Kézilabda

2024.04.13. 21:23

Nem férhetett kétség az SZKKA újabb diadalához

A női NB I/B.-s kézilabda-bajnokság 24. fordulójában 14 góllal verte az SZKKA a Komáromot, ezzel zsinórban 24. győzelmét is megszerezte.

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–Komárom VSE 32-18 (17-7). Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 400 néző, NB I/B.-s kézilabda-mérkőzés, vezette: Konkoly Á., Oláh B.

SZKKA: Csatlós – Pődör R. 5, Pálffy 3, Kulcsár 5, Pődör B. 3, Varga N. 6, Szeberényi 1, Szmolek 5, Böhm, Balogh P. 2, Kazai 2. Edző: Vida Gergő.

Az eredmény alakulása. 8. perc: 3-1. 17. perc: 7-4. 29. perc: 15-7. 34. perc: 19-7. 42. perc: 23-11. 55. perc: 29-16.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 5/8.

Valamivel több mint 40 másodperc után egy kétperces kiállítás volt a találkozó első fontos momentuma, Gál Dominikát küldték le a pályáról a bírók. A Pődör-lányok kezdték a gólgyártást, előbb Rebeka talált be hétméteresből, majd Blanka is bevette Orbán kapuját (2-0). A 11. percben Szmolek bombájával már négy góllal lépett el az SZKKA a vendégektől (6-2), akik Balogh Babett találatával a 18. percben ugyan két gólra zárkóztak, de a következő percekben a szombathelyiek szépen fokozatosan növelték előnyüket. Az első félidő utolsó hét percében érintetlen maradt a házigazda kapuja, miközben mások mellett Pálffy remekbe szabott találataival 10 gólosra hízott a hazai fór a szünetre (17-7). érfélcserét követően további három találattal terhelte zsinórban Nagy Éva kapuját az SZKKA, majd erre válaszul a Komárom is sorozatban három gólt vágott, Balogh Babett kétszer is hetesből volt eredményes (20-10). Mindeközben egy perce alatt Pődör Rebekát és Szeberényit is kiállítottak két percre, így kettős emberhátrányba került az SZKKA. Azonban ezzel az előnnyel sem tudott mit kezdeni a Komárom, amely a mérkőzés hátralevő részében már csak asszisztált a bajnoki cím elsőszámú várományosának 24. győzelméhez. A vége 32-18 lett, esélye sem volt a vendég gárdának a listavezető, hibátlan SZKKA-val szemben.