Foci

2007.02.26. 03:27

Az Eötvös az országosra

Bük (vas) - A IV. korcsoportos teremlabdarúgó diákolimpia Vas megyei döntőjében kiemelkedett a celldömölki Eötvös csapata, amely veretlenül végzett az első helyen.

Vastag Nándor

A teremlabdarúgó diákolimpia IV. korcsoportos Vas megyei döntőjét Bükön rendezték meg hat csapat részvételével. Két csoportban kezdődtek a küzdelmek. Az egyikben a celldömölki Eötvös végzett az élen megelőzve a sárvári Nádasdyt és a körmendi Kölcseyt. A másikban a Váci nyert a jáki Nagy Márton és a kőszegi Béri Balog előtt. Az 1-2. helyezettek jutottak a négyes döntőbe, ahol körmérkőzésen dőlt el az aranyérem sorsa. Az Eötvös kiemelkedett a mezőnyből - csak a Nádasdy tudta megszorítani -, veretlenül nyerte a kupát. Az ezüstért a Nádasdy és a Váci vívott nagy küzdelmet egymással. A rendes játékidő 1:1-es döntetlennel végződött, büntetőkkel nyertek a sárváriak. A Ják csak megnehezíteni tudta ellenfelei dolgát, nem szerzett pon-tot ebben a négyesben. A celliek győzelmükkel a március 10-11-én Kecskeméten rendezendő országos döntőbe jutottak.

Végeredmény: 1. Eötvös, Celldömölk 9 pont, 2. Nádasdy, Sárvár 5, 3. Váci, Szombathely 4, 4. Nagy Márton, Ják 0.