Vas megyei foci

2022.03.22. 20:00

Hét kemenesaljai, újperinti gól - Mozgalmasra sikeredett a forduló a megyei II. osztályban - fotók

A 18. forduló mérkőzéseivel folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Forrás: Unger Tamás

Észak

Kemenesalja–Elektromol Spari 7-3 (2-1). Vönöck, 70 néző, vezette: Sály K.
Kemenesalja: Bakos – Belegrai, Kóbor, Dobson, Berecz (Smidéliusz), Vajda, Lőrincz, Őri, Ölbei, Péter, Kolompár (Czöndör).
Spari: Baldauf – Horváth P., Pulai, Barbalits (Horváth G.), Láda, Varsányi, Kovács A. (Sipos), Pados, Schmidt, Bolfán, Németh R.
Gól: Berecz (2), Péter (2), Belegrai, Lőrincz, Kolompár, ill. Pulai (2), Varsányi.
A hazai csapat a kötelező győzelemért lépett pályára, mégis egy kontra után a vendégek szereztek vezetést. Ám a sok helyzetet kihagyó házigazda még az első félidőben fordított. Fordulás után is futószalagon jöttek a hazai helyzetek, és ekkor már gólok is – végül ilyen arányban is megérdemelten nyert a Kemenesalja. A hazai csapatban – a gyenge helyzetkihasználás ellenére – mindenki jól teljesített.

Söpte–Uraiújfalu 2-1 (0-0). Söpte, 100 néző, v: Sebesi.
Söpte: Gombor – Mester (Fogl), Rómer, Németh M., Kovács E., Hujber G. (Horváth B.), Koronczai, Vámos, Varga A. (Farkas G., Léhmann), Koszokovits, Hujber B.
Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó M., Gáspár (Németh B.), Gallen, Szabó B., Kollárits, Pungor, Kovács G. (Burka), Fehér, Keszei, Agg.
Gól: Horváth B., Mester, ill. Németh B.
A végig nyílt mérkőzésen a hazai csapat a hajrában szerzett találatával tartotta otthon a fontos három bajnoki pontot.

Gencsapáti–Sitke 5-2 (3-0). Gencsapáti, v.: Pázsi M.
Gencsapáti: Horváth Gy. – Petrőczi, Janzsó (Szigetvári), Kovács Gé., Varga R. (Horváth Á.), Mester (Egyed), Dancs, Bokor, Lőrincz (Németh T.), Kovács Gá., Tar (Tóth B.).
Sitke: Kelemen – Bagoly, Lakatos, Horváth R., Gyürü (Németh M.), Papp B., Zeke, Tóbiás, Nagy D., Pencz, Németh Z.
Gól: Dancs (3), Bokor, Kovács Gé., ill. Horváth R. (2).
Kiállítva: Zeke (51., Sitke).
Az igazi csapatként működő hazaiak az első félidő utolsó 10 percében, és a második félidő elején eldöntötték a három pont sorsát. A mérkőzésen volt akciógól, 11-esből és szabadrúgásból született találat, kiállítás. A sitkeiek erejéből – 5-0 után – már csak a szépítésre futotta.

Szeleste-Pósfa–Újperint 1-7 (0-4). Szombathely, v.: Szabó III. Z.
Szeleste-Pósfa: Kovács M. – Nardai, Fehér (Pomper), Fülöp (Pethő), Riba, Kovács A. (Németh B.), Kovács R., Kovács T., Varga M., Földi, Trittremmel.
Újperint: Szlámer (Balaton) – Varga A. (Szabó Z.), Kovács Zs., Iszak, Jagodits (Tóth M.), Egyed, Horváth M., Hegedűs, Németh P. (Csercsics), Kiss Á., Balázs (Kiss R.).
Gól: Varga M., ill. Horváth M. (2), Kovács Zs., Szabó Z., Hegedűs, Iszak, Kiss Á.

