2019.05.19. 16:55

Döntetlennel búcsúzik a Haladás az NB I-től (galériával)

Az OTP Bank Liga 33. fordulójában vasárnap 17 órakor a Szombathelyi Haladás a MOL Vidi FC-t fogadja. Kövesse velünk együtt a meccs alakulását percről-percre!

Szombathelyi Haladás-MOL Vidi FC 1-1

Szombathely, játékvezető: Pillók

Szombathelyi Haladás: Rózsa – Habovda, Németh Mi, Dsausvili, Golodyuk – Ivanov, Jagodics M., Mohl, Bamgboye – Rui Perdo, Priskin

Nézőszám: 3340

MOL Vidi FC: Kovácsik – Fiola, Milanov, Juhász , Pátkai – Hadzic, Scsepovics, Tamás, Elek – Kovács I., Futács

Annak ellenére, hogy nem volt tétje a találkozónak, mindkét edző gyakorlatilag a legerősebb csapatát küldte pályára. A drukkerek is odatették magukat, az első perctől kezdve buzdította kedvenceit a szombathelyi szurkolótábor. A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést. Főleg a jobb oldalon bontották meg a székesfehérváriak védelmét. A kezdeti lelkesedés aztán negyedóra elteltével kissé alábbhagyott, a vendégek is vezettek néhány veszélyes támadást. Az első lehetőség azonban a vasiak nevéhez fűződött, de Rui Pedro lövése elsuhant a jobb sarok mellett.

A zöld-fehérek láthatóan mindenképpen győzelemmel akartak búcsúzni az élvonaltól, így ismét nekidurálták magukat. A vendégeken kevésbé látszódott az akarat, ők inkább már a szombati, Budapest Honvéd elleni Magyar Kupa-döntőre tartalékoltak. A fehérváriak nem siettették a játékot, szépen, komótosan szőtték támadásaikat. Pátkai a 29. percben mégis betalálhatott volna, de 18 méterről, kecsegtető helyzetből a kapu fölé lőtt. A zöld-fehérek hiába futballoztak viszonylag fölényben, ebben a periódusban nem boldogultak a jól záró Vidi-védelemmel.

Fél óra elteltével egy mutatós labdalevételt tapsolt meg a közönség, sajnos nem a pályán, hanem a kispad mellett láthatták: Horváth Ferenc szelídített meg szép mozdulattal egy felé szálló labdát. A szünet utolsó perceit ismét megnyomták a hazaiak – ám gólt nem sikerült szerezniük. Ivanov a félidő utolsó percében megtornáztatta Kovácsikot, de a kapus szögletre ütötte a jobb sarokba igyekvő labdát.

Szünet után hamar gólt szerezhetett volna a Haladás, de az 52. percben Ivanov bal oldali beadását Funsho óriási helyzetből, hat méterről a léc fölé lőtte. Ahogy telt az idő, úgy vált egyre feszültebbé a meccs. A vasiak előtt újabb lehetőség adódott, de Priskin ziccerénél Kovácsik résen volt. Ekkor még. Mert pár perc múlva már tehetetlen volt a csatárral szemben.

A szombathelyiek nem álltak vissza, próbáltak újabb gólt szerezni – ehelyett a székesfehérváriak egy szerencsés találattal egyenlítettek. A vasiakat láthatóan megfogta az egyenlítő gól, de pár perc után rendezték soraikat és mentek előre. Németh Milán fejelhetett volna gólt, aztán az utolsó percekben a vendégek is betalálhattak volna.

Küzdelmes mérkőzésen a Haladás közelebb állt a győzelemhez.

Az első percekben a Vidi térfelén pattog a labda.

10. perc: Az első kapuralövés a Haladásé. Funsho 20 méterről a jobb alsó sarok mellé lőtt.

A hazai szurkolókon a mai napon sem múlik semmi, lelkesen buzdítják a csapatot.

19. perc: Ivanov lövése Juhászról pattan szögletre.

20. perc: Rui Petro 16 méterről próbálkozott, a labda a jobb sarok mellé ment.

24. perc: Kovács István volt szabálytalan, sárga lapot kapott.

28.perc: Milanov szögletét biztosan húzta le Rózsa.

30. perc: Scsepovics passzát követően Pátkai 17 méterről csúnyán kapu fölé durrantott.

31. perc: Priskin 6 méterről Kovácsik kezébe fejelte a labdát.

35. perc: Golodyuk rúgta fel Futács Márkót, a játékvezető sárga lappal jutalmazza.

37. perc: Milanov 26 méterről leadott, középre tartó lövése elsőre kipattant Rózsáról.

45. perc: Ivanov egyéni szólója után 23 méterről lőtt, Kovácsik szögletre tolta a labdát.

Nincsen hosszabbítás, vége az első félidőnek.

A Vidi kezdte a második félidőt.

47. perc: Kovács átadásából Milanov próbálkozott, de Rózsa jól helyezkedett, fogta a lövést.

48: Újra Milanov kísérletezik, Rózsa biztosan fogja a 21 méterről leadott lövést.

51. perc: Ivanov beadása megpattant egy védőn, a labda Funsho elé került, aki 8 méterről nagy helyzetben fölé durrantott.

58. perc: Rui Pedro 18 méterről vágta kapu fölé a labdát.

60. perc: Scsepovics kapott sárga lapot

60. perc: Csere a vendégeknél Fiola helyett Nego játszik tovább

64. perc: Scsepovics helyett Huszti folytatja

67. perc: GÓÓÓÓÓLLL, Priskin 1:0. Ivanov sarokkal passzolt Priskin elé, aki 11 méterről kilőtte a jobb felső sarkot!!!

71. perc: A vendégek kihasználják az utolsó cseréjüket is. Milanovot Hodzic váltja.

72. perc: Futács 6 méterről durrantott fölé.

73. perc: Hodzic 17 méterről alig lőtt a bal alsó sarok mellé.

74.perc: Az első Hali csere. Priskin helyett Gaál játszik tovább.

79. perc: Mohl felrúgta Kovács István, sárga lap.

80. perc: Huszti szögletét Németh Milán fejelte be a sajáűt kapujába, öngól 1:1

81. perc: Pátkai lerántotta Fushót, sárga

86. perc: Rui Pedro helyett Németh Márió lép pályára

90.perc: Meccslabda, Habovda 18 méterről kapu fölé lőtte a labdát.

Két perc a hosszabítás.

91. perc: Németh Milán kapott sárga lapot, mert felrúgta Kovács Istvánt.

92. perc: Hodzic nagyerejű lövését, Rózsa baravúrral tenyerelte szögletre.

Vége a mérkőzésnek, 1:1