Nincs meglepetés

2021.02.01. 18:28

Az SZKKA kézicsapata kikapott Óváron

Az NB I-es kézilabda-bajnokság 9. fordulójában nem tudott meglepetést okozni a Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia, papírforma-vereséget szenvedett Mosonmagyaróváron.

20210123 SZKKA-Dunaújváros, női kézilabda mérkőzés, Szombathely, Szendi Péter, Vas Népe Horilska

Fotó: Szendi Péter

Motherson Mosonmagyaróvári KC–Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 37-26 (19-11). – Mosonmagyaróvár, zárt kapuk mögött, NB I-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Fekete, Tóth.

Mosonmagyaróvár: Szemerey 2 – Katona 4, Tóth E. 7/1, Kovács P. 5, Horváth B. 5, Szarková 2, Hajtai 2. Csere: Herczeg (kapus), Gyimesi, Lancz 5, Stranigg 2, Domokos, Hudák, Holesová 1, Kellermann 2/1. Edző: Gyurka János.

SZKKA: Tomasevic – Orbán 4, Agbaba 5, Pődör R 2., Horilska 8/3, Horváth P. 4, Wald 1. Csere: Christe (kapus), Mayer, Szendrei, Varga N. 2, Kulcsár, Bíró. Edző: Marosán György.

Az eredmény alakulása. 7. perc: 3-1. 12. perc: 10-3. 16. perc: 12-5. 20. perc: 13-7. 24. perc: 15-8. 35. perc: 23-13. 41. perc: 27–17. 45. perc: 28-20. 55. perc: 34-24.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3.

A dobogóért küzdő, az előző kilenc bajnokijából nyolcat megnyerő Mosonmagyaróvár lépett pályára esélyesként a vasárnap esti meccsen. Ráadásul a szombathelyiektől Bandelier és Virág személyében két kulcs­ember hiányzott.

Jobban kezdett a házigazda, három mosonmagyaróvári gól után született meg az első szombathelyi találat (6. perc: 3-1). De a folytatásban is maradt az irányítás a hazaiaknál, akik gyorsan kézilabdáztak, keményen védekeztek, szinte minden támadásukat góllal zárták (17. perc: 12-6). Akadtak ugyan jó egyéni teljesítmények a vasiaknál is, de az SZKKA csapatként nem tudta tartani a lépést minőségi ellenfelével – a szünetben már nyolc góllal vezetett a vendéglátó. Fordulás után váltott találatokkal folytatódott a mérkőzés, majd tíz gól körül állandósult a hazai fór (40. perc: 26-16). Korán eldőlt az összecsapás sorsa. Így a végére nem maradt izgalom, magabiztosan érvényesítette a papírformát a Mosonmagyaróvár.

Gyurka János: – Megfelelő koncentrációval kezdtünk, kemény volt a védekezésünk, ami mögött megvolt a kapusteljesítmény is. Működtek a héten gyakorolt védekezési formáink, de a támadásokban, főként a lerohanásoknál akadtak hibáink. Büszke vagyok a csapatra, mert jó szellemben kézilabdázott, harcolt, akart.

Marosán György: – A Mosonmagyaróvár nagyon jó erőkből áll, és az is látszik, hogy minden össze is állt körülötte. Próbáltuk tartani a lépést, de el kell ismerni, hogy igazi harcra nem kényszerítettük. Védekezésben és támadásban is sok hibát követtünk el, rossz döntéseket hoztunk. Más célokért küzd most ez a két csapat. Dolgoznunk kell tovább, hogy a saját elvárásainkhoz közelebb kerüljünk.

A bentmaradásért küzdő SZKKA szombaton 18 órakor a talán verhetőbb ellenfélnek tűnő Kisvárdát fogadja.