Vasi foci

2015.08.23. 18:35

Győzött a Viktória

Budapest - A női labdarúgó NB I. második fordulójában a Viktória Heike Manhart góljával 1-0-ra legyőzte idegenben a Feminát.

1. FC Femina _Viktória-Trend Optika FC 0-1 (0-0). Budapest, Budai II. László-stadion, 80 néző, női NB I-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: dr. Szanyi.

Femina: Csizmók - Bernhardt Bernadett, Szeitl, Molnár, Zólyomi (Tasnádi, 80.) - Burján (Bernhardt Barbara, 74.), Szinyei, FOGL - Boda, Véninger, Jakus. Edző: Herczku István.

Viktória: Bíró - Szakonyi, Kun, Balogh, Magyar - Csidei (Kiss Zs., 57.), HARSÁNYI, MAGYARICS, Manhart - Rózsa (Kopcsándi, 78.), Siklér (Fábián, 46.).. Edző: Bánfalvi Attila.

A szombathelyi csapat kezdte jobban a mérkőzést, az első félórában kezében tartotta az irányítást, ügyes támadásokat vezetett csak a gól hiányzott. Harminc perc elteltével aztán több technikai hiba csúszott a vasiak futballjába, kissé akadozott a gépezet, sok volt a pontatlanság a Femina kapuja előtt.

Heike Manhart szabadrúgásgólja három pontot ért

Szünet után sem változott a játék képe, a Viktória támadott, a Femina védekezett. A 64. percben Manhart 22 méteres szabadrúgásból a jobb felső sarokba bombázott (0-1). Ezt követően sem jelentettek veszélyt a fővárosiak Bíró kapujára, míg a szombathelyiek a tizenhatosig szépen felépítették játékukat, de az utolsó passzok nem sikerültek. A Viktória teljesen megérdemelten nyert. Gólszerző: Manhart (64.)

- Elégedett voltam a lányokkal, amit az edzéseken megbeszéltünk, gyakoroltunk, azt többször is viszontláttam a pályán. Ahhoz, hogy még jobban működjenek a dolgok, még több gyakorlásra van szükség értékelt Bánfalvi Attila, a Viktória edzője.

További eredmények: MTK- Győr 9-0, Szeged -Kóka 0-2, FTC -Astra 5-0.