Megyei foci

2022.05.15. 20:47

A Kőszeg meglepte a Celldömölköt, hazai pályán szerzett fontos győzelmet a Körmend

A Kőszeg idegenben győzte le a Celldömölköt, a Vasvár hazai pályán kapott ki a Táplántól, a Körmend saját közönsége előtt tartotta meg a három pontot a Répcelak ellen a megyei első osztályú labdarúgó bajnokság 28. fordulójában.

TJ

Fotó: © Szendi Péter

Szentgotthárdi VSE–Schott Lukácsháza SE 0–0. Szentgotthárd, 180 néző, vezette: Kondor T.
Szentgotthárd: Kapui – Fábián, Komáromi (Papp V.), Nagy O., Báger, Nyári, Dancsecz, Laczó, Sulics, Sipos B. (Horváth D.), Gyécsek. Edző: Robert Kercmar.
Lukácsháza: Bán – Vörös, Gombás, Pungor (Keresztényi), Osztrosits (Németh Cs.), Gugcsó, Kovács D., Rozmán (Takács), dr. László (Lengyel), Bősze, Kondics (Németh N.). Edző: Horváth Ákos.

Izgalmasan alakult a találkozó, a hazai csapat végig dominált, de gól nem esett, így az értékes három pontot egyik fél sem tudta megszerezni.

Körmendi Football Club–Répcelaki SE-Sport36 2–0 (2–0). Körmend, 100 néző, v.: Mórocz Gy.
Körmend: BALOGH Á. – HORVÁTH N., LAKOSI, Buti, KARVALICS (Bita), Köntés, Majtényi, László, Sipos, Zsoldos (Sály), Osvald (Tompa). Edző: Kurucz Ádám.
Répcelak: Kovács D. – Tóth D., De Paula, Németh B. (Szabó D.), Verasztó, Ódor, Sipos, Horváth T., Rácz, Tar, Szabó A. Edző: Tóth Zsolt
Gólszerzők: Sipos, Karvalics.

Jól előkészített pályán, egy sportszerűen játszó ellenfél ellen nyert a hazai csapat. A győzelem nagy előrelépést jelent a Körmendnek a továbbiakat illetően.

Vasvár VSE–Vasi Bádogos Kft. Táplán SE 2–6 (2–3). Vasvár, 80 néző, v.: Németh T.
Vasvár: Tóth K. – Bíró, Sipos (Czövek M.), Horváth A., Berta (Schermann), Vincze, Elekes, Réfi, Pálla (Németh R.), Czövek L., Márton. Edző: ifj. Sziffer István
Táplán: Gyécsek – Vidák, Farkas G., Németh B. (Balikó), Gyurcsányi, Polyák, Huszár, Manganelli, Polgár, Horváth A., Markó. Edző: Bobás János
Gólszerzők: Pálla (2), ill. Vidák (2), Polgár, Balikó, Németh B., Polyák.
Kiállítva: Bíró (34., Vasvár VSE).

A komoly játékvezetői tévedések az egész mérkőzés folyamán a hazai csapatot sújtották. A tartalékos Vasvár tíz emberrel is helytállt a minőségi játékosokat felvonultató táplániak ellen, akik az utolsó tíz percben biztosították be a győzelmüket.

Büki TK–Jánosháza VSE 3–2 (1–1). Bük. , 100 néző, v.: Szabó I. Z.
Bük: Kamondi – Czingráber, Czirók, Wágner (Tóth K.), Németh G., Schimmer, Komálovics, Mercs (Resch), Németh Z., Taródi, Németh J. Edző: Marton Róbert.
Jánosháza: Tóth A. – Péter, Virág, Kecskés, Horváth Sz., Laczi, Szabó T. (Binder), Büki, Nagy B., Balázsi, Székács. Edző: Vágusz Arnold.
Gólszerzők: Czirók (2), Németh G., ill. Székács, Kecskés.

A mérkőzést a Bük kezdte jobban, mégis a Jánosháza szerzett vezetést az első félidő hajrájában, de a középkezdést követően rögtön egyenlített a házigazda. A szünet után ismét a vendégek jutottak előnyhöz, de erre is jött válasz a büki együttestől. A házigazda ezután nagy nyomást helyzett a jánosházi kapura, rengeteg helyzetet dolgozott ki, a győztes találatot a 92. percben sikerült megszereznie. A Bük jól futballozó ellenféllel Jánosházával küzdött meg, amely azért a mérkőzés végére már a fáradtság jeleit mutatta.

