Vasi foci

2014.05.20. 11:05

Fontos győzelem - Bentmaradt az NB I-ben a HVSE futsalcsapata

Remek győzelemmel zárta az NB I-es futsalbajnokság alsóházi rájátszását a Swietelsky-Haladás VSE, így osztályozó nélkül őrizte meg élvonalbeli tagságát.

UTC Futsal Team Szeged– Swietelsky Haladás VSE 3-5 (2-4)

Szeged, 150 néző, NB I-es futsalmérkőzés, alsóházi rájátszás, vezette: Viczián, Flinta (Csatári).

Szeged: TOMBÁCZ – HEGYESI, Puskás, Dürgő, Ondrejó. Csere: Béry (kapus), Balogh, Bilics, Bánóczki, BULLÁS, Juhász, Szentes. Edző: Brinszky Adrián.

HVSE: NÉMETH K. – BORSI, HORVÁTH P., GYURCSÁNYI, VIDÁK. Csere: Kajáry (kapus), BÁNFALVI, Bíró, HALMOS, NÉMETH P., Rácz, Hajmási. Edző: Pálmay Tamás.

Gólszerzők: Hegyesi (2.), Bullás 2 (11., 21.), illetve Németh P. 2 (5., 17.), Halmos 2 (8., 32.), Gyurcsányi (19.).

Az osztályozó elkerüléséért harcoló szombathelyi gárda az utolsó játéknapon győzelmi kényszerben lépett pályára a jó erőt képviselő, hazai környezetben igen eredményes Szeged ellen. A nagy tét nem bénította meg a vasiakat, mert ugyan gyorsan hátrányba kerültek (2. perc: 1-0), de lendületesen, jól játszottak. Így gyorsan fordítottak (8. perc: 1-2). Visszaálltak félpályára, szervezetten védekeztek, szépen kontráztak, ha pedig kellett, Németh Péter tartotta meg elöl remekül a labdákat. A szünetre pedig már kétgólos előnnyel vonulhattak. Fordulás után szépített a házigazda (21. perc: 3-4), de továbbra is a rendkívül motiváltnak, frissnek tűnő Haladás uralta a meccset, nem hagyta kibontakozni a vendéglátót (32. perc: 3-5), végül biztosan nyert. Bravúros győzelmével a Haladás osztályozó nélkül biztosította be élvonalbeli tagságát. Néhány csapatnak még hátravan egy mérkőzés a pontvadászatból, a zöld-fehérek a 7. vagy a 8. helyen fejezik be a bajnokságot.

Pálmay Tamás: – Több remek egyéni teljesítménnyel jól játszottunk, és jók voltunk csapatként is. Megérdemelten nyertünk, gratulálok a fiúknak!