Vasi foci

2014.03.04. 11:55

Gólgazdag nyitány a megye II-ben

Az éllovas csapatok győzelemmel kezdték a tavaszi nyitófordulót a megyei II. osztály Sárvári-csoportjában. Tanakajdon nyolc gólt láthatott a közönség.

Kelemen Attila

Kenyeri CS SE- Sitke KKSE 4-1 (3-0). Kenyeri, 50 néző, vezette: Molnár T.
Gól: Kóbor G. (18.p.), Pungor (23.p., 35.p., 61.p.), illetve Takács (53.p.)

Kenyeri: Lakos Szabó (Németh), Császár, Tulok (Szalai), Varga G. Varga D., Nagy (Koronczai), Szántó, Kóbor G. Kóbor I. (Pungor, Gyurák), Gábor. Edző: Pungor István: - Presztízs mérkőzésnek indult a találkozó. Kemény csata volt, a körülményekhez képest közepes játékkal, de megérdemelten sikerült megszereznünk a három pontot.

Sitke: Viczmándi Toldi (Németh), Molnár, Magyar, Kelemen Glavánovics (Kolonics), Nyári, Pécz, Döbröntei Takács, Kaisinger. Edző: Kolonics Ferenc: - Küzdelmes mérkőzésen az egyéni hibák döntötték el a három pont sorsát.

Arborétum-Herény-Alfavill - Gérce-Vásárosmiske KSE 0-1 (0-1). Szombathely, 50 néző, vezette: Vincze Gy.
Gól: Sali G. (42.p.),

Herény: Mátyás (Vishalveer), Rába (Szendi), Szalay (Tompa), Grubick Tomor, Első, Könye, Iszak Németh N., Németh R. (Czirók). Edző: Iszak Sándor: - A mérkőzésen a küzdelem dominált. Ami minket illet, eléggé tartalékos csapattal tudtunk pályára lépni. Két-két helyzetig jutott mindkét együttes, ám végül egy szerencsés gól döntött.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. Komáromi A., Németh, Baksa, Horváth Major, Sali G. (Hompok), Kovács, Mórocz Sali Z., Nunkovics. Edző: Haraszti István: - A játék során a küzdésé és az akarásé volt a főszerep. A mély talajú pályán csak a második félidőben tudtunk többet támadni, ám a helyzetkihasználásunk hagy kívánni valót maga után. A csapat így is dícséretet érdemel.

Ostffyasszonyfa SE -Jákfai SE 2-2 (1-2). Ostffyasszonyfa, 50 néző, vezette: Figerl Z.
Gól: Eőry I. (20.p.), Glavánovics (73.p.), illetve Mesterházi (18.p.), Szabó D. (27.p.),

Ostffyasszonyfa: Nagy Szitkay, Molnár G., Glavánovics, Molnár L. Vörös A., Vörös E., Eőry D., Vörös Sz. Eőry I., Németh (Matusz). Edző: Eőry József: - Reális és igazságos eredmény született, még úgy is, hogy a vendég csapat a hajrában kihagyott egy tizenegyest. Ha a jövőben jobban eltaláljuk a kaput, akkor az ilyen mérkőzéseken rendre nyerni tudunk.

Jákfa: Varga B. Horváth (Bertha Z.), Böröndy, Csay, Gyürü Fehér, Vadász, Szabó A., Szabó D. Mesterházi (Kulcsár), Bertha B. Edző: Horváth István: - Ezen a mérkőzésen hiányzott a csapaton belüli összhang. A döntetlen teljesen reálisnak mondható, annak ellenére, hogy az utolsó percben megnyerhettük volna a mérkőzést.

Rum KSC -Pecöl KMSE 2-1 (2-0). Rum, 50 néző, vezette: Máhr P.
Gól: Kosztolánczi (34.p.), Székely (37.p.), illetve Horváth (47.p.),

Rum: Busi Leitgeb, Koronczai, Oláh, Kontics Farsang, Molnár (Kraft), Szalai, Kosztolánczi (Horváth P.) Székely (Somogyi), Horváth G. (Tóth). Edző: Somogyi Gábor: - A 2-0-ás vezetésnél sima második félidőre számítottam, csakhogy a szünetben bent ragadtunk az öltözőben. Meg is lett az eredménye, az első percben szépített az ellenfelünk. Ezután temérdek helyzetet dolgoztunk ki, de sajnos még a kihagyhatatlannak tűnő lehetőségeket sem tudtuk gólra váltani. Összességében megérdemelt győzelmet arattunk a szimpatikusan küzdő Pecöl ellen. Csak a megszerzett 3 ponttal vagyok elégedett.

