Vasi foci

2009.07.25. 21:28

Király Gábor védett a Mallorca ellen: 1:0-ra győzött az 1860 München

Szombati edzőmeccsét is megnyerte a Bundesliga II-ben szereplő 1860 München, Király Gábor a 88. percig védte a német csapat kapuját a spanyol elsőligás Mallorca ellen. A beszámolók szerint a szombathelyi kapusnak bravúrra is szüksége volt egy megpattanó lövésnél.

MTI

A német tudósítások alapján szórakoztató játékot hozott az edzőmeccs első félideje, bár az első nagy helyzetre a 31. percig kellett várni, ekkor a müncheni védelem bizonytalankodott, és a spanyolok kapufát lőttek.

A második játékrészben előbb Lauth lövését vágták ki a gólvonalról a Mallorca védői, majd Királynak kellett bravúrt bemutatnia: egy megpattanó, 18 méteres lövés majdnem megtréfálta a magyar játékost, az elvetődő kapus azonban lábbal hárította a a veszélyes labdát. Négy perccel később esett az egyetlen gól, Djokaj beadására Lauth robbant rá, és öt méterről a hálóba stukkolt. A 1860 a meccs vége fele újabb gólokat szerezhetett volna, de végül maradt az egygólos különbség.

Ewald Lienen a müncheniek edzője nem volt túlságosan elégedett. A klub hivatalos oldalán úgy nyilatkozott, hogy az első félidőben egyáltalán nem futballoztak, csak ívelgettek. Djokaj jó cserének bizonyult, színt vitt a játékba, a tréner mellette a védekező középpályásként bevetett Lovin játékát emelte ki. A tréner pozítivumként említette, hogy egy hibától eltekintve, a védelem, Királlyal együtt, biztosan állt a lábán, és nem kapott gólt a csapat.

1860 München - RCD Mallorca 1:0 (0:0), 7159 néző.

1860 München: 1 Király - 2 Rukavina, 5 Felhi, 19 Ghvinianidze, 14 Holebas - 8 Ignjovski, 24 Lovin -17 Pappas, 18 Ludwig - 10 Rösler, 11 Lauth.
Cserék: 25 Hofmann - 4 Hoffmann, 6 Beda, 20 Camdal, 21 Kaiser, 22 Bender, 26 Mlapa, 27 Schäffler, 31 Djokaj, 34 Lushtaku. (Király Gábort a 88. percben váltotta Hofmann.)

Mallorca: 13 Aouate - 3 Josemi, 16 Nunes, 4 Ramis, 17 Ayoze - 7 Varela, 19 Marti, 26 Javi Castellano, 10 Adrover - 21 Aduriz, 20 Trejo.
Cserék: 1 Lux  - 5 Crespi, 9 Webó, 15 Diaz, 18 Casadesus, 23 Corrales, 24 Dani Castellano, 28 Guerra, 29 Enrich, 30 Lopez, 31 Tejera.

Gól: 1:0 Lauth (65.).

A lábbal hárított lövés. Király Gábor az Aberdeen elleni 1:0-ra megnyert (július 18.) edzőmeccsen végig védett, a görög Iraklis elleni  szintén nyertes találkozón (2:0 július 21-én) a második félidőben állt be. Kép forrása: 1860 München