Kézilabda

2024.05.02. 21:00

Kikapott a Bük és a Sárvár gárdája

Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság észak-nyugati felsőházi rájátszásában ezúttal egyik vasi csapatnak sem termett babér. A bükiek és a sárváriak is idegenben szenvedtek vereséget.

Forrás: Facebook/Handball Sárvár

Szentendrei NKE–Sárvárfürdő Kinizsi SE 21-12 (10-9). Budakalász, 60 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Koronczai, Kovács.

Sárvárfürdő Kinizsi: Tömő – Horváth I. 2, Molnár Zs. 1, Gutecz, Barcza 2, Ács 5, Szemes 2. Csere: Varga – Kajdácsi, Gerencsér, Kiss V., Oláh N., Németh H. Edző: Skoda Bence.

Az első 30 percet mindkét oldalon rengeteg hiba és kihagyott helyzet, kevés gól jellemezte. Szünet után egy darabig még tartotta magát a Sárvárfürdő Kinizsi, ám a 43. perctől jött a teljes összeomlás: 17 perc alatt egyetlen egyszer sem találtak a szentendrei kapuba, így törvényszerű volt a vereség.

Red Velvet KC Budapest–Büki TK Bükfürdő 26-24 (13-9). Budapest, 50 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gyimesi, Kékesi.

Büki TK: Büki A. – Farkas N. 2, Szabó D. 4, Tóth V. 3, Tamási 10, Marton D. 1, Gősi 3, Csere: Szücs - Zakariás, Tóth B., Lékai, Varga Zs. 1, Szakály Sz. Edző: Baranyai Enikő.

Pozitív előjelekkel várta a fővárosi túrát a Büki TK az előző forduló remek teljesítménye után. Ezzel szemben azonban ezúttal mélyen tudása alatt játszott a fürdővárosi alakulat a mérkőzés nagy részében, a befejezésekbe rendre belehibáztak Baranyai Enikő tanítványai. Rengeteg kihagyott ziccer jellemezte a vasiak játékát. Az egyetlen egy pozitívumnak Tamási Kata teljesítménye minősült, aki vezére volt csapatának.