Foci

2007.09.12. 02:27

MLSZ-BDF együttműködés

Szombathely, Budapest (tg) - Hét felsőoktatási intézménnyel - köztük a Berzsenyi Dániel Főiskolával - kötött együttműködési megállapodást az edzőképzést illetően a Magyar Labdarúgó Szövetség.

Tóth Gábor

Magyarországon évek óta problémás az UEFA-rendszerű edzőképzés. A szakma és a közvélemény jelentős része, illetve a felsőoktatásban dolgozók sem tartják egyenértékűnek az MLSZ által irányí-tott edzőképző tanfolyamokat a felsőoktatási intézmények képzéseivel. Ezt a problémát hivatott megoldani az MLSZ és a hét felsőoktatási intézmény megállapodása. Az UEFA-licences oktatás szakmaisága, diplomakiadási autonómiája nem sérül, az MLSZ továbbra is kizárólagos joggal folytathatja az UEFA előírásainak megfelelő edzőképzést, ám a tanfolyamot beviszi az egyetemekre, a főiskolákra. Az MLSZ az alábbi intézményekkel írt alá szerződést: Szeged, Juhász Gyula TF, Szombathely, Berzsenyi Dániel TF TSI, Eger, Eszterházy Károly Főiskola TSI, Nyíregyházi TF TSI, Budapest, ELTE PPK, Budapest, Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar, Veszprém, Pannon Egyetem.

- Az MLSZ a B- és a D-licences edzőképzést bízta a felsőoktatási intézményekre, előbbi a diákfoci, utóbbi az utánpótláscsapatok és az amatőr felnőttgárdák részére képez trénereket - fogalmazott Sákovics Péter főiskolai adjunktus, a BDF Sporttudományi Intézetének oktatója. - 2008. január 1-jétől életbe lép ugyanis az a törvény, amely az élet minden területén megköveteli az államilag elismert végzettséget - OKJ-s képzést pedig nem tarthat akárki. Ez a lehetőség jó a diákjainknak, mert részt vehetnek egy olyan tanfolyamon, amely plusz végzettséget biztosít számukra. Ugyanakkor az intéménynek is jó, hiszen színesedik a paletta, az oktatók pedig munkához jutnak. Az MLSZ-t sürgeti a határidő, ezért azt szeretné, ha az intézmények még az idén elkezdenék az oktatást.

- Az MLSZ a B- és a D-licences edzőképzést bízta a felsőoktatási intézményekre, előbbi a diákfoci, utóbbi az utánpótláscsapatok és az amatőr felnőttgárdák részére képez trénereket - fogalmazott Sákovics Péter főiskolai adjunktus, a BDF Sporttudományi Intézetének oktatója. - 2008. január 1-jétől életbe lép ugyanis az a törvény, amely az élet minden területén megköveteli az államilag elismert végzettséget - OKJ-s képzést pedig nem tarthat akárki. Ez a lehetőség jó a diákjainknak, mert részt vehetnek egy olyan tanfolyamon, amely plusz végzettséget biztosít számukra. Ugyanakkor az intéménynek is jó, hiszen színesedik a paletta, az oktatók pedig munkához jutnak. Az MLSZ-t sürgeti a határidő, ezért azt szeretné, ha az intézmények még az idén elkezdenék az oktatást.

- Az MLSZ a B- és a D-licences edzőképzést bízta a felsőoktatási intézményekre, előbbi a diákfoci, utóbbi az utánpótláscsapatok és az amatőr felnőttgárdák részére képez trénereket - fogalmazott Sákovics Péter főiskolai adjunktus, a BDF Sporttudományi Intézetének oktatója. - 2008. január 1-jétől életbe lép ugyanis az a törvény, amely az élet minden területén megköveteli az államilag elismert végzettséget - OKJ-s képzést pedig nem tarthat akárki. Ez a lehetőség jó a diákjainknak, mert részt vehetnek egy olyan tanfolyamon, amely plusz végzettséget biztosít számukra. Ugyanakkor az intéménynek is jó, hiszen színesedik a paletta, az oktatók pedig munkához jutnak. Az MLSZ-t sürgeti a határidő, ezért azt szeretné, ha az intézmények még az idén elkezdenék az oktatást.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!