országos rövidtávú bajnokság

2019.09.04. 18:30

Négy vasi triatlonos érem

Négy éremmel tértek haza a Vasi Triatlon SE sportolói az országos rövidtávú triatlonbajnokságról. Kálovics Anikó korosztályában aranyérmet szerzett.

A rövidtávú rajt előtti pillanatok. A Vasi Triatlon, a SZoESE versenyzői és az egyéni indulók

Fotó: Vasi Triatlon SE

Tatán két napon keresztül a triatlonistáké volt a főszerep. A Komárom-Esztergom megyei városban rendezték az Old Lake Man Triatlont, amelynek első napján volt a 36. országos rövidtávú triatlonbajnokság, másnap pedig egy középtávú verseny. Az országos bajnokságra rengetegen jelentkeztek: összesen közel 600-an, egész pontosan 580-an álltak rajthoz a kánikulai melegben.

Még a víz sem hűsítette nagyon a résztvevőket, mert eléggé meleg, 26 fokos volt. A versenyzőkre 1500 méter úszás, 40 kilométer kerékpározás és 10 kilométer futás várt. Szép számú vasi sportoló utazott el a nagyszabású, nívós viadalra, a Vasi Triatlon SE-t 16-an, a SZoESE-t pedig négyen képviselték, de volt néhány klubon kívüli, egyéni induló is. Valamennyi vasi teljesítette a távot.

Az úszószámot a Tatai tóban rendezték, a kerékpározás Tata és Naszály között zajlott, két kört kellett megtenniük a bicajosoknak. A zárószámnak pedig ismét a Tatai tónál, gyönyörű környezetben vághattak neki a versenyzők, egy kör várt rájuk.

Remekül szerepeltek a Vasi Triatlon versenyzői, négyen is dobogón végeztek. Korosztályában (40–44 év) Kálovics Anikó első helyen végzett, Kapolcsi Imre (70–74) második, Pócza Tamás (35–39) és Zsódér Zsolt (45–49) harmadik helyen zárt. Másnap a középtávú viadalon (1900 m úszás, 90 km kerékpározás, 21 km futás) három Vasi Triatlon-sportoló állt rajthoz. Balázs Mariann (30–34) a negyedik helyen végzett korosztályában.

Országos bajnokság, rövidtáv, jobb vasi eredmények. Férfiak (a külön nem jelölt versenyzők a Vasi Triatlon SE sportolói). 30–34 év: 16. Számedli Richárd 2:34:17. 35–39: 3. Pócza Tamás 2:10:41, 22. Szabó Tamás 2:31:06, 26. Demeter Róbert 2:35:16. 45–49: 3. Zsódér Zsolt 2:13:42, 7. Simon Róbert 2:24:18, 35. Sipos Szabolcs 2:44:13. 50–54: 7. dr. Varjú Gábor 2:24:47, 11. Horváth Zsolt 2:37:50. 55–59: 7. dr. Koltai Miklós (SZoESE) 2:52:45. 70–74: 2. Kapolcsi Imre 3:24:20. Nők. 18–24: 9. Polgár Dóra (SzoESE) 3:07:43. 18–24: 8. Valaczka Viktória (SzoESE) 2:58:19. 40-44: 1. Kálovics Anikó 2:22:53. 50–54: 4. dr. Temesi Zsuzsanna (SZoESE) 2:55:34. Középtáv, vasi eredmények. Férfiak, 40–44: 28. Bicsák Attila 6:13:22. 45–49: Velencei József 5:59:30. Nők. 30–34: 4. Balázs Mariann 5:54:28.