Vasi foci

2015.08.23. 18:40

NB III.: iksz kétgólos hátrányból

Balatonfüred - Az NB III-as labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában a Sárvár a Balatonfüred vendégeként játszott bravúros döntetlent.

Balatonfüredi FC- Sárvár FC 2-2 (2-2). Balatonfüred, 150 néző, NB III-as labdarúgó-mérkőzés, v.: Lapath.

Sárvár: Osvald - Csákvári (Galambos, 85,), Subicz, HORVÁTH A., Ambrus - Tancsics (Koronczai, 50.), RAJOS - Sipos (POTYI, 62.), Klauzer, Tóth L. Csire. Edző: Takács Gábor.

Gól: Gál 2 (7., 41.), ill Rajos 2 (72., 85.).

Bár a 3. percben a sárváriak találtak kapuba, lesről, a meccset a hazaiak kezdték jobban. Mezőnyfölényt harcoltak ki, sok támadást vezettek. Mindjárt az elején vezetésre is szert tettek, sőt, a félidő vége előtt ismét gólt szereztek. Fordulás után azonban egy agresszívabb, támadóbb szellemben játszó Sárvár lépett pályára. A vendégek átvették az irányítást, sorozatban dolgozták ki helyzeteiket, egymás után rúgták a szögleteket, szabadrúgásokat igaz, Osvald egy hazai kontránál nagyot védett. A nagy akarásnak meg is lett az eredménye. Rajos remek megmozdulással szépített, majd nem sokkal később egyenlített. A házigazda nagyon elfáradt a végére, de a Sárvár a győzelmet már nem tudta kicsikarni.

Rajos Gábor két gólt is rúgott a balatonfüredi gárdának
Fotó: Sárvár FC

Takács Gábor: - Az első félidőt átaludtuk, a második játékrészben viszont az történt a pályán, amit mi akartunk. Idegenben játszottunk, felálltunk kétgólos hátrányból, egy pillanatra nem adtuk fel, értékes pontot szereztünk. Ha még öt percig tart a meccs, akkor nyerünk.

További eredmények: Érd -Mosomagyaróvár 0-2, Csorna- BKV 0-3, MTK II. -Győri ETO 1-1, Csepel -Videoton II. 2-3, Tatabánya- FTC II. 0-3, Dorog -Puskás Akadémia II. 1-4, Andráshida -Diósd 1-1.