Vasi foci

2014.03.10. 18:40

Megyei II: Pályán a szombathelyi, a körmendi és a sárvári gárdák

A 17. fordulót rendezték a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Szombathelyi, Körmendi és Sárvári-csoportjában.

Szombathelyi-csoport

Toronyban bukott el az éllovas Csepreg. Az üldözők viszont nyertek.

Lukácsháza–Söpte 3–1 (2– 0)

Lukácsháza, 100 néző, vezette: Németh T.

Gól: Szalai Sz. 2 (22., 39.), Horváth P. (72.), ill. Varga A. (90.). Kiállítva: Udvardi (53., Söpte).

Lukácsháza: Mihácsi – Szentkúti, Kovács, Szalai M., Horváth B. – Komálovics, Szalai Sz. (Sántha), Németh R. (Kiss), Varga R. – Németh Cs., Horváth P.

Söpte: Németh L. – Varga A., Nyul, Udvardi, Szakács – Molnár (Palkovics), Kiss, Varga Cs., Pereszteghy – Kovács E., Kovács I. (Horváth L.).

A lukácsházi csapat megérdemelt győzelmet aratott a mezőnyben ügyesen adogató Söpte ellen. A hazaiaknál mindenki hozta a tőle elvárhatót, még a serdülőkorú játékosok (Varga R., Kiss M) is felszabadultan futballoztak.

Kőszeg–Balogunyom 0–0

Kőszeg, 80 néző, vezette: Szalay.

Kőszeg: NECZPÁL – Gőcze, Lackner, Gugcsó, Horváth P. – Oláh (Kovács P.), Táncsics, Slankovits, Kovács Zs. – Németh K., Horváth N. (Östör).

Balogunyom: KÁLDI – Völgyi, Németh M., Somlai (Teklits), Mészáros B. – Dávid L., Mészáros, Szén (Dankovics), Szép – Doktorics, Hajós.

A nagy szélben rendezett küzdelmes, jó iramú meccsen igazságos eredmény született.

Honvéd Sé–Tápláni KSK 1–3 (1–1)

Sé, 80 néző, vezette: Molnár T.

Gól: Tóth F. (44.), ill. Szilágyi 2 (20., 48.), Muzsai (55.).

Sé: Varga – Séfer P., Uri, Szerdahelyi, Séfer S. (Koroknai) – Farkas, Kámán, Soós, Tóth F. – Czlenner (Süle), Tar (Németh T.).

Táplán: Somogyi – Zséder (Fürdős), BADICS, HUJBER, SZILÁGYI – Muzsai, Schimmer, Szabó J., Orsós – Hajmási, Rajzinger (HORÁK).

Az alaposan megtizedelt Sé összességében méltó ellenfele volt a jó játékerőt képviselő vendégcsapatnak. Kiegyenlített első félidő után a házigazda az öltözőben maradt, így gyorsan két gólosra növelte előnyét a Táplán. Ezt követően mindkét csapat szerezhetett volna még gólt. De a vendégek győzelme megérdemelt.

Vasszécseny–Újperint 3–1 (1–1)

Vasszécseny, 145 néző, vezette: Bereczky.

Gól: Boda (28.), Viszked (84.), Gombkötő (89.), ill. Török (42.).

Vasszécseny: Kovács T. – Kontics, Boda (Viszked), HORVÁTH G., SZAKÁCS – Pető (Bori), Horváth D. (Tóth A.), PAPP, Balázs (Kőműves) – Kovács (Velekei), GOMBKÖTŐ.

Újperint: Janzsó – VARGA D., Horváth Á. (Tóth B.), TÖRÖK A., Nardai – Pörge (Szilvágyi), Mészáros, POLHAMMER (Török J.), WINDISCH – Nagy (Laki), Lakner (Tóth A.).

A küzdelmes, sportszerű és jóiramú mérkőzésen az első félidő közepén egy jól eltalált kapáslövésével megszerezték a vezetést a szécsenyiek. Ám a vendégek szervezetten futballoztak, jól kontráztak, még az első félidőben megérdemelten egyenlítettek. Sőt a második félidőt is jobban kezdték, a cserék viszont lendületet adtak a hazaiaknak sikerültek jobban, így a házigazda a hajrában kicsikarta a győzelmet. Önbizalomerősítő, és összességében megérdemelt hazai siker született.

Torony–Csepreg 1–0 (1–0)

Torony, 100 néző, vezette: Tóth R.

Gól: Jagodics (37.).

Torony: NÉMETH B. – Kovács K., Binger, JAGODICS, Karcsics (Németh M.) – Kovács G. (Horváth A.), RÁCZ, Nagy, Albert – Farkas (Leidl), Szakály.