Haladás VSE - Zanati SE–Vép VSE 1–2 (1–1). Szombathely, 100 néző, v.: Bagoly G.
Haladás: Luisser – Buzás, Hende (Simon), Varga Cs., Perger, Pap, Szenczi, Németh G. (Németh E.), Péter, Szőts, Baumgartner. Edző: Szenczi Imre.
Vép: Bezdi B. – Németh Á., Czeglédi, Bezdi Sz. (Wágner), Szalai, Auer, Varga B., Takács Á. (Varga O.), Balikó, Takács M., Berta (Pogácsás). Edző: Simon Miklós
Gólszerzők: Szenczi, ill. Takács Á. (2).
Kiállítva: Takács M. (40., Vép VSE).

Két viharvert csapat találkozóján negyven percig óriási fölényben futballozott a Haladás. A gól előtt és után is több lehetősége adódott a házigazdának, hogy magabiztos vezetéssel menjen el pihenni a szünetre. Ráadásul a 40. perctől emberelőnybe is került a hazai alakulat.  A vendégjátékos kiállítása viszont a Haladás futballistáit zavarta meg, akik a félidő utolsó percében hibákat követtek el, ez egyenlítést eredményezett. A második félidő elején a hazaiak dekoncentráltságuknak köszönhetően még nagyobb bajba sodorták magunkat, mert egy pontrúgás után előnyhöz juttatták vépi ellenfelüket. Ezután lassú, körülményes és tanácstalan játékot produkált a Haladás, ezzel három pontot vesztett a fordulóban.

CVSE-Vulkánfürdő–Kőszegi Lóránt FC 1–2 (0–1). Celldömölk, 100 néző, v.: Vass I.
CVSE: Hujbert – Enyingi, Göntér, Szabó R., Marsai Má., Tóth D. (Marsai Mi.), Gorácz, Keszei, Horváth E., Gábor (Szabó K.), Galovich. Edző: Kovács Balázs.
Kőszeg: Németh M. – Kovács D., Fehér, Csuka, Szabella (Kelemen), Prán (Krug), Németh O. (Őri), Réti, Szűcs, Kiss B., Rácz. Edző: Őri Gábor.
Gólszerzők: Gorácz, ill. Kovács D., Szabella.
Kiállítva: Németh M. (78., Kőszegi Lóránt FC).

Két rendkívül tartalékos csapat találkozóján a lelkesebb, győzelmet jobban akaró csapat diadalmaskodott.

Egyházasrádóci SE–Király SE 0–3 (0–1). Egyházasrádóc, 100 néző, v.: Boda Gy.
Egyházasrádóc: Gáspár – Szendrődi, Vilics, Molnár L. (Zimonyi), Molnár I. (Horváth V.), Németh K., Kenesei (Bányik), Mészáros, Molnár G. (Fejes), Krajczár, Varga Á. Edző: Simon Attila
Király: Tóth Á. – Szalay, Auer (Reseterits), Takács, Subicz, Kalmár (Vargyas), Tamás (Kovács A.), Németh G. (Kiss K.), Németh D., Vigh (Devecseri), Schimmer. Edző: Hegyi László.
Gólszerzők: Vargyas, Schimmer, Takács.

A bajnoki tabellán második helyet elfoglaló Király magabiztos és megérdemelt győzelmet aratott a sereghajtó Egyházasrádóc ellen.

Rábapatyi KSK–Sárvár FC 1–4 (1–0). Rábapaty, 210 néző, v.: Rácz P.
Rábapaty: Király – Csonka, Varga L., Horváth K., Dugovics, Csupor, Kovács T., Vajda, Illés, Piros P., Könczöl. Edző: Nagy Dániel.
Sárvár: Velladics – Kovács Bá., Ódor (Takács), Illés (Fülöp), Potyi, Fider, Tokaji (Tóth L.), Horváth A., Szabó B. (Czöndör), Kovács Be., Szemes (Vass). Edző: Haraszti Zsolt.
Gólszerzők: Dugovics, ill. Ódor (2), Fülöp, Tokaji.

Az első félidő egyenlő erők küzdelmet hozta, a hazai csapat egy gyors kontrából megszerezte a vezetést. A vendégcsapat egyetlen komoly helyzeténél a hazai kapus hárítani tudott. A második felvonás elején a Rábapaty hamar egyenlített, majd további találatokkal magabiztos előnyhöz jutott. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a hazai csapatnak hetek óta 5-6 meghatározó játékosát nélkülöznie kell sérülések miatt. A második félidei játéka alapján megérdemelte a győzelmet a Sárvár.