2024.05.14. 20:02

Az első negyedben eldőlt az összecsapás: Pakson szenvedett vereséget a Körmend

Az élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásának 9., azaz utolsó előtti fordulójában az Egis Körmend idegenben kapott ki a Pakstól.

Fotó: Szendi Péter

A már biztos bennmaradók találkozója abszolút tét nélkül volt, teljesen felszabadultan játszhatott a Paks és a Körmend is. Utóbbinál a kézsérülésével bajlódó Durázi mellett ezt a találkozót Basic és Djogo is kihagyta. Az első négy perc teljesen kiegyenlített játékot hozott, felváltva vezettek a felek, mígnem az etap derekához érve előbb csak lélegzetvételnyi előnyhöz jutott a Paks, majd az ötödik perctől kezdve triplaesőt zúdított a Körmendre, aminek eredményeként a hetedik perc elején már 24-12-re húzott el a házigazda.

A hátralévő percekben tovább növelte előnyét az Atomerőmű, amely végül 17 ponttal nyerte meg az első negyedet (33-16). A második felvonás elején Wooten büntetőjével 20-ra duzzadt a különbség, majd Kucsora távolról, Kovács pedig közelről talált be (43-18). Mindössze 12 percnyi játékidő alatt tett szert az ASE behozhatatlannak tűnő előnyre. 8-0-ás sorozattal próbált faragni hátrányán a vasi együttes, amely 43-28-ra zárkózott. Ezen a ponton megállt parancsoltak a hazaik a vendégeknek és gyorsan visszaállították a 20 pontos különbséget. A 18. percben született meg a Rába-partiak első triplája, ami Herczeg nevéhez fűződött (52-34). A csapatok közti differencia nem változott  már a nagyszünetig (56-38).

Térfélcserét követően a harmadik negyed első felében sem tudott számottevően javulni a Körmend. A 24. percben Eilingsfeld középtávolijával 25 pontra távolodott a Paks. Az etap második szakaszában kissé összekapta magát a piros-fekete alakulat, amely egy remek sorozatot követően bejött 20 pont alá, 75-60-ra zárkózott, az utolsó másodpercekben azonban Kovács triplájával 78-60-nak zárult a játékrész. A több kulcsemberét is nélkülöző vasi alakulat a hajrára érezhetően elkészült erejével, a motiváltan játszó atomvárosiak ellen az utolsó negyedet talán kicsit el is engedték a Rába-partiak, akik minden bizonnyal szépen szeretnék lezárni ezt a hallatlanul balszerencsés szezont szombaton az Oroszlány ellen.

Paksra visszatérve Kocsis Tamás ígéretéhez híven ezúttal azok is több szerephez jutottak, akik korábban ritkábban jutottak lehetőséghez. A végjátékban a fiatalok közül Nagy, Tóth-Erdei és Geröly is megmutathatta mit tud a nagyok ellen, Kiss, Herczeg és Schmera pedig mintegy negyedórát töltött a pályán. A Paks nagyobb megerőltetés nélkül, a mérkőzést végig uralva 23 pontos győzelmet aratott a Körmend ellen, amely ezúttal nem tudta komolyan megszorongatni vendéglátóját, érvényesült a papírforma.

jegyzőkönyv

Atomerőmű SE–Egis Körmend 99-76 (33-16, 23-22, 22-22, 21-16).

Paks, 700 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Söjtöry T. F., Nyilas I., Kovács N.

Paks: Ihring 18/6, Clarance 4, Nicholson 13/6, Wooten Jr. 17, Kékesi 2. Csere: Pajor 9/9, Eilingsfeld 12, Kucsora 7/3, Kovács Á. 11/3, Géringer 6, Sövegjártó –. Edző: Sebastjan Krasovec.

Körmend: Doktor 6, Morgan 18/9, Takács K. 11, Tolbert 2, Konate 21. Csere: Kiss M. –, Ferencz 6/3, Schmera 6, Herczeg 6/3, Nagy P. –, Geröly –, Tóth-Erdei –. Edző: Kocsis Tamás.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 8-8. 6. perc: 24-12. 10. perc: 33-16. 13. perc: 43-22. 16. perc: 46-28. 20. perc: 56-38. 22. perc: 63-39. 26. perc: 73-50. 30. perc: 78-60. 33. perc: 84-62. 36. perc: 96-70. 39. perc: 98-76.