2022.06.01. 22:04

Elődöntő: az első meccset behúzta a Falco - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság elődöntőjének első meccsén a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely nagy csatában tíz ponttal gyűrte le az Alba Fehérvárt.

Forrás: Unger Tamás

A negyeddöntőben a Falco 3-1-es eredménnyel lépett túl a Szegeden. Míg az Alba 3-0-ra lépte le a Sopront - úgy, hogy elvette riválisa pályaelőnyét. A Falco hosszú idő után ismét teljes kerettel vette fel a harcot, ugyanis Kovács Benedek is felépült.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely - Alba Fehérvár 88-78 (21-14, 19-18, 23-27, 25-19)
Szombathely, néző, NB I.-es kosárlabda, elődöntő, első mérkőzés, vezette: Benczur T., Kapitány G., Györfy R.
Falco: Váradi 23/3, Somogyi 6, Benke 4, Golomán 11/3, Keller 5/3. Csere: Clark 8/6, Perl 27/6, Barac 4, Hawkins -, Verasztó -, Sövegjártó -. Edző: Milos Konkov.
Alba: Pongó 11/3, Vojvoda 25/15, Lukács 10, Fakuade 5, Davis 4. Csere: Takács M. -, Stark 6/3, Omenaka 2, Smith 10, Szabó Z. 5/3. Edző: Matthias Zollner.
Eredmény alakulása. 4. perc: 5-5. 8. perc: 16-6. 14. perc: 28-21. 18. perc: 34-28. 20. perc: 40-32. 23. perc: 42-43. 25. perc: 49-43. 28. perc: 51-55. 30. perc: 63-59. 32. perc: 63-65. 35. perc: 71-67. 38. perc: 80-73.
Kipontozódott: Keller (37.), ill. Davis (38.).

Ideges játékkal, sok kihagyott dobással kezdtek a csapatok, szerényen csorogtak a pontok (4. perc: 5-5). A Falco rendezte előbb a sorait, némi lépéselőnyre tett szert. Clark dobta a hazaiak első tripláját -  rögtön időt kért az Alba (6. perc: 12-5). Próbált szigorítani a védekezésén a vendég, de tíz pontra növelte előnyét a Falco (8. perc: 16-6). Mind a két szakmai stáb szorgalmasan forgatta a keretet. Vojvoda tartotta meccsben az Albát, sorozatban dobálta a triplákat.

Végül hét ponttal nyerte meg az első negyedet a szombathelyi gárda - pedig hat triplakísérletéből csak egy ért célba. Őrült rohanással, kezdődött a második negyed - amelyet 5-0-val nyitott az Alba. Perl állította ismét nyerő pályára a Falcót (14. perc: 28-21). De az egyre harcosabb Alba tartott a lépést, ott loholt ellenfele nyomában. Rengeteg eladott labda, kihagyott ziccer borzolta a szurkolók idegeit.

De a pályán, a kispadoknál is nagy volt a feszültség, Smith és Benke morrant össze, Smith kapott sportszerűtlent videózás után - az Alba edzője, Matthias Zollner pedig második technikaival ki lett állítva... Vezetett a Falco, de nem túl meggyőző előnnyel (18. perc: 34-28). A szünetben nyolc pontos hazai vezetést mutatott az eredményjelző  pedig a Falco sem játszott nagy formában (20. perc: 40-32). Egyébként  a Falco kilenc, az Alba 12 labdát adott el az első félidőben.

Az Alba kezdte jobban, agresszívabban a harmadik negyedet, 7-0-át (22. perc: 40-39). Időt is kért Konakov mester. Visszatérve a pályára Perl törte meg a hazai gólcsendet. De átvette a vezetést az Alba (42-43). Aztán ritmust váltott a Falco - Keller triplája nagyon kellett -, és ismét magához ragadta az irányítást, a vezetést (25. perc: 49-43). De a fehérvári időkérés után az Alba ismét átvette a vezetést, sőt, kicsit meg is lépett (28. perc: 51-55).

Hullámzó volt a meccs, egymás hibáiból éltek a csapatok. Váltott pontokkal, váltott vezetéssel közelítettek a felek a negyed végéhez. Clrak dobott triplát, majd a dudaszó pillanatában Perl is betalált távolról, így egy kicsi előnnyel fordulhatott rá a záró játékrészre a Falco (30. perc: 63-59). Hogy aztán gyorsan átvegye a vezetést az Alba - a Falco kihagyott dobásokkal, eladott labdákkal segítette ellenfelét (32. perc: 63-65).

Váradi vette a hátára a csapatát, fontos pontokat szerzett nehéz pillanatokban (35. perc: 71-67). Fogyott az idő, és nem bírtak egymással a csapatok - de mintha a Falco bírta volna jobban erővel a meccset. Keller korán, a 37. percben kipontozódott. Nem adta fel az Alba, harcolt keményen - de a hajrában már végig a Falcónál volt az előny (38. perc: 80-73). A hazai csapat amikor nagyon kellett, azért összeszedte magát. Az utolsó perc 82-75-ös hazai vezetésről kezdődött. Megnyerte a csatát, végül 10 pontot vert ellenfelére a Falco.

Az egyik fél három megnyert meccsig tartó párharcában 1-0-ra vezet a Falco. A csapatok szombaton (18.30) Székesfehérváron lépnek pályára.