A győztes Novgorod folytathatja a szereplését a Bajnokok Ligájában

2021.01.19. 19:22

Nagyot harcolt, de kikapott Oroszországban a Falco KC

A kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó, hatodik fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely kikapott az orosz Novgorod vendégeként – így búcsúzott a nemzetközi porondtól.

A szombathelyi gárda eredetileg októberben meccselt volna a Nov­goroddal, el is utazott Oroszországba, a találkozó azonban elmaradt, mert a házigazda több játékosa megfertőződött koronavírussal. December elején Szombathelyen csaptak össze a felek, akkor az oroszok nagy csatában 93-88-ra nyertek. Mind a két együttes három győzelemmel, két vereséggel várta az összecsapást, amely komoly téttel bírt: amelyik csapat győz, az kvalifikálja magát a legjobb 16 csapat közé. A szombathelyiekhez visszatért a sérüléséből felépülő Anderson.

Erős tempóban kezdtek a csapatok. A Falco felvette a kesztyűt, keményen beleállt a meccsbe, jó védekezéssel nyitott – igaz a távoli dobások nem akartak beesni (4. perc: 5-6).. Váltott vezetést, mindkét oldalon sok kivédekezett támadást láthatott a közönség. A negyed hajrája azonban a pontosabb támadójátékra váltó orosz gárdáról szólt. Másfél perc volt hátra az első játékrészből, amikor öt pontos hazai előnynél időt kért Okorn mester (15-10). De továbbra sem jöttek a pontok, nem sikerült megállítani a hazai rohamokat. A második negyedben is maradt az irányítás a hazaiaknál, akik gyorsabbnak tűntek, könnyebben kerültek helyzetbe – és kőkeményen védekeztek. Kritikus pillanatokat élt át a Falco, azért küzdött, hogy látótávolságban tartsa ellenfelét (13. perc: 25-16). Közben záporoztak az orosz triplák. Váradi vezérelte a Falcót, Lake is jól dolgozott palánk alatt. Keller pedig megszerezte az első szombathelyi triplát – a 17. percben a kilencedik távoli kísérlet ért célba a vendégek részéről (31-24). Becsülettel küzdött a vasi alakulat, de minden igyekezete ellenére állandósult a tíz pont körüli hazai előny. Az oroszok vonulhattak nyugodtabban nagyszünetre (20. perc: 38-29) – de meccsben maradt a Falco.

Fordulás után több hazai támadást is kivédekezett a sebességet váltó Falco, és közben be-betalált, közelített (23. perc: 38-33). Perl és Benke is elkapta a fonalat. A 25 percben kénytelen volt időt kérni a Novgorod (43-40). A szombathelyi alakulat azonban ráérzett a lehetőségre – megbirkózott az agresszív egészpályás letámadással is. Olyannyira, hogy Anderson triplájával fordítani tudott (28. perc: 44-45). És a harmadik negyed végén egy pontos szombathelyi előnyt mutatott az eredményjelző (30. perc: 48-49)! A negyedik etapot viszont két triplával nyitotta a Novgorod – rögtön időt kért Okorn mester. Visszatérve a pályára jött zsinórban a harmadik, majd a negyedik orosz hármas (34. perc: 60-49). Perl szakította meg a szombathelyi gólcsendet – de úgy tűnt, hogy későn, ugyanis a folytatásban is remekül dobtak távolról a hazaiak. Ettől függetlenül nem adta fel a Falco, szorossá tette a hajrát, de fordítani már nem tudott.

Jegyzőkönyv

Nyizsnyij Novgorod–Falco Vulcano Energia KC Szombathely 73-68 (17-10, 21-19, 10-20, 25-19) Novgorod, 1000 néző, kosárlabda Bajnokok Ligája, vezette: Lucis (lett), Liszka (lengyel), Salins (lett).

Novgorod: Strebkov 7/3, Komolv 21/12, Baburin 3/3, Gankevich 2, Petrasek 13/9. Csere: Chadov 2, Gavrilovic 12/3, Sheperd 13/6, Platonov –, Toropov –. Edző: Zoran Lukic.

Falco: Váradi 11, Perl 11, Benke 7/3, Bruinsma 9/6, Keller 11/3. Csere: Anderson 9/3, Lake 6, Barac 4. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 5-6. 7. perc: 11-10. 13. perc: 25-16. 17. perc: 31-24. 20. perc: 38-29. 23. perc: 38-33. 25. perc: 43-40. 28. perc: 44-45. 30. perc: 48-49. 34. perc: 60-49. 38. perc: 71-59.

A meccs nagy részében partiban volt esélyesebb ellenfelével a Falco, nagy csatára kényszerítette, de a remekül dobó oroszok végül érvényesítették a papírformát és nyertek – a Falco így búcsúzott a Bajnokok Ligájától.