labdarúgás

2019.04.20. 16:57

Kikapott Debrecenben a Haladás

Az OTP Bank Liga 29. fordulójában szombaton a Haladás 2-1-re maradt alul Debrecenben. Mivel a szombathelyiek előtt álló három csapat egyaránt győzött, a vasiak hátránya hét pont a bentmaradást jelentő tizedik helytől.

Fotó: Kovács Anikó

DEBRECENI VSC – SZOMBATHELYI HALADÁS 2-0 (1-0)

Debrecen, játékvezető: Bogár

Debrecen: Nagy S. – Bényei, Szatmári, Pávkovics, Barna – Haris, Jovanovics, Damásdi – Bódi, Szécsi – Takács.

Haladás: Király – Habovda, Jagodics, Németh Milán, Mohl – Dausvili – Funshi, Rui Pedro, Golodiuk, Ivanov – Rabusic.

A Hali cseréi: Rózsa, Tamás, Németh Márió, Holdampf, Ofosu, Gaál, Priskin

A Debrecené: Kosicky, Kinyik, Csősz, Varga K., Ferenczi, Zsóri, Kusnyír.

A szombathelyiek tiszta fehérben, a debreceniek talpig pirosban játszanak.

A Haladás kezdte a játékot.

Már a 20. másodpercben megszerezhette volna a vezetést a vasi csapat. Rui Pedro ívelt a védők közé bemozgó Funshóhoz, a támadó 12 méteres fejese nem sokkal ment el a jobb sarok mellett.

3. perc: Mohl bal oldali beadását Funsho egy védő mellett nyolc méterről a léc fölé fejelte

Csak a Hali-szurkolók buzdítása hallatszik, mintegy 50 drukker utazott el a Hajdúságba

Bő tíz perc telt el a meccsből, egyelőre kiegyenlített a játék, a szombathelyiek szép támadásokat vezetnek.

18. perc: Bódi 19 méteres, jobb sarokra tartó lövését védte biztosan Király

19. perc: Haris 20 méteres, léc alá tartó, de nem túl erős lövését fogta Király

22. perc: Tűzijáték a Haladás kapujánál. Takács első lövését Jagodics blokkolta, a visszapattanó labdát ismét kapura suhintotta, de Jagodicsról a labda a vetődő Király kezében landolt

29. perc: Rui Pedro tette vissza lövésre a labdát Golodiuknak, az ukrán középpályás 21 méterről a léc fölé lőtt

35. perc: 1-0. Bódi bal oldali szabadrúgását a jobb szélen érkező Szatmári hét méterről a bal sarokba fejelte (1-0).

45. perc: Jovanovic kapott sárga lapot, mert buktatta Funshót. Bogár játékvezető egyébként remekül bíráskodik.

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

52. perc: Ivanov passzolt a bal oldalról a középen beinduló Rui Pedróhoz, a portugál középpályás két védő között betört a tizenhatoson belülre, de nyolc méteres lövését blokkolta Pávkovics

56. perc: Jagodics ívelt a tizenhatoson belülre, Rabusic 11 méteres fejesét Nagy védte

57. perc: Kettőscsere a Haliban, Golodiuk helyére Ofosu, Rabusic helyére pedig Priskin érkezett

A második félidő eddig eltelt részében a Haladás irányítja a játékot, támad, beszorítja a Debrecent.

61. perc: Kettőscsere a Debrecenben is, Jovanovics helyett Csősz, Takács helyett Zsóri

62. perc: Szécsi 21 méteres, jobb sarokra tartó, nem túl erős lövését fogta biztosan Király

64. perc: Haris 19 méteres lövésébe a vetődő Dausvili a tizenhatoson belül, elvetődve, kézzel ütött bele. Tizenegyes. A büntetőt Bódi laposan a bal sarokba helyezte. Király jó irányban vetődött, de nem tudott hárítani.(2-0).

71. perc: Habovda jobbról ívelt át a hosszú szélre, az érkező Ofosu négy méteres lövését Nagy bravúrral védte

73. perc: Csere a Haladásban, Funsho helyére Gaál állt be

76. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Habovda gyorsan elvégzett egy szabadrúgást a bal oldalon, Ivanovhoz passzolt, a bolgár támadó tolt egyet rajta, majd 19 méterről a bal sarokba lőtt (2-1).

85. perc: Bényei veszítette el a labdát a bal oldalon az alapvonalnál, középre adott labdájáról éppen lemaradt a kapu elé érkező Ivanov

Három perc a hosszabbítás

Vége a mérkőzésnek. Sajnos nem alakultak jól a riválisok eredményei: MTK-Kisvárda 0-1, Diósgyőr-Paks 1-0, Puskás Akadémia-Mezőkövesd 1-0.

Jelenleg hét pont a Haladás hátránya a bentmaradást jelentő tizedik helytől.