Csepregi: Pikács – Kis-Nemes Má., Horváth G., Sass G., Illés – Kis-Nemes Mi., Pócza, Varga (Ravadich), Büki – Szabó (Oláh), Molnár.

Bravúros győzelmet aratott a Csepreg a bajnokaspiráns ellen. Egy szabadrúgást követően a labda kijött a kapusról, a lecsorgót pedig Jagodics vágta a hálóba. A folytatásban adódtak lehetőségek mindkét oldalon, és bár a második játékrészben nagyon nyomott a Csepreg, de a házigazda remekül védekezett, megőrizte egygólos előnyét.

Felsőcsatár–Gyöngyöshermán-Szentkirály 1–1 (0–0)

Felsőcsatár, 80 néző, vezette: Újházi.

Gól: Böhm (50.), ill. Mészáros (57.).

Felsőcsatár: Neubauer – Krancz, NÉMETH, Tieber, Gerencsér – Schmalzl, CSOKNYAI, Horváth, BÖHM (Udvardi) – Sásdi, Kopácsi (Kiss).

A jó iramú mérkőzésen a hazai csapat több helyzetet dolgozott ki, közelebb állt a győzelemhez.

Gyöngyöshermán: Biró – Dénes T., Mészáros (Marton), Horváth B., Szárnyas – Szemes, Hegedűs, Dénes G. (Horváth T.), Tima – Kondor, Nagy, (Goda).

Szentpéterfa–Ják 2–2 (0–0)

Szentpéterfa, 200 néző, vezette: Kovács Zs.

Gól: Kovács B. (74.), Máté R. (78.), ill. Czeglédy (54.), Máté Cs. (70.). Kiállítva: Matyi (57., Ják).

Szentpéterfa: Lugosi – Kántor, Hujber, Jurasits, Leidli – Kurcz (György), KOVÁCS B., Tóth Sz., Gaál R. (Wágner M.) – Máté R., Rapi (Bárdics).

Ják: Matyi – Varga (Giczi), Bődi, Máté Cs., Dobos Á. – Török, Iszak R. (Svob), Czeglédy Norbert (Iszak L.), Odler (Horváth Z.) – Máté D., Zab (Dobos P.).

A motiváltan, agresszívan, jól futballozó jáki csapat megérdemelten tett szert két gólos előnyre. Ám a hajrában a jogosan emberelőnybe kerülő, nagyot küzdő házigazda visszajött a meccsbe, egyenlített, és akár még a győzelmet is kiharcolhatta volna. De a döntetlen összességében igazságos.

Táplánszentkereszti FC– Elektromol-Spari 4–1 (0–0)

Táplánszentkereszt, 80 néző, vezette: Gergye.

Gól: Gergácz 2 (68., 79.), Kölkedi D. (72.), Kölkedi B. (88.), ill. Weinelt D (77.).

Táplánszentkereszt: Bakucz – Vertetics, Máté, Kölkedi D., Tamás (Pogácsás) – Preiczer, Kölkedi B., Gergácz, Hegyaljai (MACZEK) – NAGY K., NÉMETH D. (Varga).

Spai: Pungor – Milkovics, Tóth, Varga, Molnár R. (Holdosi) – Varsányi, Majthényi, Bodorkós (Molnár A.), Szijártó – Németh, Weinelt.

Remekül előkészített pályán, küzdelmes, sportszerű mérkőzésen a hazai csapat feljavult második félidei játékának köszönhetően megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Körmendi-csoport

Viszákon futott bele nagy pofonba az éllovas Szakonyfalu, de az üldöző Téglagyár is elbukott – utóbbi meccsel a Szarvaskend is bejelentkezett a dobogóra.

Bajánsenye–Rábagyarmat 5–2 (2–1)

Bajánsenye, 100 néző, vezette: Szabó III. Z.

Gól: Avas 2 (14., 61.), Horváth B. (44.), Fábián (46.), Bakó (85.), ill. Kovács B. (26.), Esztergályos (82.). Kiállítva: Kalamár (88.), ill. Farkas (20.).

Bajánsenye: Kalamár – Sáfrányos, Kovács, Vörös (Csóbor), Bognár (Bakó) – LUTER, Fábián, Mihály, Horváth (Györke) – Póczak, AVAS.

Rábagyarmat: Falb – Varga (Császár), Soós, Károlyi, Esztergályos – Farkas, Németh L., Dancsecs, Kovács (Esztergályos) – Nyári, Csirkovics.

A hazai csapat megérdemelten nyert.

