2024.05.03. 19:46

Döntős a Falco KC! - Harmadszor is nagy verésbe futott bele a ZTE

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság elődöntőjének harmadik felvonásán a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely harmadszor is simán verte a ZTE-t (103-59) – így bejutott a döntőbe.

Eddig egyoldalúan alakult az egyik fél harmadik győzelméig tartó elődöntős párharc. Szombathelyen 38 (101-63), Zalaegerszegen 25 (71-96) ponttal győzött a Falco – így a harmadik összecsapásnak azzal a tudattal futott neki, hogy ha ismét nyer, akkor lezárja a párharcot, bejutott a döntőbe.

A Falco lendületesen, 8-0-val nyitott – közte két triplával. A ZTE a 3. percben talált először gyűrűbe, büntetőből. Erős tempót diktált, jól védekezett a Falco, és remekül dobott. Közelített a 10 ponthoz a különbség, sőt, át is lépte (6. perc: 16-5). Az etap hajrájában – néhány elkapkodott hazai támadásnak is köszönhetően – megérkezett a meccsbe a ZTE is, de a 10 pont körüli, fölötti különbség nem változott. A kisszünet nem törte meg a házigazda lendületét. A hatodik hazai hármas után, közel 20 pontos különbségnél kénytelen volt időt kérni a ZTE szakmai stábja (14. perc: 36-18). Egyszerűn nem tudott mit kezdeni a zalai gárda a Falco szervezett, fizikális játékával, agresszív védekezésével, a támadásban bemutatott tempójával. Át is lépte a 20 pontot a különbség (17. perc: 45-23). Az újabb zalai időkérés sem tűt hatásosnak – nem volt egy súlycsoportban a két csapat. A nagyszünetben 26 pontos Falco-vezetést mutatott az eredményjelző – eldőlt az összecsapás sorsa (20. perc: 51-25).

Fordulás után sem változott a játék képe: egyre nőtt a távolság a csapatok között (24. perc: 58-28). Rengeteg kosarat szerzett jó védekezés, leindítás után a Falco. Nagy előnye birtokában aztán kicsit kiengedett a házigazda – így szerezhetett néhány akciókosarat a ZTE. A záró játékrész 77-42-es állásnál kezdődött – és lejátszották a felek a negyedet, mert le kellett játszani. A 100. hazai pont Benke triplájából született meg, a meccset Kovács hármasa zárta – végül 44 pontnál állt meg a számláló...

jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Zalakerámia ZTE KK

103-59 (26-14, 25-11, 26-17, 26-17)

Szombathely, 3015 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, 3. elődöntő, vezette: Földházi T., Montgomery-Tóth C., Győrffy P.

Falco: Pot 10/3, Tanoh Dez 8/3, Benke 15/9, Tiby 6, Krivacsevics 8. Csere: Perl 20/3, Keller Á. –, Pongó 10/6, Kovács B. 6/6, Jordano 14/12, Barac 3, Verasztó 3/3. Edző: Milos Konakov.

ZTE: Hicks 5/3, Paige 10, Szalay 12/6, Ikpe 3/3, Tóth Á. 2. Csere: Ostojic 10, Ona Embo 2, Csátaljay 2, Keller I. 6/3, Németh Á. 2, Gyimesi 5/3, Csuti –. Edző: Matthias Zollner.

Eredmények alakulása: 3. perc: 8-0. 6. perc: 16-5. 14. perc: 36-18. 17. perc: 45-23. 20. perc: 51-25. 24. perc: 58-28. 28. perc: 68-37. 30. perc: 77-42. 33. perc: 85-47. 37. perc: 93-55. Kipontozódott: –.

A Falco az elődöntős párharcot is 3-0-ra nyerte meg, bejutott a fináléba, és várja az ellenfelét, az Alba–Szolnok csata győztesét.

Milos Konakov: – Jó ritmusban kezdtük a meccset, már az első öt percben megszereztük azt az előnyt, amire a későbbiekben építeni lehetett. A folytatásban aztán úgy tűnt, hogy csak egy csapat van a pályán – végig jól koncentráltunk. Visszatekintve a három elődöntős mérkőzésre: le a kalappal a fiúk előtt! Örülök, hogy ezt a párharcot is 3-0-ra tudtuk le. Hétfőn közösen megnézzük az Alba–Szolnok párharc következő mérkőzését, aztán elkezdünk készülni a bajnokság legfontosabb meccseire. A szurkolóktól azt kérem, találkozzunk jövő szombaton az Arénában, élvezzük együtt a szezon utolsó pillanatait!

Matthias Zollner: – Gratulálok a Falcónak! Ezután a három mérkőzés után nem kérdés, hogy megérdemelten jutott be a döntőbe. De bármennyre is jó, minőségi csapata van a szombathelyieknek – de ekkora különbség azért nincs a ZTE és a Falco között. Mélyen magunkba nézni, kideríteni, hogy miben hibáztunk. Vannak ötleteim, de ezt egyelőre megtartom magamnak. Össze kell szedni magunkat, pihennünk kell – aztán harcolni fogunk a bronzéremért!