Vasi foci

2015.08.12. 19:06

Magyar Kupa: Győzött a Haladás és a Celldömölki VSE

Körkép - A labdarúgó Magyar Kupa országos főtáblájának első fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás és a Celldömölk továbbjutott, a Sárvár kiesett.

Celldömölki VSE–Iváncsa 2-1 (1-0).

– Celldömölk, 200 néző, vezette: Ákos.

Celldömölk: Heiner – Vajda, Bodor, Varga J., Györkös – Szuh, Enyingi Márk (Virág, 55.), Manganelli, Győrvári – Enyingi Marcell (Gorácz, 70.), Sinka (Boda, 65.). Edző: Koman Vladimir.

Óriási celldömölki helyzettel indult a mérkőzés, Sinka fejelt a kapu mellé A 13. percben egy kapura tartó lövést kézzel hárított az egyik iváncsai játékos, Nédó – kiállítás és tizenegyes. A büntetőt Győrvári értékesítette. Ezt követően nagy fölénybe kerültek az emberelőnyben játszó celldömölkiek, négy ziccert is elhibáztak. Szünet után meglepetésre egyenlített a vendéggárda. Rövidesen ismét a hazaiaknál volt az előny, egy szép jobb oldal akció végén Enyingi Marcell talált a hálóba (2-1). A vasiak sorra vezették támadásaikat, ám négy-öt komoly gólhelyzetet is elhibáztak. A Celldömölk megérdemelten nyert és jutott tovább, de le a kalappal a jól küzdő vendégek előtt is. A hazai együttesben mindenki jó teljesítményt nyújtott. Gólszerzők: Győrvári (13., 11-esből), Enyingi Marcell (58.), illetve Nagy A. (48.). Kiállítva: Nédó (12.).

Koman Vladimir: – Nagyon jó iramú meccsen megérdemelten nyertünk.

Siklós–Sárvár 4-3 (1-2).

– Siklós, 100 néző, vezette: Szommer.

Sárvár: Gadavics – Csákvári, Subicz, Horváth A., Pupp (Rózsa, 83.) – Tancsics, Rajos, Klauzer (Szemes, 44.), Sipos – Ódor (Csire, 68.), Kocsis. Edző: Takács Gábor.

Az első félidőben jó hozzállással, jól futballozott, és megérdemelten szerzett egygólos előnyt a sárvári gárda. Szünet után viszont vissza-esett a vasiak teljesítménye, elsősorban mentálisan maradt alul a zöld-fehér együttes. Igazi kupacsata volt, a lelkes siklósiak megérdemelten nyertek, a sárváriak maguknak köszönhetik vereségüket. Gólszerzők: Péter (29.), Horváth I. (59.), Szívós (67.), Welchner (86.), illetve Kocsis (18.), Rajos (39.), Csire (76.).

Takács Gábor: – Megérdemelten jutott tovább a Siklós, amely óriási lelkesedéssel játszott. 2-1-es vezetésünknél le kellett volna rendeznünk a meccset. Mentálisan csődöt mondtunk ma.

Nyúl–Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-3 (0-2).

– Nyúl, 800 néző, vezette: Bereczki.

Haladás: Rózsa (Gyurján M., 23.) – Schimmer, FEHÉR, Devecseri, JÁNVÁRI – Nagy P., Batarelo – Gaál (Gönczö, 80.), Gosztonyi (Ugrai, 70.), Medgyes – POPIN. Edző: Mészöly Géza.

Az első félidőben nagy mezőnyfölényben játszott a Haladás, ám rengeteg helyzetet kihagyott. Medgyes és Popin is ziccert hibázott, majd az agilisan játszó szerb csatár előbb 11 méteres lövéssel, majd nyolcméteres fejessel talált a hálóba. Szünet után is a Haladás irányította a játékot, ám az utolsó passzok pontatlanok voltak. A véleményes büntetőből szerzett gól visszahozta a nyúliak kedvét, ám hiába támadott a hazai csapat, Gyurján kapuja nem forgott veszélyben. A 87. percben Nagy szögletét Ugrai fejelte a kapuba, eldöntve   ezzel a továbbjutást. A Haladás győzelme nem volt kérdéses. Gólszerzők: Rigó (67., 11-esből), illetve Popin 2 (28., 36.), Ugrai (87.).

Mészöly Géza: – Az első félidő első felében nem tudtunk kellően gyorsan futballozni. Ezután ritmust váltottunk, ekkor már jöttek a lehetőségek és a gólok. Szünet után ismét lassan szőttük támadásainkat, a hazai gól egy időre felhozta ellenfelünket, de aztán bebiztosítottuk továbbjutásunkat. Örülök Popin két góljának és annak, hogy Fehér végigjátszotta a mérkőzést.