Csákánydoroszló– Őriszentpéter 1–3 (0–2)

Csákánydoroszló, 80 néző, vezette: Csuk.

Gól: Biczó (87.), ill. Cservék (21.), Sály 2 (32., 75.), Kiállítva: Esztergályos (31., Csákánydoroszló).Csákánydoroszló: Esztergályos – Moór (Németh A.), Gérnyi, Németh R. (Simon), Biczó – Dancs, Tóth (Bérdi), Leibinger, Balla – Horváth R., Horváth M.
Őriszentpéter: Szabó – Pongrácz, Pacsai, Mácsek, Törő (Papp) – Varga (Embersics), Horváth, Sály, Baján – Iván (Őr), Cservék.

A hazai csapat saját magát verte meg...

Csákánydoroszló–Őriszentpéter 1-3. Az Őriszentpéter első gólját jegyző Cservék Lászlót (szemből, középen) köszöntik a társak. Fotó: Szendi Péter

Csörötnek–Nádasd 1–3 (1–1)

Csörötnek, 100 néző, vezette: Samu.

Gól: Kakas T. (45.), ill. Szakály (9.), Zsoldos At. (65.), Zsoldos An. (89.).

Csörötnek: Horváth Sz. – Póczak, Horváth D., Kovács, Horváth M. – Németh L., Kakas T. (Horváth A.), Kakas T. (Horváth A.), Horváth Zs. – Horváth A., Horváth M.

Nádasd: Zsiga – AZANGER (Kovács), Szakály Á. (Elekes Zoltán), Szakály Gy., ZSOLDOS AN. – Mesterházi, Csenterics (Sipos), Pesti, FÖLDES – KALAMÁR, ZSOLDOS AT.

Nehéz talajon rendezték a meccset, így a csapatok inkább küzdöttek, mint játszottak. De a nádasdi győzelem megérdemelt.

Rábatótfalu– Őrimagyarósd 7–2 (1–2)

Rábatótfalu, 80 néző, vezette: Rohács.

Gól: Dancsecs 3 (17., 71, 81.), Anderkó Gábor (56.), Siklér (72.), Erős (76.), Ráncsik (90.), ill. Czetin (23.), Hercegh (30.).

Rábatótfalu: Soós (Senkó) – Düh, Kóczán P., Mikos, Kóczán L. – Domján (Huszár), Kovács (Ráncsik), Erős, DANCSECS – Anderkó, Siklér.

Őrimagyarósd: Biczó – Hercegh, Legárt, Némethy, Marton – Pintér, Gérnyi, Csillag, Schmidt – Czetin, Erdei (Erdős).

A második félidei játék alapján megérdemelt a hazai siker.

Viszák–Szakonyfalu 4–0 (2–0)

Viszák, 50 néző, vezette: Makai.

Gól: Agg (22.), Császár (27.), Horváth 2 (83., 84.).

Viszák: Szabó – Herman, Könye (Kránicz), Seres, Agg – Császár (Varga), Török, Toplak, Tóth – Horváth, Benkő (Pethő).

Szakonyfalu: Sömenek – Bartakovics, Nemes R., Gáspár (Meskó), Nemes M. – Salamon, Stájer D., Vajda, Stájer N. – Sárközi (Németh), Dömötör.

Csapatként játszott, értékes három pontot szerzett a házigazda.

Vasalja–Tuti Textil Körmend VSE 1–1 (0–0)

Vasalja, 120 néző, vezette: Vámos.

Gól: Hets (70.), ill. Winkelbauer (81.).

Vasalja: Juranovits – Horváth (Tomasics), VISERÁLEK, PÉTER, HETS – Esztergályos R., ALMÁSI, Farsang (Csillag), Esztergályos E. (Kozma) – Páll, Kovács.

Körmend: Bohus – Jankó, Lukács, KÁPTALAN, Molnár (Bartik) – Vörös, Meixner (Tóth), Winkelbauer, Nagy (Kósik) – ESZTERGÁLYOS, JÓNA.

Jó játékvezetés, két küszködő csapat, igazságos döntetlen.

Rábahídvég–Egyházasrádóc 1–2 (1–0)

Rábahídvég, 65 néző, vezette: Horváth F.

Gól: Boda G. (23.), ill. Balogh A. (53.), Kazinczki (59.).

Rábahídvég: Góger – Németh, Déri, Nagy, Varga – Vass P., Smolczer (Pap), Vass J., Siklósi (Boda K.) – Boda G., Horváth N.

Egyházasrádóc: Gombos – Takács D. (Papp), Takács K., Vilics, Budai – Loibenbeck R. (Kertes), Molnár, Kazinczki, Pénzes – Balogh A. (Weiner), Loibenbeck A. (Balogh T.).

