második sárga lappal kiállította. Az utolsó percekre beszorultak a vasiak. Jó iramú összecsapáson a Haladás II. győzelméhez egy kis szerencse is kellett. Kiállítva: Kuckó a 71., Sarang a 86. percben.

Tóth László: – Nagy küzdelemben egy picit játszottunk jobban, mint a hazaiak, s ez a picit több és jobb jelentette a három pontot.

Körmendi FC–BKV Előre 1-6 (0-2)
Körmend, 100 néző, vezette: Móri.
Körmend: Hajgató – Kurucz, (Lengyel), Cser, BEZDI, Makai – Wágner, (Balogh), Bódis, Balikó, SIPOS – Takács Á., Németh. Edző: ifj. Molnár Károly.

A lelkesen játszó hazaiaknak ugyan a második félidőben volt esélyük az egyenlítésre, de végül megérdemelten nyert a jobb csapat. Gólszerzők: Sipos a 63., illetve Dobó a 74., és 76., Juhász a 11., Schmidt a 44., Kerek a 79., Berki a 84. percben.

Ifj. Molnár Károly – Ősszel Budapesten is ez lett a végeredmény, úgyhogy lehet, hogy Magyarország jobban teljesít, de mi sajnos ott tartunk, ahol tavaly. Persze ez a jelenlegi szituációnkban akár pozitívumként is felfogható.

További eredmények: Mosonmagyaróvár–Győri ETO II. 1-2, Budaörs–Dorog 4-1, Diósd–Tököl 2-3, Csepel–Balatonfüred 0-1, Veszprém–Andráshida 0-2, Újbuda–Csákvár 1-1.

1. Csákvár 17 11 3 3 35 - 18 36

2. Győr II. 18 11 3 4 39 - 27 36

3. Andráshida 18 11 2 5 30 - 15 35

4. Csepel 18 9 6 3 31 - 12 33

5. Budaörs 18 10 2 6 38 - 17 32

6. BKV Előre 18 9 5 4 33 - 15 32

7. Újbuda 18 8 2 8 32 - 32 26

8. Balatonfüred 18 7 5 6 25 - 18 26