Pecöl: Takács Séfer, Kovács, Horváth, Biró Szemes Varga (Bécsi), Németh, Könczöl Nagy, Iszak. Edző: Nagy István: - Sajnos erőnléti edzés nélkül voltunk kénytelenek kiállni a Rum ellen. Az első félidő kiegyenlített volt, majd egy buta gól és egy bírói tévedés rányomta a bélyegét a mérkőzésre. Az erőben jobban bíró Rum győzelme megérdemelt, ám az én csapatom is becsülettel helyt állt.

Simaság SE Merseváti SE 0-2 (0-1), Simaság, 80 néző, vezette: Újházi Zs.
Gól: Pethő (42.p.), Csite (83.p.),

Simaság: Tatár Kiss (Németh Z.), Kovács, Király, Németh I. Bendes, Németh L., Vajda, Horváth Száraz, Csay (Mészáros). Edző: Dóczi Ferenc: - Több helyzetet is kialakítottunk, ám nem tudtuk ezeket gólra váltani. Nem úgy, mint az ellenfél, akik lényegében két támadásból két gólt szereztek.

Mersevát: Károly Györvári, Pethő, Csite, Horváth G. (Czigler) Gáncs, Molnár, Kocsis (Orbán), Dénes Murai (Czinder), Horváth A. Edző: Nagy Csaba: - Küzdelmes mérkőzés, idény eleji forma. A hazai csapat kihagyta a helyzeteit, mi pedig kétszer betaláltunk. A győzelmünk teljesen megérdemelt.

Ölbő KSE -Szergény SE 0-1 (0-0). Ölbő, 50 néző, vezette: Kedves R.
Gól: Piri Balázs II. (80.p.),

Ölbő: Ádám Réczeg, Varga, Péter, Szele G. Ódor (Dováncki), Sipos, Koksa (Balázs), Szele Z. Tóth, Kiss. Edző: Stieber József: - A szezon eleji forma mutatkozott meg a mérkőzésen. A szervezetten játszó ellenféltől a hajrában kaptunk gólt. A látottak alapján a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna.

Szergény: Tóth Mező M., Piri Balázs I., Vajda (Molnár), Márkus Mező K., Kerekes (Elek), Németh (Verasztó), Somogyi Dömötör, Piri Balázs II. Edző: Buzás Imre: - Küzdelemből jelesre vizsgáztunk, csapatként játszottunk.

Csénye SE -Szeleste-Pósfa SE 4-1 (4-0) Csénye, 100 néző, vezette: Mórocz Gy.
Gól: Birkás (8.p., 19.p., 25.p.), Trittremmel A. (öngól) (44.p.), illetve Rozmán (71.p.),

Csénye: Simon Géczi, Vajda, Nagy (Baumgartner), Fider Bauer, Tóbiás, Pendli R. (Horváth), Pendli P. Újvári, Birkás. Edző: Pankaczi Zoltán: - Az elvárásnak megfelelően kezdtünk, az első félidő a miénk volt. Birkás György mesterhármasával lényegében 23 perc alatt eldöntöttük a mérkőzést. A kapusunk büntetőt fogott, ami szintén kiemelendő.

Szeleste-Pósfa: Kovács Mersich, Németh, Séfer, Trittremmel A. Rozmán, Peszlen, Horváth, Szele (Barbalics) Péntek (Trittremmel Zs.), Burkon (Ámon). Szakosztályvezető: Rozmán Róbert: - Megérdemelt a Csénye győzelme. Az egyéni hibák miatt mondhatni belefutottunk az ilyen arányú vereségbe. Döntő pillanatban (2-0-nál) hibáztunk 11-est.

Tanakajdi TC - ÖTE Ikervár FC 3-5 (2-1). Tanakajd, 100 néző, vezette: Kocsis J.
Gól: Takács (36.p.), Csárdi (44.p.), Azoitei (72.p.), illetve Viszkeleti (23.p.), Horváth Sz. (55.p.), Vincze Z. (57.p.), Fülöp T. (74.p.), Vincze T. (82.p.),

Tanakajd: Gadavics Rozs, Sebestyén, Kovács, Schmidt Orsós G., Azoitei, Marcz M., Csárdi Takács, Marcz G. Edző: Catalin Azoitei: - Míg az első félidőben nekünk állt a zászló, addig a második játékrészben az Ikervár el tudott húzni. Nem érdemeltünk vereséget, de sajnos sok egyéni hibával játszottunk. A védekezésen és a fegyelmezettségen múlott minden, de biztos vagyok benne, hogy tudunk ezeken javítani.

Ikervár: Biró Tóth, Fülöp R., Horváth B., Varga Viszkeleti, Horváth Sz., Vincze Z. (Fülöp T.), Vincze T. Schimmer (Bejczi), Toldi. Edző: Komáromi Szabolcs: - Megérdemelt győzelmet szereztünk egy jó ellenféllel szemben. Lényegében hoztuk a kötelezőt, azaz megszereztük a három pontot.