Az első félidőben a hazai csapat megérdemelten szerzett vezetést, ám jobb erőnléte miatt az Egyházasrádóc a második félidőben megfordította az állást, és megérdemelten nyert.

Körmendi Téglagyár– Szarvaskend 1–3 (1–2)

Körmend, 100 néző, vezette: Bagoly.

Gól: Sárközi D. (45.), ill. Tóth G. 2 (16., 21.), Csillag (65.).

Téglagyár: Németh – Horváth S., Sárközi R., Horváth D. (Nagy M.), Horváth J. – Horváth D., Horváth D. (Nagy M.), Sárközi D. (Szekeres), Gerencsér – Horváth R., Bedics (Doktor).

Szarvaskend: Farkas – Nagy, Dévai (Tompa), Tóth A., Jóna (Albert) – CSILLAG, KUNOVICS, HORVÁTH M., TÓTH G. – Jáger (Vörös), Vilics (Takó).

Sárvári-csoport

A 17. fordulóban két mérkőzésen is hét gól született. A megyei II. osztály Sárvári-csoportjában az éllovas Ikervár nem bírt az Ölbő csapatával, miközben a Gérce-Vásárosmiske alakulata sikerrel vette a Simaság elleni akadályt, így helycsere történt a tabella élén.

Szergény–Rum 1-4 (0-2)

Szergény, 50 néző, vezette: Vincze Gyula

Gól: Mórocz Tamás (84. perc), illetve Molnár Richárd (18.), Kosztolánczi Richárd (39.), Somogyi Gábor (76., 86.)

Szergény: Papp – Mező M., PIRI BALÁZS I., Vajda, MÁRKUS – MEZŐ K., Kerekes (Elek), Somogyi (Verasztó), DÖMÖTÖR – Piri Balázs II., Mórocz. Edző: Buzás Imre

Rum: Busi – FARSANG, Koronczai, Leitgeb, Kontics – Szalai, Király, MOLNÁR, Kosztolánczi (SOMOGYI) – ROSTA, Horváth G. (Horváth P.). Játékos-edző: Somogyi Gábor

Az első félidőben jól és szervezetten játszottak a rumiak, góljaikat mégis szerencsés körülmények között rúgták. A második játékrészben a küzdelem dominált, végül megérdemelt vendég győzelem született.

Ikervár–Ölbő 1-3 (0-3)

Pecöl, 120 néző, vezette: Kondor Tamás

Gól: Fülöp Tamás (67.), illetve Sipos Tamás (28.), Szele Zoltán (47., 8.),

Ikervár: Biró – Tóth G., Fülöp R., Horváth (Schimmer), Nagy – Viszkeleti, Pankovics (TÓTH L.), Vincze, Toldi (FÜLÖP T.) – Németh, Papp. Edző: Komáromi Szabolcs

Ölbő: ÁDÁM – VARGA, PÉTER, SZELE G., ÓDOR (NÉMETH) – SIPOS (SZENTGYÖRGYVÁRI), KOKSA, SZELE Z., TÓTH – KOVÁCS, BALÁZS (DOVÁNCKI). Edző: Stieber József

A hazai csapat erőltette a támadásit, aminek az lett a következménye, hogy az amúgy jól védekező Ölbő a kontrákra építve, és kihasználva az Ikervár védelmi hibáit, megszerezte a győzelmet.

Pecöl–Kenyeri 1-6 (0-1)

Pecöl, 80 néző, vezette: Sály Károly

Gól: Bécsi Zoltán (88.), illetve Kóbor Gergő (9., 65.), Pungor István (76., 86.), Szalai Zoltán (85.), Tulok József (87.)

Pecöl: Takács – Iszak (Németh), Szemes, Könczöl, Séfer – Kovács, Horváth, Biró, Nagy I. – Nagy Sz., Varga (Bécsi). Edző: NagyIstván

Kenyeri: Lakos – SZABÓ, Császár, Tulok, VARGA G. – NAGY (Szalai), Szántó, KÓBOR, Csiszár (Pungor) – Gábor (Koronczai), Varga D. Játékos-edző: Pungor István

A szervezetten futballozó vendégcsapat ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott a fegyelmezetlenül (igaz, csere hiányában a 60. perctől csak tíz emberrel) játszó pecöli csapat ellen.

Sitke–Csénye 1-0 (0-0)

Sitke, 50 néző, vezette: Böndicz Csaba

Gól: Kaisinger András (55.)