Alsóújlak–Sé Honvéd 0-0. Alsóújlak, 80 néző, v.: Monostori I.
Alsóújlak: Gábor – Gampel, KAPOSI, Varga K. (Toldi), PADOS, VARGA N., KÁLDI (Tóth Á.), Farkas M. (Vasas), ÓDOR, Ország (Hancz), VARGA R.
Sé: Földi – Séfer, Kovács K. (Hende), Werderits, Muzsai, Nemes (Rada), Fichtacher, Soós (Kiss Mi.), Kiss Má. (Molnár B.), Kiss Márton Balázs, Uri (Szalay).
Két fegyelmezetten futballozó alakulat mérte össze a tudását – a pálya állapotával is meg kellett küzdeni a feleknek. Talán a hazai alakulat tett többet a három pont megszerzéséért, ami kisebb helyzetekben, pontrúgásokban mutatkozott meg – ráadásul a második félidő elején egy hazai büntető is elmaradt. De összességében igazságos döntetlen született.

Gérce-Vásárosmiske–Conoil Mersevát 1-1 (1-0). Gérce, 90 néző, v.: Busi L.
Gérce-Vásárosmiske: Fehér – Németh T., Máthé (Kövesdi), László, Pethő, Lerik, Mórocz, Major, Nunkovics, Kovács T. (Rövid), Csonka.
Mersevát: Patyi – Horváth A., Győrvári, Szabó Sz., Csite, Horváth Zs., Varga A. (Horváth T.), Dénes, Czupor, Nagy Á., Takács B.
Gól: Major, ill. Horváth Zs.
Küzdelmes mérkőzést vívtak a felek, a hazai csapatnak nem ment a játék, a döntetlen reális eredmény.

Bozsok–Csepreg 1-1 (0-0). Bozsok, 120 néző, v.: Kedves R.
Bozsok: SZENTELEKI Á. – BIGNER, KRATOCHWILL, Kalmár, Nagy Zs. (Kaposi), Dobány Patrick (Szenteleki B.), KOVÁCS P., Hankó (Szárnyas), TOMPEK, KISS M., Marti (Dévényi).
Csepreg: Farkas B. – Kótai, Steiner M., Kossuth, Nika M. (Merk), Simon (Tájmel), Takács (Németh O.), Nika B., Nagy D., Lukács, Steiner C.
Gól: Hankó, ill. Kótai.
Szép számú közönség, remekül előkészített pálya fogadta a csapatokat. A vendég – éllovashoz méltóan – rögtön magához ragadta az irányítást. A mérkőzés nagy részében a bozsoki térfélen folyt a játék, a hazaiak hősiesen védekeztek. Tizenegyesből góllá is érett a vendégek fölénye – amire rögtön érkezett a hazai válasz. A mérkőzés képe alapján közelebb állt a győzelemhez a vendég, a hazaiak viszont sokat tettek az egy pontért – erőfeszítéseiket siker koronázta. A bozsoki egyesület köszöni a horvátzsidányi Major Benedek gyógyulásáért felajánlott adományokat.

A 19. forduló menetrendje, vasárnap, 11.00: Sitke–Szeleste-Pósfa. 16.00: Spari–Bozsok, Mersevát–Kemenesalja, Sé–Gérce-Vásárosmiske, Újperint–Alsóújlak, Uraiújfalu–Gencsapáti, Pecöl–Söpte.

Dél

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Horváth Ranch Kft. Nádasd 1-1 (0-0). Szombathely, vezette: Horváth B.
Gyöngyöshermán: Geicsnek – Sütő, Kopácsi, Németh Sz., Szabó A., Hegedűs, Dénes, Bazsó (Illés), Balázs (Goda), Bihun, Szekeres.
Nádasd: Rejtli – Rosta (Németh Be.), Kalamár, Varga M., Meskó, Tuboly, Németh Bo., Balogh B. (Horváth A.), Burka, Csenterics, Gerencsér.
Gól: Sütő, ill. Horváth A.
Sportszerű, közönségszórakoztató mérkőzést láthattak a szurkolók. Mindkét csapat nagyot küzdött, igazságos döntetlen született.

