2022.04.06. 20:10

Végletekig kiélezett mérkőzésen verte a Körmend az Albát - fotók

A férfi NB I.-es kosárlabda-bajnokság középszakaszának felsőházi első fordulójában az Egis Körmend megverte az Alba Fehérvár együttesét.

Forrás: Szendi Péter

Fotó: © Szendi Péter

A két csapat felemás mérleggel zárta az alapszakaszt. Az Alba mindhárom márciusi meccsét megnyerte, sorrendben a ZTE (83-73), az Oroszlány (85-82) és a Szeged (90-81) is fejet hajtott a fehérváriak előtt,  míg a Körmend a Sopron elleni fontos diadalt (84-77) követően, komoly pofonba szaladt Kecskeméten (93-67) és Kaposváron is (87-61). A Magyar Kupa küzdelmekre mindkét fél keserű szájízzel gondolhat vissza, hiszen a Fejér megyei alakulat legyőzte a tornának otthont Debrecent (94-87), a következő körben már nem bírt a későbbi ezüstérmes Szegeddel (67-77). A Rába-partiak nem tudták borítani a papírformát a Szolnok ellen, és csakúgy mint korábbi meccseiken, ezúttal is teljesen összeestek a piros-feketék a találkozó végére és szenvedtek több, mint 20 pontos vereséget (75-96).

Szerdán új fejezetet nyitott mindkét csapat a középszakasz felsőházi első fordulójában. A korábban említett eredmények alapján nem lehetett egyértelműen kijelenteni, hogy a piros-feketék a meccs esélyesei a körmendi katlanban. Hazai oldalon Krivacevic, míg a vendégeknél Fakuade, Smith Jr. és Balsay szolgálataira nem számíthatott trénere. A feldobást követően egy remek akció végén Davis kezdte meg a pontgyártást, majd nem sokkal később Stokes hármasával már a Körmendnél volt az előny (3-2). Az első perctől kezdve izzott a levegő a csarnokban, az első negyed derekáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán a hatalmas kedvvel játszó Takács Kristóf kosarait követően Stokes és White távolról talált be, elnyúlt az MTE (15-8), Zollner mester pedig időt kért.

A hetedik percben egy rövid időre megszakadt a játék, mert az egyik hazai szurkoló szorult orvosi segítségre, komoly baj azonban szerencsére nem történt, saját lábán hagyta el a helyét. A játékmegszakítást követően visszajött a meccsbe az Alba, de a negyedet így is a házigazda nyerte (26-23). A folytatásban szigorított védekezésén a Fehérvár egyre több hibára kényszerítve ezzel a Rába-partiakat és 28-24-nél egy 8-0-ás rohammal 28-32-re fordított. Nyilvánvaló faultok maradtak büntetlenül mindkét oldalon, ezért egyre idegesebbé vált az amúgy sem békés hangulat, miközben kétpontos vendégelőnnyel (43-45) zárult az első 20 perc.

Szünet után egy 5-0-ás Alba-széria után ébredt a Körmend, amely a 23. percben White triplájával egalizált (50-50). Nem sokkal később Ferencz ellen fújtak technikait, majd pár másodpercre rá Omenaka ellen ítéltek sportszerűtlent, a Fehérvár pedig továbbra is tisztes távolban tartotta magától a házigazdát (57-62). Az öldöklő csatában egyik csapat sem lassított, eszeveszett tempóban rohamozták a palánkokat, aminek eredményeként többnyire kétségbeesett védekezés és pontatlan támadások követték egymást.

65-67-es állásról jöhetett a végjáték. Savic faulttak együtt szerzett kosarat, majd a büntetőt is értékesítette (68-67) – egekben a csarnok pulzusa. A 33. percben Stokes és Davis ütközött, a körmendiek játékosa komoly ütést kapott a lábára, nem tudta folytatni a találkozót. Hol a Körmend, hol az Alba járt előrébb egy ponttal. A 36. percben Savic a lehető legjobbkor talált be távolról, csakhogy rögtön jött a válasz a túloldalon (79-80). Az utolsó két percben állva hagyta az MTE az Albát és végül 10 pont győzött.

Jegyzőkönyv
Egis Körmend–Alba Fehérvár 90-80 (26-23, 17-22, 22-22, 25-13)
Körmend, 1800 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Praksch P. Á., Török R., Söjtöry T. F.
Körmend: Stokes 21/9, White 19/6, Takács K. 4, Savic 11/6, Gordon 20. Csere: Durázi 8/6, Ferencz 7/3, Henry –, Kenéz –. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.
Fehérvár: Pongó Marcell 2, Vojvoda 25/9, Lukács 5/3, Szabó Zs. 11/6, Davis 18/3. Csere: Takács M. 5/3, Stark 7, Omenaka 7. Edző: Matthias Zollner.
A mérkőzés alakulása. 4. perc: 9-8. 9. perc: 26-21. 11. perc: 26-24. 15. perc: 32-24. 20. perc: 43-45. 22. perc: 47-50. 25. perc: 57-59. 30. perc: 65-67. 32. perc: 71-72. 35. perc: 76-74. 38. perc: 81-80.