Sitke: Viczmándi – Takács, Toldi, Molnár, Magyar – Kelemen, Glavánovics, Nyári (Pénzes), Pécz (Németh) – Döbröntei, KAISINGER (Kolonics). Edző: Kolonics Ferenc

Csénye: Simon – Újvári, Vajda, Birkás, Pendli P.- Tóbiás, Nagy (Soós), Géczi, Fider – Bauer, Pendli R. Edző: Panakaczi Zoltán

Mindkét oldalon adódtak helyzetek, de a lelkesen és szervezetten játszó hazai csapat megérdemelten nyert a jól játszó vendégcsapat ellen. Kiváló játékvezetés mellett sportszerű mérkőzést láthatott a közönség.

Szeleste-Pósfa–Herény 2-1 (0-0)

Szeleste, 150 néző, vezette: Hérincs Csaba

Gól: Horváth Lajos (74.), Trittremmel Zsolt (81.), illetve Németh Róbert (5.)

Szeleste-Pósfa: Kovács – Mersich, Németh, Séfer (Burkon), Szabó – Trittremmel A., Szele, Peszlen (Ámon), Horváth – Szigeti (Jarovoj), Trittremmel Zs. Szakosztályvezető: Rozmán Róbert

Herény: SZABÓ – MÁTYÁS, RÁBA (TOMOR Á.), KÖNYE, NÉMETH N.- GRUBICK (SZALAY), SZENDI, ELSŐ, ISZAK – TOMOR B., NÉMETH R. Edző: Iszak Sándor

Jó iramú mérkőzés volt, kezdetben enyhe mezőnyfölényben játszó vendég csapattal. Ám a mérkőzés hajrájában fordítani tudott a hazai csapat, mely végül otthon tartotta a három pontot. Az utolsó percben ugyan még adódott lehetőség a vendég együttesnél az egyenlítésre, ám a büntetőt a hazai kapus kivédte!

Mersevát–Ostffyasszonyfa 7-0 (2-0)

Mersevát, 50 néző, vezette: Fülöp László

Gól: Györvári Tamás (21.), Horváth Gábor (31., 57.), Pethő Roland (47., 87.), Czinder Kristóf (85.), Murai Gábor (86.),

Mersevát: Károly – Györvári, HORVÁTH A., Nagy, Pethő – Orbán (Kocsis), CSITE, HORVÁTH G. (Czigler), GÁNCS (Török) – Molnár (Murai), Dénes (Czinder). Edző: Nagy Csaba

Ostffyasszonyfa: Nagy – Szitkay, Molnár, Glavánovics, Szabó (Palánki) – Vörös A,, Matusz, Eőry D., Vörös Sz. – Eőry I., Németh. Edző: Eőry József

Sportszerű mérkőzésen megérdemelt, gólzáporos hazai győzelem született a lelkesen küzdő vendégek ellen. A közönség az utolsó öt percben három gólt láthatott, ami végleg eldöntötte a három pont sorsát.

Gérce-Vásárosmiske–Simaság 1-0 (1-0)

Gérce, 100 néző, vezette: Finta Zsolt

Gól: Mórocz Ádám (26.),

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. – Komáromi A. (Bagoly), Németh, Baksa, Horváth – Major, Sali G. (Miklós), Kovács, Mórocz – Sali Z., Nunkovics (Hompok). Edző: Haraszti István

Simaság: TATÁR – Kiss, KOVÁCS, Király, Krukics – Németh I., Bendes (Mészáros, Száraz), Németh L., VAJDA – HORVÁTH, Csay. Játékos-edző: Mészáros Péter

A csapatok jószerivel nem találtak egymáson fogást a mérkőzés első félidejében, ám a hazai csapat így is egygólos előnnyel fordult. Az utolsó húsz percben négy száz százalékos helyzetet hagyott ki a Gérce, aminek csaknem meg is lett az ára: ám a Simaság sem tudott élni a sakk-matt helyzetével.

Jákfa–Tanakajd 0-0

Jákfa, 50 néző, vezette: Boda György

Jákfa: Varga – Csay, Horváth (Böröndy), Gyürü, Fehér – Bertha, Vadász, Szabó D., Vörös- Mesterházi, Szabó A. Edző: Horváth István

Tanakajd: GADAVICS – KOVÁCS, Rozs, Sebestyén, SCHMIDT – Orsós, Azoitei, Marcz M., Csárdi – MARCZ G., Halmosi. Játékos-edző: Catalin Azoitei

A hazai csapat a második félidei teljesítménye alapján közelebb állt a győzelemhez. A helyzetek – melyek voltak szép számmal – kimaradtak, és büntetőből sem sikerült betalálni az ellenfél kapujába.