Bajánsenye–Rum 2-3 (1-1). Bajánsenye, 50 néző, v.: Szabó I. Z.
Bajánsenye: Kalamár – Stunya (Hodács), Bacsák, Kucsera, Szabó Sz., Horváth M. (Vörös), Kosár, Bakó, Kovács I. (Fábián), Horváth Z., Horváth B.
Rum: Kozma – Székely, Horváth T., Preiczer, Bíró, Molnár R. (Tárkányi), Kovács B., Koronczai (Molnár M.), Rosta, Horváth Á., Pásti.
Gól: Bakó, Kosár, ill. Bíró (2), Horváth Á.
Fordulatokban gazdag, jó mérkőzést láthattak a szurkolók. A hazai csapat az elején egy szép támadást góllal zárt. A vendégek a félidő vége előtt egyenlítettek. A Rum a második félidő közepén a vezetést is megszerezte, de a hazaiak egyenlítettek. A hosszabbítás első percében a hazai csapat ordítóan nagy helyzetet hibázott el, majd az ellentámadásból a vendégek – lesgyanús szituációból – megszerezték a győzelmet jelentő gólt. A hazai csapatot ezúttal is elkerülte a szerencse.

Lorry GM Kft Szarvaskend–Tanakajd 4-0 (1-0). Szarvaskend, 80 néző, v.: Harcsár R.
Szarvaskend: Esztergályos – Dobos (Nagy R.), Csillag, Jóna, Németh T., Földes, Nagy Á., Somogyi, Kunovics, Kopfer (Szakály), Wolf.
Tanakajd: Marcz L. – Svób, Gombkötő, Marcz D. (Móricz), Neubauer, Süle, Pál, Kalmár, Marcz M., Nagy K., Varga M. (Tóth J.).
G: Csillag (2), Marcz M. (öngól), Svób (öngól).
Küzdelmes meccset vívtak a felek. A hazaiak nehezen törték fel a vendégek szervezett védekezését – de egy megpattanó lövéssel előnybe kerültek. A második félidőben aztán a percek múlásával kidomborodott a két csapat közötti különbség, végül biztosan nyert a Szarvaskend a kapura teljesen veszélytelen riválisa ellen.

Őriszentpéter–Vasszécseny 1-3 (1-1). Őriszentpéter, 100 néző, v.: Szabó I. Z.
Őriszentpéter: Tarafás – Szabó D., Mihály, Kaszás, Németh A. (Mihályka), Sály, Kósa, Horváth L., Kulcsár (Horváth A.), Szabó S., Szép.
Vasszécseny: Pungor – Joó, Kontics (Boda), Maczek (Virág), Szalay (Kiss B.), Viszked, Bori, Sásdi, Kámán, Varga M., Fritz (Horváth B.).
Gól: Kósa, ill. Viszked (2), Joó.
A hazai csapat korán, már a harmadik percben megszerezte a vezetést – aztán szokásához híven rengeteg helyzetet elpuskázott. Amit büntetett a szerencsésebb vendég, és megnyerte az összecsapást.

Szentpéterfa–Pinkavölgye-Felsőcsatár 4-0 (2-0). Szentpéterfa, 150 néző, v.: Talabér N.
Szentpéterfa: Sákovits – Udvardi, Török, Wágner, Horváth V. (Varga K.), Skrapits, Garger (Jurasits), Farkas Henrik, Németh M., Gaál (Farkas Henrik Milán), Hoós.
Felsőcsatár: Szabó C. – Czlenner, Horváth L., Horváth Sz., Krancz, Schmalzl, Böhm, Cseri, Hábetler, Horváth M. (Pock), Windisch (Krajczár).
Gól: Horváth V. (3), Skrapits.
A hazaiak könnyedén nyertek – a játék képe, a helyzetek száma alapján az eredmény roppant hízelgő a csatáriakra nézve. A vendég olyan könnyen megadta magát, hogy a találkozó szinte elveszítette a – horvát – rangadó jellegét.

Rábatótfalu–Csákánydoroszló 0-4 (0-1). Szentgotthárd-Rábatótfalu, v.: Boda Gy.
Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri (Pukhely), Náricza, Csákvári, Domján, Sütő, Szakács (Anderkó), Düh, Kovács Á. (Kovács M.), Falb (Muszka), Könye.
Csákánydoroszló: Baba – Danyi, Draskovics (Kolosits), Török, Makai, Dedics, Horváth M. (Dihen), Sárközi, Albert, Takács, Urbán (Lónai).
Gól: Makai (2), Urbán, Takács.

A 19. forduló menetrendje, szombat, 16.00: Körmend–Rábatótfalu. Vasárnap, 16.00: Felsőcsatár–Rum, Vasszécseny–Szentpéterfa, Tanakajd–Őriszentpéter, Nádasd–Szarvaskend, Csákánydoroszló–Gyöngyöshermán-Szentkirály.